Kto ma pierwszeństwo

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez Marcel2727 » czwartek 20 lutego 2020, 22:35

Henq to sie zdecyduj, bo to ze pas mozna zmienic za skrzyzowaniem egzekwuje linia ciagla, a ja pisze gdyby byla przerywana. Co ma wtedy wieksze znaczenie? Zasady ogolne czy moze jednak znaki?
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez Henq » piątek 21 lutego 2020, 20:09

Marcel2727 napisał(a):Henq to sie zdecyduj, bo to ze pas mozna zmienic za skrzyzowaniem egzekwuje linia ciagla,
A jak by nie było linii ciągłej to gdzie byś zmieniał pas? Przecież też za skrzyżowaniem :eek2: znak A-7 już nie obowiązuje skrzyżowanie zostało w tyle. Znów mam ci linki wklejać bo ci się nie chce przeczytać tego co już było?

Twoje rozumowanie jest błędne, w tym przypadku linia ciągła oddziela dwa pasy ruchu od siebie a nie dwie drogi od siebie. Wcześniej było wspomniane jaka to jest linia i do czego służy znów nie przeczytałeś?
Jeżeli zamiast linii ciągłej była linia przerywana nic by się nie zmieniło, nadal było by to za skrzyżowaniem i nadal były by to oddzielone dwa pasy od siebie a nie dwie jezdnie czy dwie drogi.

Marcel2727 napisał(a):Co ma wtedy wieksze znaczenie? Zasady ogolne czy moze jednak znaki?
zawsze ma znaczenie Art. 5. 1.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez Marcel2727 » sobota 22 lutego 2020, 17:00

skrzyżowanie – przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie

A tutaj się ze sobą łączą :shock: I tam obowiązują A-7 i D-1, gadasz jakby się już gdzieś dawno połączyły, gdzie jest ten punkt połączenia jak nie ten w którym można już zmieniać pasy?
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez Henq » niedziela 23 lutego 2020, 03:19

Marcel2727 napisał(a):skrzyżowanie – przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie

A tutaj się ze sobą łączą :shock: I tam obowiązują A-7 i D-1, gadasz jakby się już gdzieś dawno połączyły, gdzie jest ten punkt połączenia jak nie ten w którym można już zmieniać pasy?
możesz wkleić ilustrację gdzie wg ciebie jest tutaj skrzyżowanie, bo z tego co piszesz to wychodzi, że nie masz bladego pojęcia.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez Marcel2727 » niedziela 23 lutego 2020, 12:04

Ty serio nie widzisz, że te drogi się ze sobą łączą?
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez Henq » niedziela 23 lutego 2020, 21:19

ja widzę mniej więcej na wysokości końca trójkąta zieleni zaraz za znakami A-7 czy D-1 C-5 a ty z tego co piszesz to daleko dalej gdzie ciągła linia, a to jak ci już pisałem i jak już miałeś wcześniej tłumaczone jedna jezdnia i zmiana pasa ruchu.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez Marcel2727 » niedziela 23 lutego 2020, 22:29

Henq napisał(a):ja widzę mniej więcej na wysokości końca trójkąta zieleni zaraz za znakami A-7 czy D-1 C-5 a ty z tego co piszesz to daleko dalej gdzie ciągła linia, a to jak ci już pisałem i jak już miałeś wcześniej tłumaczone jedna jezdnia i zmiana pasa ruchu.


A ja piszę o sytuacji, gdy tej ciągłej nie masz, przerasta to wyobraźnię?
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez Henq » niedziela 23 lutego 2020, 22:44

Marcel2727 napisał(a):A ja piszę o sytuacji, gdy tej ciągłej nie masz, przerasta to wyobraźnię?
czyli nadal nie rozumiesz? zamiast linii ciągłej masz przerywaną czy to magicznie zmienia skrzyżowanie? nie nadal jest w tym samym miejscu a linie przerywane nadal są już za skrzyżowaniem i zachodzi zmiana pasa ruchu. Wystarczy przeczytać wszystko masz napisane
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez Marcel2727 » poniedziałek 24 lutego 2020, 21:09

Henq napisał(a):ja widzę mniej więcej na wysokości końca trójkąta zieleni zaraz za znakami A-7 czy D-1 C-5 a ty z tego co piszesz to daleko dalej gdzie ciągła linia, a to jak ci już pisałem i jak już miałeś wcześniej tłumaczone jedna jezdnia i zmiana pasa ruchu.


No i na tym skrzyżowaniu obowiązują owe znaki i zmeniający pas ma pierwszeństwo.
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez Henq » poniedziałek 24 lutego 2020, 22:27

Marcel2727 napisał(a):No i na tym skrzyżowaniu obowiązują owe znaki i zmeniający pas ma pierwszeństwo.

Tak! na tym skrzyżowaniu obowiązują znaki.
Nie! na tym skrzyżowaniu nie zmienia się pasa ruchu.
Wszystkich było wyjaśnione poczytaj.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez Marcel2727 » wtorek 25 lutego 2020, 01:05

Jak nie, jak skrzyzowanie jest w miejscu gdzie jeden pas laczy sie z kilkoma? Wtedy obowiazuja znaki i trzeba ustapic pierwszenstwa.
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez Henq » wtorek 25 lutego 2020, 12:18

Marcel2727 napisał(a):Jak nie, jak skrzyzowanie jest w miejscu gdzie jeden pas laczy sie z kilkoma? Wtedy obowiazuja znaki i trzeba ustapic pierwszenstwa.

a kto cię tak okłamał że skrzyżowanie jest tam gdzie jeden pas łączy się z kilkoma?
skrzyżowanie jest tam gdzie łącza się lub przecinają lub rozwidlają drogi posiadającej jezdnie a nie pasy ruchu.
Przecież sam cytowałeś co to skrzyżowanie i nagle nie wiesz?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez Cyryl » wtorek 25 lutego 2020, 18:58

myślę, że te spory są całkiem niepotrzebne, bo w dopisku autora tego tematu mamy: "Na co dzień jeżdżę GL500 V8 388KM".

nie po to ktoś kupuje GL500 V8 388KM i nie omieszka powiadamiać o tym wszystkich, przy każdym swoim poście, aby nie mieć pierwszeństwa.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez Marcel2727 » wtorek 25 lutego 2020, 21:31

Henq napisał(a):
Marcel2727 napisał(a):Jak nie, jak skrzyzowanie jest w miejscu gdzie jeden pas laczy sie z kilkoma? Wtedy obowiazuja znaki i trzeba ustapic pierwszenstwa.

a kto cię tak okłamał że skrzyżowanie jest tam gdzie jeden pas łączy się z kilkoma?
skrzyżowanie jest tam gdzie łącza się lub przecinają lub rozwidlają drogi posiadającej jezdnie a nie pasy ruchu.
Przecież sam cytowałeś co to skrzyżowanie i nagle nie wiesz?


Może zaznacz na obrazku, gdzie według Ciebie jest skrzyżowanie w takim razie, bo jak na razie to Ty uparcie twierdzisz, że ono tu jest.

@Cyryl a to jakieś dziwne auto czy co? Ja mam bentleja kontinentala.
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez Cyryl » wtorek 25 lutego 2020, 21:48

Marcel2727 napisał(a):...@Cyryl a to jakieś dziwne auto czy co? Ja mam bentleja kontinentala.


nie zrozumieliśmy się.

nie dziwne jest auto, ale dziwne jest to, że właściciel umieścił o tym informację w profilu i czytając za każdym razem jego posty musisz mieć świadomość, że pisze to właściciel owego auta z silnikiem V8 o takiej a nie innej mocy i wygląda na to, że ma mieć to zasadniczy wpływ na Twoją ocenę jego wypowiedzi.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości