turbinówka

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: turbinówka

Postprzez yorki » sobota 04 stycznia 2020, 10:19

@Henq, z tymi policjantami to miałeś rację. Przelecialem pobieżnie i założyłem, że gostek mówi prawdę.

A z tym D-3 na autostradzie to nie bardzo wiem co masz na myśli.
Bo jak oznacza się autostradę czy ekspresowke to chyba nie będziemy rozmawiać. :?
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: turbinówka

Postprzez gumik » sobota 04 stycznia 2020, 13:17

Marcel2727 napisał(a):Zatem kierując się Twoją logiką czemu parkowanie tyłem w którym się przecież cofa już jest dopuszczalne?

Przecież parkując nie jedziesz drogą w tył, tylko wyjeżdżasz w miejsce parkingowe. Jeśli potrzebujesz przejechać 10m do tyłu drogą żeby zapakować równolegle, to prawo jazdy do zwrotu. :lol:
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: turbinówka

Postprzez Marcel2727 » sobota 04 stycznia 2020, 16:30

gumik napisał(a):
Marcel2727 napisał(a):Zatem kierując się Twoją logiką czemu parkowanie tyłem w którym się przecież cofa już jest dopuszczalne?

Przecież parkując nie jedziesz drogą w tył, tylko wyjeżdżasz w miejsce parkingowe. Jeśli potrzebujesz przejechać 10m do tyłu drogą żeby zapakować równolegle, to prawo jazdy do zwrotu. :lol:


Czyli jak przejeżdżam 10 metrów to cofam, a jak 1 metr to już nie? :wow: :wow: :wow: No proszę, mamy nawet miary kiedy zaczyna się parkowanie, a kiedy cofanie. Naprawdę chętnie przeczytałbym jakieś przepisy na ten temat.
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: turbinówka

Postprzez Henq » sobota 04 stycznia 2020, 18:56

yorki napisał(a):A z tym D-3 na autostradzie to nie bardzo wiem co masz na myśli.
Bo jak oznacza się autostradę czy ekspresowke to chyba nie będziemy rozmawiać. :?
Nie rozumiesz? popatrz:

Obrazek

no i twoja logika mówi, że znak ważniejszy i że jest w dyspozycji D-3 o zakazie cofania więc się pytam po co to:
Art 23.2 Zabrania się cofania pojazdem w tunelu, na moście, wiadukcie, autostradzie lub drodze ekspresowej.
??
Czyżby nie wystarczyło ustawić znaku D-3 i mieć z głowy? A może ustawodawca wie, że znak D-3 nie zabrania cofania? :hmm:


---

Marcel2727 napisał(a):Czyli jak przejeżdżam 10 metrów to cofam, a jak 1 metr to już nie? :wow: :wow: :wow: No proszę, mamy nawet miary kiedy zaczyna się parkowanie, a kiedy cofanie. Naprawdę chętnie przeczytałbym jakieś przepisy na ten temat.
albo 1,5 wyjeżdżając tyłem z miejsca parkingowego :lol: :lol: :lol: czegóż to nie wymyślą by obronić swoich racji :eek2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: turbinówka

Postprzez yorki » sobota 04 stycznia 2020, 19:32

Henq napisał(a):Czyżby nie wystarczyło ustawić znaku D-3 i mieć z głowy? A może ustawodawca wie, że znak D-3 nie zabrania cofania?

Ach, jak ja Cię lubię,
jeszcze ciut mniej agresji...
Znak D-3 w przeciwieństwie do D-7 nie podwyższa dopuszczalnej prędkości, i nie wprowadza jeszcze kilku innych zakazów.

z kolei D-7 ....
temat na kolejny wątek?
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: turbinówka

Postprzez Henq » sobota 04 stycznia 2020, 21:07

Masakra :eek2:
Jak widać wystarczy zaorać argumentami, przepisami rywala i nabiera wody w usta :help:
Zaczyna się kombinatorstwo, manipulacje i zmiana tematu :help:
yorki napisał(a):jeszcze ciut mniej agresji...
czego? a gdzie ty tu masz agresję? :wow: rzeczowe argumenty nazywasz "agresją"? to już wiem dlaczego ty nie jesteś "agresywny" :mrgreen:

yorki napisał(a):Znak D-3 w przeciwieństwie do D-7 nie podwyższa dopuszczalnej prędkości, i nie wprowadza jeszcze kilku innych zakazów.
Dlaczego w ogóle wspominasz D-7? bo jest na rysunku czy dlatego, że zatkało cię? Zmieniasz temat z D-3 na D-7 bo nie potrafisz wskazać zapisu o jezdni w D-3? czy o co chodzi tym razem dlaczego kombinujesz i zmieniasz temat? Rozmawiamy o cofaniu na D-3 więc...?

yorki napisał(a):z kolei D-7 ....
temat na kolejny wątek?
może skończ jeden temat naucz się go porządnie a dopiero później rozpoczynaj nowy ok :thumb2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: turbinówka

Postprzez Marcel2727 » sobota 04 stycznia 2020, 21:18

to już wiem dlaczego ty nie jesteś "agresywny" :mrgreen:


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Yorki naprawdę nie wiem czego tu nie rozumiesz, obojętnie jakakolwiek droga może być dwukierunkowa lub jednokierunkowa - autostrada, ekspresówka, zamieszkania itd.

D-3 też daje zakaz - zakaz zawracania pod który pewien rzekomy ekspert uchu drogowego podpina pod cofanie.
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: turbinówka

Postprzez Henq » sobota 04 stycznia 2020, 21:45

od zawracania jest art 22.6 Zabrania się zawracania:
1) w tunelu, na moście, wiadukcie lub drodze jednokierunkowej;
2) na autostradzie;
3) na drodze ekspresowej, z wyjątkiem skrzyżowania lub miejsca do tego przeznaczonego;
4) w warunkach, w których mogłoby to zagrozić bezpieczeństwu ruchu na drodze lub ruch ten utrudnić.

Znak D-3 oznacza tylko drogę lub jezdnię na której ruch odbywa się w jednym kierunku i tyle. Nie ma nic na temat jazdy nie ma nic na temat cofania czy zawracania.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: turbinówka

Postprzez yorki » sobota 04 stycznia 2020, 22:33

Potwierdź czy naprawdę dobrze Cię zrozumiałem. :
Henq napisał(a):...od zawracania jest art 22.6 Zabrania się zawracania:
1) w tunelu, na moście, wiadukcie lub drodze jednokierunkowej;....

Henq napisał(a):Znak D-3 oznacza tylko drogę lub jezdnię na której ruch odbywa się w jednym kierunku i tyle.
one white wine ;)
yorki
 
Posty: 589
Dołączył(a): niedziela 09 sierpnia 2015, 22:14

Re: turbinówka

Postprzez Henq » sobota 04 stycznia 2020, 22:49

yorki napisał(a):Potwierdź czy naprawdę dobrze Cię zrozumiałem. :
mnie? a co art 22.6 nie zrozumiałeś? obcy dla ciebie? :wow:

yorki napisał(a):
Henq napisał(a):Znak D-3 oznacza tylko drogę lub jezdnię na której ruch odbywa się w jednym kierunku i tyle.
no jakoś nadal nie potrafisz wskazać, podkreślić, wyróżnić słowa "jazda" we wskazanym przez siebie § 44.1. :help:

Zarówno w D-3 jak i C-12 mowa jest o kierunku ruchu a nie jazdy konkretnego pojazdu ileż to jeszcze będziemy przerabiać? Nie wiem problemy z czytaniem czy co? Już tu był jeden dla którego kierunek ruchu drogowego to kierunek jazdy konkretnego pojazdu :dumb:
ILEŻ MOŻNA?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: turbinówka

Postprzez gumik » sobota 04 stycznia 2020, 23:00

Marcel2727 napisał(a):Czyli jak przejeżdżam 10 metrów to cofam, a jak 1 metr to już nie? :wow: :wow: :wow: No proszę, mamy nawet miary kiedy zaczyna się parkowanie, a kiedy cofanie. Naprawdę chętnie przeczytałbym jakieś przepisy na ten temat.

W obu przypadkach cofasz.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: turbinówka

Postprzez Henq » niedziela 05 stycznia 2020, 01:43

no tak czego tu nie rozumieć? :eek2:
w obu przypadkach wykonuje się ten sam manewr :spoko:
ale nie wolno go wykonać jeżeli więcej niż 10cm? może 1 metr? któż to wie :eek2: - oczywiście przepisu nadal brak na poparcie tych rewelacji :spoko: , więc pozostaje tylko: "nie wolno bo ja tak mówię" :eek2:
- no bardzo logiczne :spoko:
ehh eksperci :wall: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: turbinówka

Postprzez Marcel2727 » niedziela 05 stycznia 2020, 02:58

Co do mojej wypowiedzi Henq to takie małe niedopowiedzenie - zakazuje w wyniku przytoczonego przepisu, nie sama z siebie.

W obu przypadkach cofasz.


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Co za masakra, trzeba było od razu pisać Gumik, że kobieta jesteś, bo to one lubią twierdzić raz jedno, a raz drugie.

Teraz Gumik wsadź ten jeden metr jazdy do tyłu w przypadku, gdy parkujesz tyłem i mamy cofanie :spoko:
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: turbinówka

Postprzez Cyryl » niedziela 05 stycznia 2020, 06:51

dwa przykłady:

1. zaparkowałem samochód na drodze jednokierunkowej, po jakimś czasie wróciłem, chcę jechać, ale przede mną zaparkował gość, który zamknął auto i wyjechał do Australii na 6 lat. czy wolno mi cofnąć, aby wyjechać, czy muszę czekać owe 6 lat?

2. zaparkowałem samochód na drodze jednokierunkowej, po jakimś czasie wróciłem, ale nie chciało mi się jechać wokoło, więc cofnąłem na ulicę poprzeczną, aby kontynuować jazdę, czy wolno?
Załączniki
cofanie 1.png
cofanie 1.png (4.33 KiB) Przeglądane 5868 razy
cofanie 2.png
cofanie 2.png (4.22 KiB) Przeglądane 5868 razy
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: turbinówka

Postprzez gumik » niedziela 05 stycznia 2020, 12:26

Marcel2727 napisał(a):Co za masakra, trzeba było od razu pisać Gumik, że kobieta jesteś, bo to one lubią twierdzić raz jedno, a raz drugie.

Teraz Gumik wsadź ten jeden metr jazdy do tyłu w przypadku, gdy parkujesz tyłem i mamy cofanie :spoko:

A Ja nigdy nie pisałem, że jadąc na wstecznym nie cofasz. Jazda pod prąd na jednokierunkowej jest zabroniona - nie ważne w którą stronę jest obrócony samochód. Przy wykonywaniu manewru parkowania, czy wyjeżdżania konieczność cofnięcia nie może być uznana za jazdę pod prąd. To tak jak możesz wjechać na miejsce parkingowe do zatoki parkingowej na ulicy gdzie jest zakaz zatrzymywania i zatrzymać się w celu wykonania manewru.

66 Długa
https://maps.app.goo.gl/Kon35d8JTQHMy1hR6
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości