Zmiana pasa przy większej prędkości + nosi mnie na prawo

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Zmiana pasa przy większej prędkości + nosi mnie na prawo

Postprzez kokosik » środa 18 grudnia 2019, 16:49

Witam, mam ogromny problem ze zmianą pasa. Nie ma problemu jeśli prędkość jest koło 50h, ale co ze zmianą pasa na drodze ekspresowej koło 100? Chodzi mi o sytuacje w której prawy pas "staje się" lewym i wypadałoby jeździć prawym..nie chciałabym nikogo blokować, ale wolę nie robić niczego na siłę..jak ocenić odległość przy takiej prędkości?

Zauważyłam, że auto przy prędkości 80+ zjeżdża mi na prawo...nie wiem czy coś wtedy źle robię, czy to wina auta, ale muszę ciągle odbijać kierownice...jakieś rady?
kokosik
 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek 09 sierpnia 2019, 15:08

Re: Zmiana pasa przy większej prędkości + nosi mnie na prawo

Postprzez gumik » środa 18 grudnia 2019, 18:40

Pytanie kontrolne.

Czy wiał wtedy wiatr?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Zmiana pasa przy większej prędkości + nosi mnie na prawo

Postprzez kokosik » środa 18 grudnia 2019, 19:02

Raczej nie..
kokosik
 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek 09 sierpnia 2019, 15:08

Re: Zmiana pasa przy większej prędkości + nosi mnie na prawo

Postprzez gumik » środa 18 grudnia 2019, 20:16

kokosik napisał(a):Raczej nie..
Sprawdź przy bezwietrznej pogodzie jak to wygląda. Jeśli wykluczymy wiatr, to daj przejechać się komuś doświadczonemu tym autem. Wtedy będzie można stwierdzić, czy problem jest po stronie auta, czy kierowcy.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Zmiana pasa przy większej prędkości + nosi mnie na prawo

Postprzez kokosik » środa 18 grudnia 2019, 20:33

A jeśli problem jest po mojej stronie to jak mogę to zmienić?
kokosik
 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek 09 sierpnia 2019, 15:08

Re: Zmiana pasa przy większej prędkości + nosi mnie na prawo

Postprzez Cyryl » środa 18 grudnia 2019, 20:46

znoszenie pojazdu może mieć różne przyczyny od technicznych, po błędy w prowadzeniu pojazdu.

dość częstym błędem jest brak umiejętności prowadzenia pojazdu w linii prostej jedną ręką.

w momencie zmiany biegów czy też z innych przyczyn, gdy sytuacja wymaga oderwania jednej ręki od kierownicy, pojazd zjeżdża nam z linii prostej.

aby to wyeliminować wystarczą proste ćwiczenia:
na wolnym placu umieścić dwa przedmioty w odległości 15 kroków (dla samochodów osobowych) na przykład butelki po wodzie mineralnej z jakąś wodą, aby ich nie zwiało.
wokół tych punktów trzeba wykonywać ósemki w coraz szybszym tempie.
potem powtórzyć to ćwiczenie z prawą ręką na kolanie, następnie z lewą ręką na kolanie.

ćwiczyć tak długo, aż stanie się dla nas obojętne czy kręcimy dwoma rękoma, prawą, czy też lewą.

potem prowadzenie pojazdu na wprost oraz zmiana pasa przy większej prędkości stanie się łatwiejsze.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości