Motor w martwym polu ciężarówki

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Motor w martwym polu ciężarówki

Postprzez Cyryl » sobota 29 lutego 2020, 07:56

waw napisał(a):..1. Ale jaki jest sens karać kierowcę zestawu za coś niewidocznego...

...2. Natomiast wiele ciężarówek ma naklejone żółte naklejki z oznaczeniem martwych stref. Wtedy ktoś kto w nie wjeżdża robi już to świadomie.


1. ale jaki sens karać kierowców, którzy staną w miejscu niewidocznym?
usprawiedliwienie będzie takie:
- nie wiedziałem, że tył zachodzi,
- wydawało mi się, że tak daleko nie zachodzi,
- myślałem, że będzie jechał z inną prędkością, wtedy by tak daleko nie zaszedł,
- nie zauważyłem, że tylna oś jest skrętna i nie przewidziałem że tyle zajdzie.

2. mógłbyś zaprezentować?
bo naklejki informujące o zachodzeniu na tyłach autobusów przegubowych widziałem, ale oznaczenia martwych stref - nie.

jest wiele miejsc na drodze, gdzie wykonując skręt pojazdem dużym, gdy w tym czasie równolegle robią to inne pojazdy musimy zając lewy pas (https://www.google.pl/maps/@51.0964704, ... 384!8i8192 jadąc prawy skos), albo też pojechać dwoma pasami blokując mniejsze pojazdy (https://www.google.pl/maps/@51.1079646, ... 384!8i8192), aby nie wpuścić z lewej strony auta osobowe dla ich bezpieczeństwa.
czasem , ktoś popuka się w czoło, czasem ktoś pokaże środkowy palec, ale każdy kierowca dużego pojazdu wykonujący swój zawód zdaje sobie z tego sprawę. jest to częścią szkolenia i częścią jego pracy - żadna nowość.

nie wiem skąd jesteś, ale zapraszam do Wrocławia zobaczysz jak to jest widoczne z pozycji kierującego autobusem, samochodem ciężarowym dystrybucyjnym (MAN TGL) i ciągnikiem siodłowym (MAN TGX).

nie lepiej coś samemu sprawdzić niż pisać, nie znając zjawiska?
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Motor w martwym polu ciężarówki

Postprzez ks-rider » sobota 29 lutego 2020, 09:37

waw napisał(a):A co do tytułowej sprawy. Ciekawe jak kierowca wszedł do pojazdu że nie widział motocykla przed swoją kabiną.


Od tylca wszedl !

Marcel2727 napisał(a):Jeżeli przerasta Cię jako kierowcę ciężarówki spojrzenie na te lusterka to może lepiej oddaj prawo jazdy kat. C i najlepiej też B,...….Po co w ogóle są lusterka, lepiej zgonić też winę na tego co jedzie swoim pasem, gdy my go zmieniamy.

Jak można uzasadniać "bodźcami" nie spojrzenie w lusterko, może uzasadnijmy w ten sposób też zapinanie pasów i włączenie świateł? Przecież rozpoczęcia jazdy też łatwe nie jest i w końcu do kierowcy dochodzi tylko 69% bodźców. No ja pierdziele :eek2:


Trudno mi sie z Toba nie zgodzic !

Problem w tym, ze dzisiejsza mentalnosc ludzi w srednim wieku…..

Lub czesci tych ludzi.

@waw,

kolego, piszesz niestety o rzeczach o ktorych masz delikatnie mowiec malo pojecia.

JAko kierowca obojetnego pojazdu masz tzw psi obowiazek i zarrany obowiazek. Wiekszosc wypadkow wynika niestetyz naszego lenistwa.

W wojsku np. masz zasrany obowiazek przed jazda prezprowadzic sprawdzenie techniczne pojazdu, bez tego nie wolno Ci do niego wsiasc. Jest upierdliwe ale kazdy zolnierz to robi. A cywile ?

:wink:

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3793
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 35 gości