Zajmowanie pasa do jazdy na wprost po skręcie w lewo

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Zajmowanie pasa do jazdy na wprost po skręcie w lewo

Postprzez aguusia88 » poniedziałek 15 czerwca 2020, 18:50

Witam. Sytuacja dotyczy tego skrzyżowania.

https://maps.app.goo.gl/gp5vmttKZV6fXeMz5

Który pas mam zająć po skręcie z zewnętrznego na Warszawę oraz (lub) lewego na Katowice, chcąc jechać prosto (pomarańczowa i zielona linia)

Wielokrotnie widzę że ludzie jadący z zielonego zjeżdżają na pomarańczowy na wprost. Ludzie trąbią na siebie, wpychają się.

Jechałam zawsze z pomarańczowego na pomarańczowy na wprost bo tak mnie de fakto prowadziły linie przerywane . Będąc pierwsza przyspieszyłam aby unikać przepychanek. Może ja się mylę i mam ustąpić pierwszeństwa tym z zielonego pasa (mam się zatrzymać i poczekać) a może w razie kolizji to ci z zielonego będą winni?
Załączniki
img-20200615-183744.jpg
Prawo Jazdy B - 2009r za I razem
Avatar użytkownika
aguusia88
 
Posty: 157
Dołączył(a): poniedziałek 22 października 2012, 16:26
Lokalizacja: raj

Re: Zajmowanie pasa do jazdy na wprost po skręcie w lewo

Postprzez gumik » wtorek 16 czerwca 2020, 13:03

Te linie prowadzące są tak narysowane, że nie wiadomo jaki był zamysł projektanta. Nie wskazują jednoznacznie kto powinien jaki pas zająć.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Zajmowanie pasa do jazdy na wprost po skręcie w lewo

Postprzez kierowca2020 » wtorek 16 czerwca 2020, 20:47

gumik napisał(a):Te linie prowadzące są tak narysowane, że nie wiadomo jaki był zamysł projektanta. Nie wskazują jednoznacznie kto powinien jaki pas zająć.


Dokładnie. To jak wyprowadzeny jest pas zielony prowokuje kolizję.
kierowca2020
 
Posty: 18
Dołączył(a): piątek 08 maja 2020, 16:18

Re: Zajmowanie pasa do jazdy na wprost po skręcie w lewo

Postprzez Marcel2727 » piątek 19 czerwca 2020, 12:17

Wspaniały przykład jak wygląda u nas architektura dróg, 50 pasów, 30 znaków gdzie przy znaku ustąp pierwszeństwa jest znak stopu, a koniec końców przez wszystko przejeżdża się jeszcze inaczej. Co najlepsze pewnie nawet instruktor nie wiedziałby jakby po tym przejechać.
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Zajmowanie pasa do jazdy na wprost po skręcie w lewo

Postprzez wrungar » poniedziałek 13 lipca 2020, 09:43

Jedno z wielu skrzyżowań, gdzie do końca nie wiadomo, co robić. Kultura jazdy w niektórych miastach jest taka, że po skręcie w lewo wjeżdża się od razu na pas do jazdy prosto, a nie na dojazdowy, gdzie trzeba po skręcie jeszcze zjechać na pas, ludzie nawet często trąbią.
wrungar
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 13 lipca 2020, 09:29


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 102 gości