Czy droga dla rowerów to też jezdnia?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Czy droga dla rowerów to też jezdnia?

Postprzez Marcel2727 » piątek 21 sierpnia 2020, 19:19

Cyryl napisał(a):
Henq napisał(a):...Droga dla rowerów spełnia definicje jezdni...


czy mogę więc po DdR, w takim pojęciu - jezdni, jeździć samochodem lub wykonywać na niej zatrzymanie/postój?


Oczywiście, że mógłbyś jechać po jezdni, gdyby nie pewien przepis:

droga dla rowerów – drogę lub jej część przeznaczoną do ruchu rowerów, oznaczoną odpowiednimi znakami drogowymi; droga dla rowerów jest oddzielona od innych dróg lub jezdni tej samej drogi konstrukcyjnie lub za pomocą urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego;

Ponadto sama droga dla rowerów jest drogą, a z czego składa się droga już nie muszę pisać.

droga dla rowerów – drogę przeznaczoną do ruchu rowerów
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Czy droga dla rowerów to też jezdnia?

Postprzez Henq » piątek 21 sierpnia 2020, 19:31

Marcel2727 napisał(a):gdyby nie pewien przepis...
jest jeszcze znak który eliminuje konkretne pojazdy z Drogi dla Rowerów (DdR) :)

Marcel2727 napisał(a):
droga dla rowerów – drogę...
czyli w przepisie jednak jest "droga" - czy @waw w końcu od 5 lat od poprzedniego tematu doczyta w końcu przepisy czy nie?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Czy droga dla rowerów to też jezdnia?

Postprzez Cyryl » piątek 21 sierpnia 2020, 20:20

Henq napisał(a):a znak równości jest symetryczny:
jeżeli A=B, to znaczy, że B=A.
idąc twoją logiką:
człowiek = ssak | ssak = człowiek
człowiek równa się ssak , ale ssak nie równa się człowiek
jakoś ta "twoja" symetryczność kuleje...[/quote]

to nie moja symetryczność, ale matematyki.

napisałem, że postawiłeś znak równości między jezdnią i DdR, a Ty to potwierdziłeś (zacytowałem w poprzednim poście).

jeżeli więc zgodziłeś się na to, że jezdnia = DdR, to DdR = jezdnia.
czyli co wolno na jezdni, to i na DdR.

a tak chyba nie jest.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy droga dla rowerów to też jezdnia?

Postprzez Henq » piątek 21 sierpnia 2020, 20:40

Cyryl napisał(a):...czyli co wolno na jezdni, to i na DdR...
czy nadal pijesz do konkretnych pojazdów czy już zrozumiałeś, że znakiem można wyeliminować konkretne pojazdy z poruszania się po jezdni?

Cyryl napisał(a):...a tak chyba nie jest.
a co masz na myśli konkretnego? czy np masz na myśli znaki drogowe stawiane np na jezdni? np ograniczenie prędkości?
bo widzisz ustawodawca takie znaki stawia na DdR :thumb2: nawet stawia znaki B-20 na DdR :spoko:

Czyli domniemywam, że nadal nie przeczytałeś poprzedniego tematu i zawartych tam konkretnych przepisów?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Czy droga dla rowerów to też jezdnia?

Postprzez Cyryl » piątek 21 sierpnia 2020, 21:07

nie rozumiemy się, jeżeli dla Ciebie jezdnia i DdR to jedno, niech tak będzie.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy droga dla rowerów to też jezdnia?

Postprzez Henq » piątek 21 sierpnia 2020, 21:33

Cyryl napisał(a):nie rozumiemy się
oj coś czuję, że rozumiesz konkretne przepisy aż nadto, a że brakuje ci konkretnych argumentów to odpuszczasz :spoko:
przykład który sam wskazałeś: "droga wewnętrzna" - posiada jezdnię czy nie? - nie wypowiedziałeś się :spoko:

Cyryl napisał(a):jeżeli dla Ciebie jezdnia i DdR to jedno, niech tak będzie.
ależ nie dla mnie dla ustawodawcy :spoko: przepisy konkretne, zacytuje ci coś bo zapewne nie doczytałeś:

mario91 napisał(a):
waw napisał(a):Mario, ale PoRD nie definiuje DDR jako jezdni tylko jako "część drogi".

Co to znaczy "definiować coś jako jezdnię"? Przecież jezdnia ma swoją własną definicję i na tej podstawie rozstrzygasz co nią jest, czy trzeba coś ponadto?. A że definicja jest zbieżna z definicją drogi dla rowerów, to cóż poradzisz. Sprzeczności tu chyba nie ma, po prostu do ścieżek stosuje się przepisy dotyczące zarówno drogi dla rowerów jak i jezdni. Na przykład można ustawiać tam znaki drogowe charakterystyczne dla części drogi dla kierujących pojazdami (ograniczenie prędkości, ustąp pierwszeństwa, droga jednokierunkowa i tak dalej). Skoro ustawodawca nie wyłączył z definicji jezdni dróg dla rowerów, a zrobił to z torowiskami tramwajowymi, to albo nie dopatrzył, albo taki był jego zamiar. Tak czy siak skutek prawny jest ten sam.

A miejsce ustąpienia pierwszeństwa czy zatrzymania też jest przed PdR ???

Skoro trzeba komuś ustąpić, to chyba logiczne że robi się to wcześniej, chyba że chcesz odpowiadać za spowodowanie wypadku. Rowerzysta może się łatwo połamać, potem renta przez wiele lat, nie wiadomo czy ubezpieczyciel się kiedyś nie wypnie, zwłaszcza jeśli wypadek był w związku rażącym złamaniem przepisów. Ryzykant. Ale co kto lubi. Ja nie dyskutuję, ustępuję, nie mam źle w życiu i nie chcę sobie tego pop...suć przez, nie wiem co, niechęć do rowerzystów?



A odsyłałem do poprzedniego tematu :spoko: wystarczyło przeczytać konkretne wypowiedzi poparte przepisami :thumb2: :mrgreen:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Czy droga dla rowerów to też jezdnia?

Postprzez szerszon » piątek 21 sierpnia 2020, 22:07

Henq napisał(a):czyli w przepisie jednak jest "droga" - czy @waw w końcu od 5 lat od poprzedniego tematu doczyta w końcu przepisy czy nie?
Czyli w przepisie jest droga dla rowerów , a nie nowa definicja drogi...kolejny przykład dlaczego jesteś przygłupem bez grama rozumienia czytanego tekstu.
W definicji drogi zawarte są cześci drogi..m.in coś takiego jak droga dla rowerów. Gdyby byłą jezdnią to nie byłaby oddzielnie wymieniana, a dostępność tej "jezdni" ograniczałoby się za pomocą znaków. Poza tym przygłupie...pojazd porusza się po drodze..czyli nie tylko po jezdni. Ale ty jesteś zbyt posrany aby to zrozumieć...matole.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Czy droga dla rowerów to też jezdnia?

Postprzez Henq » piątek 21 sierpnia 2020, 22:25

:lol: :lol: :lol:
@Cyryl nadal nas mylisz?
czy nadal masz wątpliwości? rozmawiamy merytorycznie bez obelg bez bluzgów i nagle wchodzi "on" :wow: :help:

od kilku dobrych lat wykazuje co to jest za pacjent!

Pozwól, że przedstawię:
Z jednej strony konkretny zapis PoRD tylko tego się trzymam :spoko: , a z drugiej strony, no sam powiedz jak to nazwać?
co się wylewa z tego osobnika? kompost? można to inaczej nazwać? - można np na "g" ;)
a to już nie pierwszy raz :eek2:

Ten gościu widzi zapis:
5) droga dla rowerów - drogę lub jej część przeznaczoną do ruchu rowerów,
i "czyta" że w przepisie jest: droga dla rowerów :wow:
na szczęście to tylko jego brednie :thumb2:

tak samo było z zapisem:
8. Umieszczone przy krawędzi jezdni znaki:
1) P-7a "linia krawędziowa przerywana"
wyznaczają krawędź jezdni

a ten pacjent twierdził, że P-7a oddziela jezdnię od pobocza :help:
Tak może oddzielać, ale nie dlatego, że do tego służy :thumb2: tego nie potrafił pojąć :help: , ale dlatego, że jak definicja mówi "wyznacza krawędź jezdni" :spoko:
I ma wszystko cytowane w konkretnych tematach, ale tak się zafiksował by wyzywać innych, że nie dostrzega konkretnych cytatów tylko krzyczy "cytat proszę" :help:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Czy droga dla rowerów to też jezdnia?

Postprzez szerszon » piątek 21 sierpnia 2020, 23:34

Henq napisał(a):
od kilku dobrych lat wykazuje co to jest za pacjent

:
Od lat wykazujesz, że jesteś tylko przygłupem. ty i merytoryczna dyskusja ??? Przecież ty jesteś matołem.
Z jednej strony konkretny zapis PoRD tylko tego się trzymam
ty się co najwyżej ściany, chamie w oborze trzymasz. Jesteś matołem i nie masz pojecia o przepisach.
Podstawą jest
31) pojazd – środek transportu przeznaczony do poruszania się po drodze oraz
maszynę lub urządzenie do tego przystosowane;
tego matole nie rozumiesz.
Droga to nie tylko jezdnia.
Ten gościu widzi zapis:
Ja widze przepisy, a nie tylko bzdety, ktore serwujesz jaki matoł henq czy marcel...
jesteś ograniczony...po co w ogóle marnujesz czas i prad...do psychiatryka matole.
tak samo było z zapisem:
8. Umieszczone przy krawędzi jezdni znaki:
1) P-7a "linia krawędziowa przerywana"
wyznaczają krawędź jezdni
i dalej do tej pory niedo.jebie mózgowy nie potrafiłeś wskazać na zdjeciu cześci drogi...
===============================
DDR nie może byc jezdnia, ponieważ przeciecie "jezdni" DDR i jezdni tworzyłoby skrzyzowanie. Jezdnia nie kończy się przed skrzyżowaniem. A że DDR i jezdnia to dwa odrębne byty wskazują na to definicje tychże jak również...
przejście dla pieszych – powierzchnię jezdni, drogi dla rowerów lub torowiska
przeznaczoną do przechodzenia przez pieszych, oznaczoną odpowiednimi
znakami drogowymi;

poza tym DDR nie ma kontynuacji nie nie przecina się z jezdnia. Przy PdR jest napisane
12) przejazd dla rowerzystów – powierzchnię jezdni lub torowiska przeznaczoną do
przejeżdżania przez rowerzystów, oznaczoną odpowiednimi znakami
drogowymi;
Czyli nie ma przeciecia rozwidlenia czy połaczenia. Jeśli nie ma PdR to rowerzysta włącza się do ruchu...tylko aby to zrozumieć trzeba nie mieć nasrane w tym wsiowym łbie.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Czy droga dla rowerów to też jezdnia?

Postprzez Henq » piątek 21 sierpnia 2020, 23:57

i dlatego C-13a kończy się przed skrzyżowaniem :spoko:

@Cyryl - nadal nie dostrzegasz?
Znów mam się zniżyć do poziomu tego czegoś?
Żeby tylko tobie się przypodobać mam udawać że leje jak to gówno pluje?
Dość tego!!!


szerszon napisał(a):i dalej do tej pory niedo.jebie mózgowy nie potrafiłeś wskazać na zdjeciu cześci drogi...
opóźniony umysłowo człowieczku to ty nie potrafiłeś wskazać pobocza na tych obrazkach:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

no już ci P-7a zaznaczyłem n czerwono to wskażesz to "pobocze" jak to ty nazywasz "niedo.jebie mózgowy"?
widzisz jakie wielkie obrazki :wow:
dopasuj klocki :dumb:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Czy droga dla rowerów to też jezdnia?

Postprzez szerszon » sobota 22 sierpnia 2020, 21:02

Henq napisał(a):ito ty nie potrafiłeś wskazać pobocza na tych obrazkach:
Obrazek
To ten rysunek, gdzie widziałęs skrzyżowanie??? :lol: :lol: :lol:
orle sokole matole...dyskusja byłą o poboczu, gdzie ty niedojebi.e mózgowy nie potrafiłęś zrozumieć, że pobocze może byc przeznaczone do jazdy dla niektórych uczestników ruchu. A ty matole wkleiłeś bez sensu pół 220...a dlaczego ? Bo jesteś wsiowym półgłupkiem
A inteligencja u ciebie tak jak covid 19 przechodzisz bezobjawowo.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Czy droga dla rowerów to też jezdnia?

Postprzez Marcel2727 » niedziela 23 sierpnia 2020, 00:21

Cyryl napisał(a):
Henq napisał(a):a znak równości jest symetryczny:
jeżeli A=B, to znaczy, że B=A.
idąc twoją logiką:
człowiek = ssak | ssak = człowiek
człowiek równa się ssak , ale ssak nie równa się człowiek
jakoś ta "twoja" symetryczność kuleje...


to nie moja symetryczność, ale matematyki.

napisałem, że postawiłeś znak równości między jezdnią i DdR, a Ty to potwierdziłeś (zacytowałem w poprzednim poście).

jeżeli więc zgodziłeś się na to, że jezdnia = DdR, to DdR = jezdnia.
czyli co wolno na jezdni, to i na DdR.

a tak chyba nie jest.[/quote]

W tym przypadku ssak jest zbiorem, a człowiek jego elementem, jeśli już używasz matematyki. Gdyby słowo ssak, jednak miało na myśli jakiegokolwiek ssak czyli pojedynczą wartość to tak, człowiek = ssak. W Twoim przykładzie nie zaprzeczysz, że człowiek =/= ssak, bo należy do zbioru.

DrR to droga i temu już nie zaprzeczysz, bo w samym przepisie jest napisane, czemu nie nazwano tego inaczej? Ciąg rowerowy, trasa rowerowa itd. tylko użyto akurat sformułowanie DROGA? :hmm: Jeśli ktoś miał trochę oleju przy pisaniu tej definicji to wie, że powinien unikać takiego doboru słów, bo potem wychodzą niedomówienia, chyba że droga dla rowerów jest faktycznie DROGĄ - wtedy użycie tego określenia jest jak najbardziej poprawne.
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Czy droga dla rowerów to też jezdnia?

Postprzez JAKUB » niedziela 23 sierpnia 2020, 06:53

Marcel2727 napisał(a):(...) Jeśli ktoś miał trochę oleju przy pisaniu tej definicji to wie, że powinien unikać takiego doboru słów, bo potem wychodzą niedomówienia, chyba że droga dla rowerów jest faktycznie DROGĄ - wtedy użycie tego określenia jest jak najbardziej poprawne.
Widzę że nie zdajesz sobie sprawy, że twój "ktoś" nie istnieje. Jest to cały sztab "fachowcóf" , często niewspółpracujących między sobą, a dodatkowo pracujący pod silną presją czasu na rzecz swoich lobbystów, "sponsorów".
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Czy droga dla rowerów to też jezdnia?

Postprzez szerszon » niedziela 23 sierpnia 2020, 08:37

Marcel2727 napisał(a):


DrR to droga i temu już nie zaprzeczysz.

Orle sokole konta nie przełączyłeś..
droga dla rowerów jest częścią drogi. Przeczytaj w końcu te definicje.
Faktem jest, że droga nie musi posiadać wszystkich elementów wymienionych w definicji. O DdR jako drodze można dopiero mówić, gdy nie ma innych części drogi z definicji.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Czy droga dla rowerów to też jezdnia?

Postprzez Henq » niedziela 23 sierpnia 2020, 10:48

wszystko to jest w definicji DdR czas najwyższy że doczytałeś trzeba było to zrobić wcześniej tych i innych twoich wypocin by nie było :help:
a teraz sio stąd daj porozmawiać dorosłym :!:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 109 gości