Znak z ciekawymi tabliczkami

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Znak z ciekawymi tabliczkami

Postprzez MarcinLDK » wtorek 13 października 2020, 19:09

Cyryl, ale o co właściwie chodzi? O to, że mało prawdopodobne jest kierowanie przez osobę niepełnosprawną legitymującą się kartą parkingową np. samochodem ciężarowym o DMC przekraczającej 3,5 tony albo przewożenie osoby niepełnosprawnej takim pojazdem? Pewnie częściej spotyka się w takiej roli samochody osobowe, ale ciężarowy to też nic szczególnego. Jedynym problemem z tym oznakowaniem jest fakt, że B-5 i tak dotyczy niepełnosprawnych, więc tabliczka T-29 pod tym znakiem ma mniej więcej tyle sensu co taka sama tabliczka np. pod B-33.
MarcinLDK
 
Posty: 247
Dołączył(a): czwartek 18 lipca 2019, 12:05

Re: Znak z ciekawymi tabliczkami

Postprzez Cyryl » wtorek 13 października 2020, 21:08

masz rację.

ja się zastanawiałem tylko czy w grupie pojazdów polegających B-5 znajdzie się jakiś jaki mógłby w rzeczywistości posiadać kartę.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Znak z ciekawymi tabliczkami

Postprzez Radhezz » piątek 30 października 2020, 15:28

Głupota w oznakowaniu mnie nie rusza, bo za dużo jej codziennie na drogach widzę.

Kilka razy w miesiącu przejeżdżam w Prudniku koło znaku B-5 z tabliczką "nie dotyczy autobusów"... B-5 nigdy autobusów nie dotyczyło, więc jest to zbędne praktycznie jak powyżej :roll:

Ale to jest jeszcze pikuś - bo zdarza się, że drogowcy traktują B-5a i B-18 zamiennie. Zabrakło na magazynie jednego typu? To postawimy drugi - bo co za różnica? Jest taka miejscowość koło Prudnika - Biała, gdzie dojeżdżając do rynku (na którym są przystanki komunikacji autobusowej) napotykamy znak F-5, informujący, że za ileś tam metrów będzie B-18 - przed rynkiem samym. A przed rynkiem stoi B-5a z jednej strony, a z drugiej przez jakiś czas stał B-18. Wszystko na 7,5t oczywiście.

Przykładów jest dużo więcej, np. mój ulubiony Brzeg i DK39 - przejechać się da, ale znaki trzeba olać, bo inaczej nigdzie się nie dojedzie.

A wracając do tabliczek jeszcze - to jest patologia niekiedy straszna. We Wrocku jak wjeżdżałem od zachodu w strefę bodajże "12t" to było skrzyżowanie ze światłami, a zaraz za nim znak zakazu i tabliczka w formie litanii. Ktoś naprawdę liczy na to, że wjadę na skrzyżowanie, stanę przed znakiem żeby przeczytać co tam napisali, a w razie czego jak stwierdzę że jednak się nie łapię na wyjątek to 16-metrowy zestaw obrócę w miejscu? :hmm:

A za granicą... ło Panie... nawet się na te tabliczki nie patrzy, bo i tak nie wiesz co tam pisze.
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości