Kolizja ze znakiem drogowym - odszkodowanie

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Kolizja ze znakiem drogowym - odszkodowanie

Postprzez rafcio79 » niedziela 25 października 2020, 18:37

Witam,

Droga powiatowa, wyjazd z Sobótki w stronę Rogowa Sobóckiego. Po ostatnich ulewach podlało drogę i zrobiono objazd blokując tą drogę barierkami i stawiając znak informujący o objeździe. We wtorek otworzono drogę ale tylko dla pojazdów do 3,5t natomiast pojazdy pow 3,5t nadal kierowano objazdem stawiając znak przy krawędzi drogi ale na jezdni.

Wracając z Sobótki popołudniu jechałem za większym samochodem. Na skrzyżowaniu pojazd pow 3,5t skręcił w lewo natomiast ja zbliżyłem się do prawej krawędzi drogi i w tym momencie uderzyłem w znak prawym lustrem mojego busa.

Znak postawiony jest na ulicy a wysokość górnej tablicy informacyjnej na wysokości mojego lustra. Podstawa znaku ma szerokość 45cm, czyli środek tablicy jest na 22cm plus 52cm tablicy od środka. Czyli znak wystaje na ulicę prawie 75cm.

Znaku nie widziałem ponieważ rano jeszcze jechałem objazdem.

Zaistniała sytuacja została zgłoszona na Policję i tu również zdania Panów Policjantów podzielone. Jeden że to znak tymczasowy a drugi że nie powinien tak stać.

Może ktoś mi tutaj więcej powie???

Pomijam fakt że znak informujący o objeździe znajduje się za skrzyżowaniem na którym pojazdy pow 3,5t powinne skręcić. Miejsce na trawniku również jest aby postawić znak.

IMG_20201020_162954_Easy-Resize.com.jpg


IMG_20201023_094005_Easy-Resize.com.jpg


IMG_20201023_094027_Easy-Resize.com.jpg
rafcio79
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 23 października 2020, 18:44

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości