Pierwszeństwo tu:

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Pierwszeństwo tu:

Postprzez mp0011 » niedziela 18 kwietnia 2021, 15:10

https://goo.gl/maps/hvcJ3cvhQDrLXd2p9

Mam pierwszeństwo nad tymi z prawej (strefa ruchu) czy nie? Zwróćcie uwagę, na resztki znaku P-13 na "mojej" drodze, ale brak A-7. Teraz dostawili brakujący znak, którego nie ma na mapach.

Ale, nadal jest to tylko (aż) A-7, który raczej podnosi pierwszeństwo - teraz można było argumentować, że to nawet nie jest droga, tylko jakiś parking... Na mapach Google Osmańczyka jest normalną ulicą.
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Pierwszeństwo tu:

Postprzez szymonix » środa 21 kwietnia 2021, 09:45

Umiesz zrobić zdjęcie? To zrób a nie wrzucaj bzdur z GSV przed remontem. Z każdej strony widac co innego.
Po drugie - braki w oznakowaniu zglaszaj do UM a nie na forum..
Avatar użytkownika
szymonix
 
Posty: 451
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2018, 22:28

Re: Pierwszeństwo tu:

Postprzez mp0011 » środa 21 kwietnia 2021, 10:41

Byłem tam wieczorem podczas deszczu, na zdjęciu nic nie było by widać.

Opisałem aktualne oznakowanie z mojej perspektywy, a jako kierujacego, nie powinno mnie interesowac oznakowanie z innych kierunków, którego nie widzę.

Jako kierujący mam się stosować do zastanej organizacji ruchu (zakładam, że obecnie jest zgodnie z projektem), a nie do takiej, jaką mi się wydaje że powinna być.

Co do braków, uzupełnili brakujące A7...
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Pierwszeństwo tu:

Postprzez szymonix » czwartek 22 kwietnia 2021, 09:24

mp0011 napisał(a):uzupełnili brakujące A7...

Przecież nie tylko A7 brakuje - tabliczki z łamanym chyba też ???
Avatar użytkownika
szymonix
 
Posty: 451
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2018, 22:28

Re: Pierwszeństwo tu:

Postprzez gumik » wtorek 25 maja 2021, 10:37

mp0011 napisał(a):https://goo.gl/maps/hvcJ3cvhQDrLXd2p9

Mam pierwszeństwo nad tymi z prawej (strefa ruchu) czy nie? .

W takiej sytuacji najlepsze co możesz zrobić to:
1. Uważać.
2. Nie zakładać pierwszeństwa.
3. Uważać!
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości