HULAJNOGI ELEKTRYCZNE

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: HULAJNOGI ELEKTRYCZNE

Postprzez mp0011 » środa 11 sierpnia 2021, 20:20

Intencje ustawodawcy jedno, wykonanie co innego. Burdel jednym słowem...
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: HULAJNOGI ELEKTRYCZNE

Postprzez Blacksmith » poniedziałek 30 sierpnia 2021, 21:33

https://finanse.wp.pl/straz-miejska-dos ... -667775283

Od dzisiaj SM może karać za łamanie nowych przepisów na hulajnogach.

W takim Elblągu infrastruktura rowerowa jest bardzo słaba (choć się sukcesywnie rozwija), dróg gdzie dozwolona prędkość to max 30km/h jest tak naprawdę niewiele. A więc i tak hulajnogorzyści będą w większości jeździć po chodnikach. A takich miast jest wiele.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: HULAJNOGI ELEKTRYCZNE

Postprzez gumik » środa 01 września 2021, 09:11

To muszą zapitalać z prędkością pieszego. Będzie bezpieczniej, ale hulajnogi elektryczne stracą na wartości jako szybki transport po mieście. Oczywiście tylko dla tych co się tym będą przejmować.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: HULAJNOGI ELEKTRYCZNE

Postprzez Blacksmith » środa 01 września 2021, 14:33

Szczerze? To co było do tej pory i tak mi nie przeszkadzało. Osób korzystających z hulajnóg w takim Elblągu jest niewiele, tłumów na chodnikach też nigdy nie ma. Czasami przejedzie obok mnie jakiś na hulajnodze dość szybko ale zachowuje taką odległość, że w niczym mi to nie przeszkadza. Te nowe przepisy to by sprawdziły się nie wiem... jedynie w Warszawie? Bo u mnie to jest bez sensu. W takim Elblągu na pewno to dużo bardziej zaszkodziło osobom poruszającym się na hulajnogach niż wyjdzie z tego coś pozytywnego dla pieszych. O ile ludzie w ogóle będą się stosować. Do tej pory nikt nie uściślił co to jest prędkość pieszego. Można się zawsze powołać na prędkość Usaina Bolta który jak najbardziej biegnąc po chodniku byłby w dalszym ciągu pieszym.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: HULAJNOGI ELEKTRYCZNE

Postprzez mp0011 » środa 01 września 2021, 16:37

Prędkość pieszego występowała od zawsze w PoRD w kontekście wózków inwalidzkich.

Czy można się poruszać czterokołowcem elektrycznym (albo i spalinowym) po chodniku 40km/h (prędkość Usaina Bolta) i twierdzić, że jest to wózek inwalidzki? Wymagane są jakieś papiery na wózek inwalidzki? uprawnienia?
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: HULAJNOGI ELEKTRYCZNE

Postprzez Blacksmith » środa 01 września 2021, 18:36

Kilka lat temu miałem dziadka co zaiwaniał na elektrycznym wózku inwalidzkim tak, że musiałem dość szybko biec aby być przy nim i pilnować. Mimo to była to połowa mocy tego pojazdu. Po chodniku. Nie miał żadnych uprawnień. Nie trzeba.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: HULAJNOGI ELEKTRYCZNE

Postprzez Cyryl8 » środa 01 września 2021, 20:52

Blacksmith napisał(a):...Bo u mnie to jest bez sensu. W takim Elblągu...


widzisz prawo jest tworzone dla wszystkich, chyba iż przez swoich posłów sprawisz, że w nowelizacji będzie: "nie dotyczy Elbląga i Wąchocka".

Blacksmith napisał(a):Kilka lat temu miałem dziadka co zaiwaniał na elektrycznym wózku inwalidzkim tak, że musiałem dość szybko biec aby być przy nim i pilnować...


sam wybrałeś taką pracę, więc nie narzekaj.
masz szczęście, że nie jesteś ochroniarzem Kim Dzong Una, bo oni muszą biec za samochodem.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: HULAJNOGI ELEKTRYCZNE

Postprzez Blacksmith » środa 01 września 2021, 21:57

Cyryl8 napisał(a):widzisz prawo jest tworzone dla wszystkich, chyba iż przez swoich posłów sprawisz, że w nowelizacji będzie: "nie dotyczy Elbląga i Wąchocka".

Myślę, że nie byłoby jakimś astronomicznym trudem ustalić takich przepisów jedynie dla konkretnych miast. Więc moim zdaniem to, że te przepisy obejmują też Elbląg i Wąchock to głupota. Choć nie musisz się ze mną zgadzać.

Cyryl8 napisał(a):sam wybrałeś taką pracę, więc nie narzekaj.

Napisze to już sam nie wiem który raz.... Znowu sobie coś uroiłeś. Czy napisałem, że narzekam, że musiałem biec? Nie. Mi to w niczym nie przeszkadzało i od zawsze uważam ruch za podstawę zdrowia. Nie wiem, może Ty narzekasz jak musisz biec.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: HULAJNOGI ELEKTRYCZNE

Postprzez gumik » środa 01 września 2021, 22:19

Blacksmith napisał(a):Do tej pory nikt nie uściślił co to jest prędkość pieszego.
To jest oczywista oczywistość. Prędkość pieszego, to ~6km/h.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: HULAJNOGI ELEKTRYCZNE

Postprzez Blacksmith » środa 01 września 2021, 22:50

gumik napisał(a):Prędkość pieszego, to ~6km/h.

To rozumiem, że babcia idąca po chodniku z balkonikiem czy Usain Bolt uprawiający po swojemu jogging po chodniku to już nie są piesi tylko co innego?
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: HULAJNOGI ELEKTRYCZNE

Postprzez gumik » czwartek 02 września 2021, 06:15

Chodzi oczywiście o typowego/przeciętnego pieszego. Wyjdź na ulicę. Zobacz jak ludzie chodzą.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: HULAJNOGI ELEKTRYCZNE

Postprzez Cyryl8 » czwartek 02 września 2021, 07:57

Blacksmith napisał(a):...Napisze to już sam nie wiem który raz.... Znowu sobie coś uroiłeś. Czy napisałem, że narzekam, że musiałem biec? Nie. Mi to w niczym nie przeszkadzało i od zawsze uważam ruch za podstawę zdrowia. Nie wiem, może Ty narzekasz jak musisz biec.


nie bardzo rozumiem, ja gram w siatkówkę i siatkówkę plażową, gdzie podczas gry trzeba czasem podbiec, szczególnie w plażówce gdzie gra się po dwóch na całym boisku.
gram i co za tym idzie biegam z wyboru, bo mi się to podoba, bo chcę.
ale Ty napisałeś:
Blacksmith napisał(a):...musiałem dość szybko biec...


i to jest różnica, ja nie muszę, nie muszę iść na trening, nie muszę płacić za boisko, nie muszę grać w turniejach, nie muszę płacić za dojazd, nocleg, wpisowe itp., ale chcę.
Ty musisz (przynajmniej tak piszesz), a gdybyś nie chciał i tak musiałbyś biec.

coś w rodzaju niechcem, ale muszem.

gumik napisał(a):Chodzi oczywiście o typowego/przeciętnego pieszego. Wyjdź na ulicę. Zobacz jak ludzie chodzą.


jeżeli ktoś pracuje w czymś rodzaju DPS, to widzi tylko dziadków oraz babcie z balkonikami i dla niego to są przeciętni piesi.
oczywiście pomijając tego dziadka na wózku elektrycznym, za którym ledwo by nadążył Usain Bolt.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: HULAJNOGI ELEKTRYCZNE

Postprzez Blacksmith » czwartek 02 września 2021, 09:48

Za bardzo w swoim życiu na siłę czepiasz się słówek. Oczywiście nikt mnie nie zmuszał abym biegł za tym wózkiem. Mogłem nie biec i w najgorszym wypadku senior na miejscu wiecznego spoczynku miałby napisy, że zmarł tragicznie w wieku 97 lat a ja miałbym troszkę go na sumieniu.

Wyczuwam tak czasami w Twoich wypowiedział lekką pogardę dla starszych osób. Jest to zastanawiające zważywszy na to, że człowiekiem pierwszej młodości już nie jesteś, lekko mówiąc.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: HULAJNOGI ELEKTRYCZNE

Postprzez Cyryl8 » czwartek 02 września 2021, 12:56

z tym Twoim wyczuciem coś jest nie tak.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: HULAJNOGI ELEKTRYCZNE

Postprzez waw » czwartek 16 września 2021, 13:55

gumik napisał(a):
Blacksmith napisał(a):Do tej pory nikt nie uściślił co to jest prędkość pieszego.
To jest oczywista oczywistość. Prędkość pieszego, to ~6km/h.

Nie jest to w żaden sposób zapisane w przepisach. Pieszy może poruszać się szybciej lub wolniej i dalej jest pieszym i nie popełnia wykroczenia
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 35 gości