Zagwozdka

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Zagwozdka

Postprzez mp0011 » niedziela 20 czerwca 2021, 13:24

No tak, wiadomo. Ale pytanie było o to, czy zdający obleje egzamin w zaistniałej sytuacji.

Większość na tym forum pewnie by się umiała odpowiednio zachować (także pewnie łamiąc inne przepisy, jeżeli sytuacja by tego wymagała), ale nie można oczekiwać od zdającego, że będzie w stanie wszystko przewidzieć i odpowiednio zareagować.
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Zagwozdka

Postprzez Cyryl8 » niedziela 20 czerwca 2021, 13:58

Jeszcze raz: tam nie ma egzaminów, nie było i nie będzie, wiec wszystko co napiszemy będzie gdybaniem.

Jeżeli interesuje Cię wiążąca odpowiedź osoby, która decyduje o zdaniu czy niezdaniu, zadzwoń do egzaminatora nadzorującego, numer podałem wcześniej.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Zagwozdka

Postprzez Autobusiarz » niedziela 20 czerwca 2021, 18:24

Ale zakładamy,że pojazd który wyprzedza elkę z prawej strony i zajmuje miejsce tuż za torami nie wpycha się na siłę i nic nie wymusza.

Zanim zdający,naciśnie sprzęgło,wrzuci bieg i ruszy do przodu,ktoś inny zajmuje szybko i sprawnie jego pas a on wjeżdża na tory blokując ruch tramwaju.

I co "teras"?
Autobusiarz
 
Posty: 166
Dołączył(a): sobota 17 września 2016, 00:36

Re: Zagwozdka

Postprzez Cyryl8 » niedziela 20 czerwca 2021, 19:52

Autobusiarz napisał(a):Ale zakładamy,że pojazd który wyprzedza elkę z prawej strony i zajmuje miejsce tuż za torami nie wpycha się na siłę i nic nie wymusza.

Zanim zdający,naciśnie sprzęgło,wrzuci bieg i ruszy do przodu,ktoś inny zajmuje szybko i sprawnie jego pas a on wjeżdża na tory blokując ruch tramwaju.

I co "teras"?


jaka jest różnica czy z prawej wyprzedzasz pojazd nauki jazdy czy inny dla PoRD?
jak jest różnica kto naciska pedał sprzęgła i zmieni bieg, zdający czy inny kierowca, dla PoRD.

chcesz ode mnie wydobyć jak oceni to egzaminator, a ja nie jestem egzaminatorem i mogę tylko powiedzieć jak egzaminatorzy oceniają sytuacje na drodze z jakimi stykają się na egzaminie, a z tą nigdy się nie zetknęli i skąd więc ja mogę to wiedzieć?

jeżeli wypowiem się kategorycznie, to będzie tylko domysłem.

napisałem:
1. jak jest zgodnie z przepisami,
2. jak jest w rzeczywistości.
3. chcesz wiedzieć - zapytaj się egzaminatora nadzorującego, podałem telefon.

a na prawdę tego najlepsi instruktorzy we wspaniałym MPK nie wiedzą?
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 74 gości