Pierwszeństwo pieszego - czy zawsze trzeba się zatrzymać?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Pierwszeństwo pieszego - czy zawsze trzeba się zatrzymać

Postprzez mp0011 » środa 21 lipca 2021, 11:41

Sądzę że chodzi o to, że według Cyryla powinienem, mając dostawę na 500-1500m, dojechać 300-500 do najbliższej drogi z drogą rowerową, przejechać nią kawałek, po czym zjechać kolejne 400m do klienta, zamiast po prostu pojechać prosto, jezdnią drogi bez DdR ;)

Takie są skutki czytania bez zrozumienia, albo doszukiwania się na siłę wykroczeń u innych użytkowników dróg...

Co do "znikania rowerzysty" jadącego po Drodze Rowerowej - ostatnio w Warszawie kierowcy "zniknął" tramwaj, jadący równolegle torowiskiem. Pewnie też pojawił się nagle i niespodziewanie i zapieprzał ze 20km/h, więc kierowca mógł go nie zauważyć. Tramwaj powinien poczekać i kierowcę przepuścić, bo złomowiska są pełne tramwajów, które miały pierwszeństwo...
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Pierwszeństwo pieszego - czy zawsze trzeba się zatrzymać

Postprzez Cyryl8 » środa 21 lipca 2021, 15:52

może nie tak, ale powiedz mi co by było, gdyby każdy przestrzegał przepisów na ile mu odpowiada?

wybacz, ale raczej Ty jesteś specjalistą od wyszukiwania wykroczeń innych, stwierdzając, że Twoja jazda zgodna z przepisami nie ma dla Ciebie sensu.

nie możesz mieć pretensji do złodzieja samemu kradnąc.

ja jestem zwykłym człowiekiem i staram się jeździć zgodnie z przepisami, ale nie zawsze mi się to udaje, czasem czegoś nie zauważę, czasem się zamyślę, a czasem nie mam po prostu cierpliwości.
ale rozumiem innych, którzy popełniają błędy, nie ścigam, nie wdaję się w kłótnię, czasem się uśmiechnę, czasem pomacham ręką.

Ty natomiast sam nie jeździsz zgodnie z przepisami w 100%, bo nie masz na to czasu i uważasz, że to bez sensu, ale odstępstwo od przepisów innych na krok traktujesz jak zamach na siebie.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Pierwszeństwo pieszego - czy zawsze trzeba się zatrzymać

Postprzez mp0011 » środa 21 lipca 2021, 16:29

To, że napisałem że bezpieczniej jest jechać jezdnią niż DdR, nie oznacza że jeżdżę jezdnią, a nie DdR. Po prostu stwierdzam fakt, że tak jest bezpieczniej. Podałem także dlaczego tak uważam.

Problem jest właśnie taki, że 90% uczestników ruchu przestrzega przepisów jak im wygodniej. Popatrz na parkowanie kierowców, ilu z nich mieści się w liniach. Ilu parkuje nielegalnie. Ilu zatrzymuje się na S-2. Ilu jedzie 50 w mieście.

I umiem odróżnić, kiedy ktoś nie zauważy, a kiedy bezczelnie wymusza lub się wciska gdzie nie powinien. A żęby sprowokować kierowcę do wyskoczenia z samochodu z łyżką do opon wystarczy popukać się w czoło nic nie mówiąc albo pokręcić głową...
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Pierwszeństwo pieszego - czy zawsze trzeba się zatrzymać

Postprzez Cyryl8 » środa 21 lipca 2021, 20:38

mp0011 napisał(a):...Problem jest właśnie taki, że 90% uczestników ruchu przestrzega przepisów jak im wygodniej. Popatrz na parkowanie kierowców...


no i wracamy do problemu jak naprawić sytuacje na naszych drogach?

jakby zapytać 1000 uczestników ruchu, to według nich - twierdzą tak samo, że tylko oni jeżdżą dobrze, a 90% jeździ źle.
to kto jest tymi 10%?

jak już pisałem mamy dwa wyjścia:

1. w 100% nieskuteczny, próba naprawy tych 90% uczestników ruchu, na co nie mamy wpływu.

2. w 100% skuteczny, próba naprawy naszych złych zachowań, na co mamy wpływ.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Pierwszeństwo pieszego - czy zawsze trzeba się zatrzymać

Postprzez mp0011 » piątek 27 sierpnia 2021, 10:45

  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Pierwszeństwo pieszego - czy zawsze trzeba się zatrzymać

Postprzez gumik » piątek 27 sierpnia 2021, 11:01

Zasłonięta przez drzewo. No ok. Ale drzewo było z drugiej strony. :lol: Czego to ci dziennikarze nie wymyślą.

Jak dla mnie współwina.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Pierwszeństwo pieszego - czy zawsze trzeba się zatrzymać

Postprzez mp0011 » piątek 27 sierpnia 2021, 11:05

Myślę, że o tym drzewie pisali w kontekście tego, że oni nie wiedza co piesza robiła, ani policja - nie kierowca ;)

Wspólna wina niby tak, ale jest też to o czym pisałem w innym wątku, zablokowanym...

Kto to jest pieszy wchodzący? Czy jak stała to jednocześnie wchodziła?
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości