Martwe pole w ciężarówce

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Martwe pole w ciężarówce

Postprzez Blacksmith » czwartek 12 sierpnia 2021, 01:23

Ależ jestem podejrzliwy. Napisałem pozytywna wiadomość bo ten lek wydaje się wyjątkowo skuteczny (jeśli mówią prawdę), jednak potrzeba oczywiście jeszcze dużo testowania. A co do szczepionek na covid to jeśli byś zagłębił się w internet (oprócz czytania jedynie WP, Onetu, itd. lub oglądania jedynie TVP, TVN, itd.) to przeczytałbyś dużo o nagłych zgonach nawet bardzo młodych osób po przyjęciu szczepionki. O ostrych skutkach ubocznych jak udary, zawały, wylewy, itd Dlaczego główne media nie podają tych informacji?... Być może boją się fali hejtu za podawanie info zniechęcających do szczepień.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Martwe pole w ciężarówce

Postprzez Cyryl8 » czwartek 12 sierpnia 2021, 06:24

jeżeli chodzi o wiedzę na temat medycyny, to nie jestem w tym względzie fachowcem, bo nie mam ani wykształcenia, ani umiejętności, ani doświadczenia.
i tak jak w innych dziedzinach polegam, na tych co się znają i z którymi się zetknąłem oraz swoim postepowaniem udowodnili swoją wiedzę.
np. jeżeli mechanik do którego jeżdżę kilkakrotnie naprawił mi dobrze auto - ufam, mu, tak samo z hydraulikiem i lekarzem.
więc nie zagłębiam się w sieć, polegając na takich ludziach.
ale gdybym z takim lekarzem, akurat tej specjalności nie miał w życiu do czynienia, to też byłbym zdezorientowany.

jestem zaszczepiony, wszyscy moi koledzy, podobni mi wiekiem też.
mimo, że część z nich ma inne choroby, mimo że nie są młodzi i zdrowi, jakoś nikt nie miał skutków ubocznych.
grałem do tej pory w kilku turniejach siatkówki oldbojów i wszyscy są zaszczepieni, też bez skutków ubocznych.
dzisiaj jadę na mistrzostwa Polski, będzie prawie 200 par i też wszyscy są zaszczepieni i żyją.
towarzystwo z forum CamperTeam też składa się z dojrzałych ludzi, jest to środowisko dużo większe od siatkarzy i też w zdecydowanej większość zaszczepieni, część z przekonania, część z konieczności przy podróżowaniu.
i też o skutkach ubocznych nie słyszałem.
we wrześniu odbędzie się II zlot dolnośląski około 100 kamperów i przyczep (ponad 300 ludzi), wszyscy zaszczepieni bez skutków ubocznych.

tego nie przeczytasz w mediach, bo nikt tego nie poda.

skutków ubocznych wśród starszych nie widzę, wśród młodych - nie wiem.

ja nie namawiam Cię do zaszczepienia się, jesteś dorosły więc rób jak uważasz.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Martwe pole w ciężarówce

Postprzez gumik » czwartek 12 sierpnia 2021, 08:56

Blacksmith napisał(a):jeśli byś zagłębił się w internet (oprócz czytania jedynie WP, Onetu, itd. lub oglądania jedynie TVP, TVN, itd.
Nie wiem skąd u Ciebie takie błędne założenie.

Oczywiście, że są jakieś tam cięższe przypadki. Nawet oficjalnie podane przecież po szczepieniu Astrą. Tylko wraz to jest jakiś ułamek procenta. Co do tych nieoficjalnych doniesień nie sposób zweryfikować ile ich jest prawdziwych, a jeśli już są, to ile miało faktycznie związek ze szczepionką.

Lubię matematykę.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Martwe pole w ciężarówce

Postprzez Cyryl8 » czwartek 12 sierpnia 2021, 09:20

Blacksmith napisał(a):...A co do szczepionek na covid to jeśli byś zagłębił się w internet...


jak wspominałem jestem już zaszczepiony (dawno), więc przekonywanie mnie o złych skutkach szczepionki ma taki sens, jak próba sprzedawania prezerwatyw w domu starców.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Martwe pole w ciężarówce

Postprzez Blacksmith » czwartek 12 sierpnia 2021, 10:41

Cyryl8 napisał(a):jestem już zaszczepiony (dawno),

Dawno? O ile wiem szczepionki na covid masowo zaczęli podawać od stycznia tego roku. Więc kłóciłbym się czy to od tak dawna.

Jeszcze raz powtarzam, nie znamy ubocznych skutków długofalowych tych szczepień. Kiedyś myślano, że Talidomid to bezpieczny lek i wybawienie dla cierpiących ciężarnych. A do jakich tragedii to ostatecznie doprowadziło wszyscy wiemy.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Martwe pole w ciężarówce

Postprzez Cyryl8 » czwartek 12 sierpnia 2021, 12:32

Jeżeli cała pandemia trwa od 2020, to pół roku to wydaje mi się dawno.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Martwe pole w ciężarówce

Postprzez gumik » czwartek 12 sierpnia 2021, 20:11

Blacksmith napisał(a):Kiedyś myślano, że Talidomid to bezpieczny lek i wybawienie dla cierpiących ciężarnych. A do jakich tragedii to ostatecznie doprowadziło wszyscy wiemy.
Kiedyś , to nawet myślano, że lobotomia leczy ludzi.

Nie wiem do czego chcesz mnie przekonać. Że wtopy w medycynie się zdarzały? Nie musisz. Że naukowcy bywali przekupywani? Też nie musisz. Znam takie historie. Jednak jest to bardzo mały promil w porównaniu do rzeczy, które medycyna zrobiła dobrze. Dlaczego mam zakładać mało realny scenariusz kiedy nie ma do tego podstaw?

Btw. Od lat 60. medycyna też trochę się rozwinęła.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Martwe pole w ciężarówce

Postprzez Blacksmith » czwartek 12 sierpnia 2021, 21:08

gumik napisał(a):Od lat 60. medycyna też trochę się rozwinęła.

Tak samo jak bezpieczeństwo samochodów.

Nie chce do niczego przekonywać. Pisze tylko, że nie mamy gwarancji co przyniosą długofalowo te konkretne preparaty szczepionkowe. Może będzie wszystko OK, a może i spowodują, że zaszczepieni nie przeżyją 10 lat bo powoli dojdzie do zmian w ich genach czy coś. Nie wiemy. To, że badania nad samą technologią mRNA trwają od długiego czasu o niczym nie świadczy. Chcecie to się szczepcie nawet kolejnych 30 razy, ale aby ewentualnie potem nie było wylewania łez, starania się o renty, itd. przynajmniej dopóki szczepienia są dobrowolne i jest to suwerenna decyzja każdej osoby.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Martwe pole w ciężarówce

Postprzez gumik » czwartek 12 sierpnia 2021, 21:43

Tak samo jak nie wiemy, czy leczenie Amantadyna covid nie będzie miało jakiś skutków ubocznych za 10 lat.
Nie wiemy też jakie skutki za 10 lat będzie miało samo przechorowanie covid.
Dlatego bazujemy na wiedzy, którą mamy, na doświadczeniu lekarzy. Na analogii do podobnych wirusów. Z tego powstaje rozwiązanie najlepsze wg. aktualnej wiedzy. Nic więcej nie można zrobić. Do tego trzeba by być jasnowidzem.


Btw. Szczepionki są też standardowe - wektorowe - takie jakie istnieją na rynku od dziesiątek lat. Jeśli ktoś się boi nowej technologii, to przy zapisie na szczepienie można wybrać przecież czym się chce być zaszczepionym.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Martwe pole w ciężarówce

Postprzez waw » czwartek 16 września 2021, 13:50

Blacksmith napisał(a): Chcecie to się szczepcie nawet kolejnych 30 razy, ale aby ewentualnie potem nie było wylewania łez, starania się o renty, itd. przynajmniej dopóki szczepienia są dobrowolne i jest to suwerenna decyzja każdej osoby.

Szczepionki na Covid to ewenement na rynku medycznym bo preparaty te dopuszczona są do obrotu bez odpowiedzialności producenta. Pytanie dlaczego.
Chyba tylko "dzięki" temu szczepionki nie są obowiązkowe - wprowadzający taki obowiązek musiałby wziąć odpowiedzialność za swoją decyzję. Dlatego ankieta przed szczepieniem zawiera oświadczenie do podpisania że szczepienie przyjmuje się świadomi i dobrowolnie. W razie gdyby okazało się że został zaszczepiony np. wadliwą serią to może mieć o to pretensje tylko do siebie. Jedynie co to odpowiedzialność finansowa. Tę wziął na siebie Skarb Państwa.
Cyryl8 napisał(a):jak wspominałem jestem już zaszczepiony (dawno), więc przekonywanie mnie o złych skutkach szczepionki ma taki sens, jak próba sprzedawania prezerwatyw w domu starców.
Przekonywanie przekonanego nie ma sensu, ale na początku roku zacznie "wygasać" roczna ważność paszportów covidowych wydawanych po szczepieniu. Co potem jest aktualnie w fazie decydowania.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Martwe pole w ciężarówce

Postprzez gumik » czwartek 16 września 2021, 19:57

waw napisał(a):Szczepionki na Covid to ewenement na rynku medycznym bo preparaty te dopuszczona są do obrotu bez odpowiedzialności producenta. Pytanie dlaczego.
Powielasz fałszywe informacje. Sprawa jest trochę bardziej złożona. Producent bierze pełną odpowiedzialność za to żeby preparat był przygotowany zgodnie "że sztuką" i specyfikacją. Zwolnienie odpowiedzialności dotyczy warunkowego dopuszczenia szczepionki. Państwo zezwalając warunkowo na szczepionkę przecież nie może obciążać producenta za sprzedawanie produktu bez zezwolenia. Kolej a sprawa to kwestia odpowiedzialności za ewentualne powikłania, które nie są uwzględnione jako możliwe skutki uboczne. Tu sprawa nie jest do końca jasna. Powinno być to uzgodnione w umowie między państwem a producentem, ale z tego co wiem nie jest to publiczne.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Martwe pole w ciężarówce

Postprzez Cyryl8 » czwartek 16 września 2021, 20:57

według „the Lancet” trzecia dawka szczepionki nie jest potrzebna na tym etapie pandemii.

od 8 do 10 października są Mistrzostwa Polski Oldbojów w Siatkówce, warunkiem uczestnictwa jest świadectwo szczepienia lub test czego nie było na mistrzostwach na plaży.

po tym jedziemy na południe Europy za ciepłem i paszporty COViD-owe bardzo się przydadzą.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Martwe pole w ciężarówce

Postprzez Blacksmith » piątek 17 września 2021, 05:02

Cyryl8 napisał(a):po tym jedziemy na południe Europy za ciepłem i paszporty COViD-owe bardzo się przydadzą.


Sam zobacz jak dajesz się sterować koncernom farmaceutycznym. Nawet na mnie jako opiekunowi osób starszych nikt nie wymusza szczepienia. A Ty aby jechać i porzucać piłką musisz się zaszczepić. Jest to naprawdę przykre. Takie warunkowe to jest. Wiesz... ja się szanuje, i gdyby mi nakazali się zaszczepić aby dalej pracować w zawodzie to bym z niego zrezygnował. Swój honor trzeba mieć. Jeśli by Ci kazali też zrobić komuś loda aby mieć zawody to byś zrobił aby jechać na zawody?
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Martwe pole w ciężarówce

Postprzez gumik » piątek 17 września 2021, 07:24

Szczepienia obowiązkowe do niektórych krajów obowiązują już pewnie z kilkadziesiąt lat. Nie rozumiem czemu nagle afera jak kraj doda do zestawu kolejną wymaganą szczepionkę.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Martwe pole w ciężarówce

Postprzez Cyryl8 » piątek 17 września 2021, 08:21

Blacksmith napisał(a):...A Ty aby jechać i porzucać piłką musisz się zaszczepić. Jest to naprawdę przykre...


nie wytykając wieku, to chyba masz daleko posuniętą sklerozę, albo świadomie zmieniasz fakty, bo było to bardzo niedawno - 6 sierpień 2021.

wtedy rozmawialiśmy na PW, opisałem Ci co mnie skłoniło do szczepienia.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 72 gości