Tabliczka do znaku A-30

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Tabliczka do znaku A-30

Postprzez Cyryl8 » wtorek 24 sierpnia 2021, 17:52

stosowanie znaków i sygnałów na drodze ma sens wtedy gdy jest to zrozumiałe dla uczestników ruchu.
to zrozumienie najczęściej wynika ze znajomości tych znaków, ale:

mamy taki znak A-30 i oznacza on:
"„inne niebezpieczeństwo” ostrzega o niebezpieczeństwie innego rodzaju nieokreślone pozostałymi znakami ostrzegawczymi. Umieszczona
pod znakiem A-30 tabliczka wskazuje rodzaj niebezpieczeństwa za pomocą symbolu lub napisu."

do tego znaku mamy tabliczki od T-8 do T-18, które określają rodzaj niebezpieczeństwa, ale jeżeli nie mieści się ono w znaczeniu owych tabliczek, zgodnie z rozporządzeniem powinno być określone napisem.

I będąc w Zawoi (pod Babią Górą) zobaczyłem znak A-30 z taka tabliczką.
pytanie do kolegów:
co to jest ruch technologiczny?
jakie zagrożenie on stanowi dla użytkowników i których?
czy taki ruch odbywa się wzdłuż jezdni, czy poprzek?
czy ten ruch stanowią piesi, pojazdy, czy zwierzęta?
Załączniki
A-30.jpg
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Tabliczka do znaku A-30

Postprzez Blacksmith » wtorek 24 sierpnia 2021, 20:49

I niech mi ktoś powie, że ludzie odpowiadający za takie rzeczy to nie kolesie dostający posady po znajomości a fachowcy. Tutaj jakiś skończony cymbuł wymyślił sobie ruch technologiczny i domyślajcie się co poeta miał na myśli. Może ktoś kto produkuje te tablice po pijaku pomylił się z napisem a tak naprawdę miało być "Ruch tektoniczny" i znak ostrzega przed trzęsieniami ziemi na tym odcinku drogi. Nie wiem.

A czy zdziwiony jestem? Nie. W tym kraju nic mnie nie zdziwi.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Tabliczka do znaku A-30

Postprzez Cyryl8 » środa 25 sierpnia 2021, 09:46

otóż w tym miejscu po jednej stronie drogi jest tartak, a po drugiej był jego plac na którym składowane było drewno.
pomiędzy nimi jeździły ładowarki, wózki widłowe z drewnem.
czy można to nazwać "ruchem technologicznym"?
nie wiem, może można.
ale użycie określenia "ruch technologiczny" na tabliczce pod znakiem drogowym nic nie mówi, nic nie wyjaśnia użytkownikom ruchu drogowego.

napisałem "był", bo tartak zmniejszył produkcję i skład drewna mieści się na terenie tartaku i już żadne pojazdy nie przejeżdżają przez jezdnię chyba już od co najmniej 3 lat.
ale znak jest i straszy.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Tabliczka do znaku A-30

Postprzez gumik » środa 25 sierpnia 2021, 14:25

Cyryl8 napisał(a):ale znak jest i straszy.
Bez przesady. Większość kierujących nawet go nie zauważy. :mrgreen:
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości