Nieklasyczne rondo bez sygnalizacji świetlnej.

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Nieklasyczne rondo bez sygnalizacji świetlnej.

Postprzez RossoneriDevil » niedziela 26 września 2021, 22:19

https://files.fm/u/t9q26kahp
Dzień dobry, proszę o pomoc w wyjaśnieniu sytuacji.
Rondo bez sygnalizacji świetlnej, wykonuje na nim, manewr skrętu w lewo. Znak A-7 standardowo jest, tylko zastanawia mnie do kiedy on obowiązuje, bo to nie jest już dla mnie takie jasne w sytuacji np. takiej jak na filmie, wydaje mi się, że mam pierwszeństwo przed pojazdami, które wjeżdżają na rondo, ale w danym miejscu, właściwie one są już na tym rondzie, jeden się zatrzymuje i mnie przepuszcza, ale Hyundai nie ma takiego zamiaru, i teoretycznie powinien ustąpić pierwszeństwa, a z drugiej strony wjechał już na to rondo (szybko) a ja zmieniam pas ruchu.
RossoneriDevil
 
Posty: 1053
Dołączył(a): sobota 02 czerwca 2012, 20:05

Re: Nieklasyczne rondo bez sygnalizacji świetlnej.

Postprzez szerszon » wtorek 28 września 2021, 01:43

Przykro mi, ale nie masz pojecia czym jest zmiana pasa ruchu. Z jakiego na jaki zmieniłeś? Druga sprawa. Ćwok z hyundaia nie ustąpił ci pierwszenstwa. Kierujacy pojazdem wjeżdzający na skrzyżowanie ma ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po skrzyżowaniu. Ty jechałeś po, a on wjeżdzał. Przedstawiciel handlowy...to normalne. Zawsze sie spieszą.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Nieklasyczne rondo bez sygnalizacji świetlnej.

Postprzez RossoneriDevil » wtorek 28 września 2021, 14:58

Jechałem lewym, a kończyłem na prawym, myślałem że zmianiam pas ruchu.
Ciężko jest na tego typu skrzyżowaniach, bo z tego co zauważyłem, to zachowują się tak jakby z prawej strony mieli pierwszeństwo, co często obserwuję.
Dzięki za odpowiedź.
RossoneriDevil
 
Posty: 1053
Dołączył(a): sobota 02 czerwca 2012, 20:05

Re: Nieklasyczne rondo bez sygnalizacji świetlnej.

Postprzez szerszon » środa 29 września 2021, 20:37

Ale ten prawy nie był obok lewego, którym jechałeś. Ale i tak bez znaczenia. Ty byłeś na skrzyżowaniu. A ten ćwok albo nie widział znaku, albo jechał na bezczela. Też się z tym spotykam nawet na tzw klasyku.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Nieklasyczne rondo bez sygnalizacji świetlnej.

Postprzez waw » sobota 23 października 2021, 18:53

Na podobnych rondach jestem często i nie wyobrażam sobie żeby ktokolwiek sugerował pierwszeństwo wjeżdżającego na rondo.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Nieklasyczne rondo bez sygnalizacji świetlnej.

Postprzez ks-rider » sobota 23 października 2021, 18:59

A tam wogole jestznak " ruch okrezny " ?

Chyby slepy sie robie, bo nie widzialem !


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Nieklasyczne rondo bez sygnalizacji świetlnej.

Postprzez waw » sobota 23 października 2021, 19:27

Tak. W zerowej sekundzie nagrania w lewym górnym rogu kadru masz na jednym słupku A7, C12 i D6.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 97 gości