Pułapka ze strefą ruchu

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Pułapka ze strefą ruchu

Postprzez mp0011 » wtorek 26 października 2021, 18:12

https://goo.gl/maps/59G7GZsHqdbT6Pkz7

Na taką pułapkę się ostatnio natknąłem. Jadę drogą, z prawej wyjeżdża samochód - ale obecnie wisi tam tabliczka "strefa ruchu". Normalnym odruchem jest więc założenie, że człowiek ten się włącza do ruchu. Okazuje się jednak, że droga którą ja jadę jest drogą wewnętrzną, na którą można wjechać w różnych miejscach, także z pominięciem tablicy "Droga Wewnętrzna". No i jest dość długa, więc nie każdy o tym pamięta nawet, jeżeli tablicę mijał.

Czy nie powinno się w takich miejscach stawiać dodatkowo znaków "skrzyżowanie równorzędne"?

Podobne miejsce: https://goo.gl/maps/KiTwGT1oybQ4bMwJA
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Pułapka ze strefą ruchu

Postprzez Radhezz » czwartek 18 listopada 2021, 13:17

Takich pułapek masz na drogach sporo. W zeszłym roku byłem jako strażak przy wypadku na miejskim osiedlu, gdzie z prawej strony bus wyjeżdżał i miał znak "koniec strefy ruchu" i trafił motocyklistę. Na pierwszy rzut oka - prosta sprawa. Tylko cofając się do poprzedniego skrzyżowania okazuje się że motocyklista mijał znak "strefa ruchu". No i teraz robi się zamieszanie - to w końcu kto był w strefie ruchu, kto miał pierwszeństwo? Dodam tylko, że nie sprawdzałem później czy zmieniono tam oznakowanie.
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości