Zakaz zatrzymywania / postoju

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Zakaz zatrzymywania / postoju

Postprzez Radhezz » środa 05 stycznia 2022, 03:07

Sytuacja jak w załączniku - plac typu "mały rynek", zaraz za końcem parkingu dla osobówek stoi zakaz zatrzymywania się po prawej stronie, a kilka(naście) metrów dalej jest oznakowana wiata przystankowa. Czego nie widać, to jeszcze droga jednokierunkowa odchodząca "w dół na prawo" od skrzyżowania strefy zielonej i czerwonej. Wszystkie drogi są utwardzone i mają ponad 20 metrów długości.

Moim zdaniem strefa czerwona łapie się na zakaz zatrzymywania ze znaku bo to dalej ta sama droga, a zielona z okazji zapisu "w odległości mniejszej niż 10 m od przejazdu lub skrzyżowania".

Jakieś sugestie, pomysły? Coś pomyliłem, czy dobrze kombinuję?
Pytam bo nie wiem czy iść do firmy żeby pocisnęli zarządcę drogi o postawienie dodatkowych znaków zakazu.
Załączniki
zakaz.jpg
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: Zakaz zatrzymywania / postoju

Postprzez LeszkoII » środa 05 stycznia 2022, 09:30

Jest tak jak piszesz; czytałem Twój post pięć razy, żeby znaleźć coś intrygującego - bezskutecznie.
droga jednokierunkowa odchodząca "w dół na prawo" od skrzyżowania strefy zielonej i czerwonej
Może tutaj gdzieś haczyk? Czy połączenie z drogą Plac Wolności na pewno stanowi skrzyżowanie.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości