Które pasy zająć

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Które pasy zająć

Postprzez Cyryl8 » sobota 05 lutego 2022, 20:34

Jeżeli trafię na kogoś kto ma w sobie trochę empatii i życzliwości, to w tej sytuacji jako A mógłbym pojechać na pas 4, a on jako B na pas 1 i jakoś się zrozumiemy.

Trzeba pamiętać, że są na drodze tacy, którzy w oczywistych sytuacjach nie mogą dojść do porozumienia, co kończy się agresją i kłótnią.

Umiejętność jazdy i rozumienie przepisów to nie tylko umiejętności techniczne i wiedza, ale przede wszystkim umiejętność współistnienia z innymi na drodze.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Które pasy zająć

Postprzez Cyryl8 » sobota 05 lutego 2022, 21:10

jeszcze mi się coś przypomniało:

proszę zwrócić uwagę na sposób zapytań o przepisy "w razie kolizji czyja będzie wina?".

pytający od razu zakłada kolizję i na kogo spadną koszty jej skutków.
pytanie ma na celu wyegzekwowania swojego prawa z całą konsekwencją, jeżeli nie doprowadzając do kolizji, to przynajmniej w słownej walce udowodnie adwersarzowi, że jest idiotą.

dopóki będziemy innych użytkowników dróg postrzegać jako wrogów, a sami będziemy chcieli swoje prawa egzekwować bezwzględu na bezpieczeństwo swoje i innych, omawianie przepisów staje się bezcelowe.

wqydaje mi się, że gdyby użytkownicy dróg nie znając kompletnie przepisów zaczęli traktować się z szacunkiem, byłoby o wiele bezpieczniej na drogach.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Które pasy zająć

Postprzez gumik » sobota 05 lutego 2022, 22:09

To jest wszystko dla mnie jasne. Natomiast stwierdzenie "na skrzyżowaniu nie zmieniaj pasa ruchu" moim zdaniem nie ma tu zastosowania (w tym konkretnym przykładzie z obrazka) i jest po prostu niezrozumiałe. Przynajmniej nie za bardzo mi byłeś to w stanie wytłumaczyć.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 66 gości