Jak się ustawiać na skrzyżowaniach z wysepką.

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Jak się ustawiać na skrzyżowaniach z wysepką.

Postprzez MATRIX266 » wtorek 26 kwietnia 2022, 17:43

Witam chciałem poruszyć temat skrzyżowań z wysepkami czy przełączkami jak, kto woli. Jestem kierowcą zawodowym osobówki od nie dawna i denrują mnie nie raz takie skrzyżowania, bo nie do końca wiem jak się zachować na nich prawidłowo. Mamy takie skrzyżowanie https://www.google.pl/maps/@50.2927877, ... 312!8i6656

Większości ustawiają się do skrętu w lewo przy lewej krawędzi i ale zdarzyło się,że ustawiają się przy prawej i tych co jadą z ich prawej puszaczają jak na normalnym skrzyżowaniu. Nie wiem teraz, czy tak jest dobrze i tak, czy lepiej jednak do lewej i się mijać prawymi bokami?

Druga sprawa jak jadę na nieznanym skrzyżowaniu tego typu, to nigdy nie wiem jaka ta wysepka jest szeroka i czy się zmieszczę na niej aby nie ustrydnić innym, czy też nie aczkolwiek niektóre auta wyjeżdzają i ich tył wystaje na pas ruchu.
https://www.google.pl/maps/@50.2993022, ... 312!8i6656

Tutaj jest skrzyżowanie co ma trochę węższą wysepkę i jak jest auta sedan, to trochę wystaję i tak na dwa razy. Poza tym na tym drugim skrzyżowaniu jest dwa pasy i osobny pas, do lewo skętu z głównej więc jak będę stał na wysepce przy lewej krawędzi skręcając w lewo może być taka sytuacja, że ktoś będzie na pasie do lewoskrętu ale ja się nie będę mógł wlączyć do ruchu ponieważ mój skrajny lewy pas będzie zajęty a wtedy utrudnię komuś skręt i będzie musiał mocno po skosie pojechać, bo taka geometria jest tego skrzyżowania, i dodatkowo mu ograniczę widoczność to jest następna zagadka do rozwikłania. To drugie skrzyżowanie też ma wysepką z drogi podporządkowaniem więc mijanie się prawymi bokami jest trudniejsze. Przyznam się że już nie raz mnie wiedziałem bardzo jak się zachować prawidłowo na takich skrzyżowaniach. Może trzeba na środku aby puścić normalnie tego co skręca w lewo, czyli na zakładkę jak to się mówi potocznie no albo po angielsku co widzę częściej.

Może ktoś podpowie z doświadczenia jak sprawa wygląda.
MATRIX266
 
Posty: 40
Dołączył(a): środa 28 września 2016, 18:18

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 96 gości