Umiejętność szybkiej zmiany kilu pasów na raz

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Umiejętność szybkiej zmiany kilu pasów na raz

Postprzez MATRIX266 » wtorek 12 lipca 2022, 12:44

Witam chciałem się zapytać o umiejętność szybkich zmian pasów ruchu. Ostatnio jestem od czasu do czasu w stolicy i podziwiam niektórych kierowców jak szybko zmieniają pasy jeden za drugim nie zajeżdzając drogi nikomu a nie raz jest na prawdę ciasno. Nie raz jest do zjazdu 150 metrów i zdążą przeskoczyć trzy pasy przykładowo. Ja już wcześniej zmieniam bo nie czuje się pewnie i w sytuacjacj dużego ruchu potrzebuje troszkę więcej czasu na decyzje, czy mogę zmienić ,czy nie . Przy takich manewrach trzeba patrzeć nie dość, że na pasy po drugiej stronie czy ktoś nie zmienia na ten co ty chcesz i w dodatku zerkać do przodu, czy ktoś nie hamuje na twoim pasie, bo w tym czasie co ty zerkasz na lusterko możesz dzwona zaliczyć. Nie mówie, że nie umiem zmieniać pasów dobrze ale jak widzę niektórych, to im trochę zazdroszczę sprytu. Nie wiem, czy to kwestia wprawy, bo ja znowu jakoś dużo km w dużych miastach nie mam zrobionych, czy może kwestia wrodzonego sprytu do przysłowiowego kółka.?

Jak to u was jest?
MATRIX266
 
Posty: 40
Dołączył(a): środa 28 września 2016, 18:18

Re: Umiejętność szybkiej zmiany kilu pasów na raz

Postprzez Radhezz » czwartek 15 września 2022, 11:48

Zmiana pasa ruchu to moim skromnym zdaniem jeden bardziej niebezpiecznych manewrów w mieście, wymagających sporej świadomości sytuacyjnej - zbyt szybkie, niechlujne wykonywanie tego manewru już nieraz kończyło się po prostu kolizją. Lepiej robić takie rzeczy dokładnie, niż narażać się na poważne nieprzyjemności i konsekwencje.

A i też nie sugerował bym się innymi kierowcami, bo różne rzeczy wyprawiają na drodze, nie tylko sprzeczne z PoRD, ale nawet rozumem i godnością człowieka...
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: Umiejętność szybkiej zmiany kilu pasów na raz

Postprzez gumik » czwartek 15 września 2022, 18:19

Jak ktoś ma umiejętność szybkiej zmiany kilku pasów naraz, to powinien mieć jeszcze umiejętność widzenia przez ściany.

phpBB [media]


https://youtu.be/eFQ7QV0zgHU
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Umiejętność szybkiej zmiany kilu pasów na raz

Postprzez Cyryl8 » czwartek 15 września 2022, 18:36

A gdyby dał 100zł na mszę to może Bóg czuwałby nad nim.
Bo jak życie uczy nie ma nic za darmo na tym świecie.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Umiejętność szybkiej zmiany kilu pasów na raz

Postprzez Blacksmith » czwartek 15 września 2022, 21:48

Samochód wyhamował do zera w ułamku sekundy. Ale mimo wszystko czy nagrywający nie popełnił błędu i nie należy mu się mandat za niezachowanie należytego odstępu?
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości