Opuszczanie szlabanów,natychmiast po włączeniu się sygnaliza

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Opuszczanie szlabanów,natychmiast po włączeniu się sygnaliza

Postprzez Autobusiarz » sobota 24 września 2022, 01:12

Przejeżdżam bardzo często przez niebezpieczny przejazd kolejowy.Niebezpieczny że względu na zachowanie dróżnika.

Otóż po zapaleniu się czerwonych świateł na sygnalizatorze przed przejazdem,szlabany są opuszczane w dół natychmiast bez żadnej zwłoki.Dochodzi do sytuacji kiedy wjeżdżając autobusem na otwarty przejazd,dróżnik zaczyna opuszczać mi rogatki przed nosem.Wcisnąłem klakson,but w podłogę i jakoś zdążyłem.

Czy to jest jakiś nowy zwyczaj zamykania zapór na przejeździe kolejowym? A może dróżnik wymusza w ten sposób szybsze opuszczanie przejazdu kolejowego przez pojazdy? Ma możliwość zatrzymania zapór w każdej chwili i ponownego ich uniesienia.
Autobusiarz
 
Posty: 166
Dołączył(a): sobota 17 września 2016, 00:36

Re: Opuszczanie szlabanów,natychmiast po włączeniu się sygna

Postprzez Cyryl8 » sobota 24 września 2022, 09:01

Który to przejazd, bo nie bardzo pamiętam przejazdy sterowane ręcznie we Wrocławiu i okolicy.

Wydaje mi się, choć mogę się mylić, że wszystkie jakie pamiętam mają sterowanie automatyczne.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Opuszczanie szlabanów,natychmiast po włączeniu się sygna

Postprzez gumik » sobota 24 września 2022, 09:33

Autobusiarz napisał(a):A może dróżnik wymusza w ten sposób szybsze opuszczanie przejazdu kolejowego przez pojazdy?
Może zapytaj dróżnika?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Opuszczanie szlabanów,natychmiast po włączeniu się sygna

Postprzez Cyryl8 » sobota 24 września 2022, 11:26

Jest taki archaiczną przepis, który był stworzony z myślą o furmankach, mówiący że jadąc pojazdem poruszającym się poniżej 6km/h dłuższym chyba niż 10m mamy przejazd przez torowisko kolejowe uzgodnić z dróżnikiem, ale nie ma już furmanek i nie ma dróżników, a przepis jest.
Co więcej występuje w pytaniach na kat. C I D.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 195 gości