Konfiskata auta

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Konfiskata auta

Postprzez Cyryl8 » niedziela 27 listopada 2022, 08:45

Blacksmith napisał(a):...Zawsze by się znalazł kat ochotnik dla którego to nie byłby żaden problem i nie potrzebowałby żadnej pomocy psychologa. Chcesz przykładu? Oto jest... JA! Z chęcią rozstrzelałbym...


1. masz rację, że ludziom w większości po takim czynie potrzebny byłby psycholog, ale niektórym jeszcze przed i odnoszą wrażenie, że to Ciebie dotyczy.

2. natomiast jak się mają deklaracje tutaj wypisywane do rzeczywistości mogliśmy się przekonać na przykładzie naszego kolegi, który według siebie jest mistrzem kierownicy, jednak zaproszony przeze mnie na przejażdżkę najpierw postawił zaporowe warunki finansowe, a gdy i na te się zgodziłem po prostu zrejterował.

także nie wiem jakby to wyglądało gdybyś dostał karabin i miał strzelić do człowieka w rzeczywistości, a jeżeli już byś to zrobił jaka byłaby Twoja reakcja, chyba że już masz jakieś doświadczenia w tym względzie.

ale faktycznie aby mieć wątpliwości trzeba umieć myśleć, aby mieć wyrzuty sumienia trzeba owo sumienie mieć.

może więc masz rację?

Blacksmith napisał(a):...Skazany mógłbym wykonywać proste prace...
...Skazani by zarabiali na siebie, na wypłatę dla strażnika, na więzienie...


jeszcze raz: ile masz lat?
czy umiesz liczyć i czy znasz realia.
czy wiesz ile kosztuje utrzymanie więźnia, ile zarabia strażnik i ile kosztuje strażnik, jego wyszkolenie, jego wyposażenie z bronią włącznie?

koszt utrzymania więźnia w Polsce wynosił w tamtym roku około 5 000zł, bez pilnowania przy pracy.
więc aby zarobić na swoje utrzymanie więzień musiałby zarobić 5 000zł miesięcznie netto, żeby utrzymać strażnika pilnującego go przy pracy jeszcze dwa razy tyle (5 000zł na jego płacę i drugie 5 000zł na jego wyszkolenie i wyposażenie), a 15 000zł nie zarobisz wykonując nieskomplikowane prace.

powiedzmy, że jeden strażnik pilnowałby trzech osadzonych przy pracy, to musieliby oni zarobić w sumie 25 tyś zł, czyli ponad 8 300zł na głowę.
znajdź mi jakąś nieskomplikowaną pracę w Polsce, którą można wykonywać bez specjalnych kwalifikacji, za którą można zarobić 8 300zł miesięcznie.

podejrzewam, że gdybyś taką znał nie musiałbyś w Niemczech przewijać staruszków.

także to co piszesz to jakaś dziecinada.

ps. dawno temu grałem w paru drużynach zrzeszenia TKKF w siatkówkę, koło Wrocławia byłą taka drużyna z Wołowa złożona ze strażników więziennych, nawet fajnie grali.
gdy jeszcze nie było w Wołowie hali sportowej z prawdziwego zdarzenia, graliśmy z nimi mecze w więzieniu.
była taka salka, gdzie na galerii skazani dopingowali swoich strażników - niezapomniane wrażenia.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Konfiskata auta

Postprzez ks-rider » niedziela 27 listopada 2022, 13:14

Blacksmith napisał(a):1. ks-rider- Lubie Cię ale w tym konkretnym temacie jednak mamy odmienne zdania. Skazany mógłbym wykonywać proste prace, np. przy kopaniu rowów pod nadzorem strażnika z karabinem. I ja absolutnie nie mówię, że to jakaś hańba dla skazanego. ŻADNA praca nie hańbi. Skazani by zarabiali na siebie, na wypłatę dla strażnika, na więzienie.
I powiem coś jeszcze... brak pracy degeneruje. Człowiek coraz bardziej odzwyczajony od pracy ma coraz mniejsze chęci do pracy. Potem taki człowiek jak nawet wyjdzie z pudła to potem nie wie co robić ze sobą. Nierzadko celowo znowu popełnia przestępstwo aby z powrotem trafić do pudła gdzie wszystko będzie podtykane znowu pod nos. To nie jest normalne.

Znam osobiście kilka osób, które siedziały i jednogłośnie mówiły.... to sanatorium.

2. ks- rider... Na Boga, ale co mnie to obchodzi?? Mi jak się finansowo noga powinie to pies z kulawą nogą się nie przejmie!
A złodziej będzie wiedział co robi. Będzie wiedział co go czeka jak dokona kradzieży zuchwałej.

W takiej sytuacji zawsze ktoś może (np. Cyryl) utworzyć jakąś fundacje, np. "Fundacja wspierania złodziei z uciętymi łapami", i wtedy ludzie którym ich szkoda mogą sobie dobrowolnie wpłacać darowizny na takich ludzi. Co prawda ja bym nie wpłacał, ale może ktoś by wpłacał i wtedy nic mi do tego, bo każdy sam decyduje na co przeznacza swoje pieniądze. Albo nawet niech taki Cyryl weźmie takiego złodzieja bez rąk pod swój dach i niech utrzymuje... nie mam nic przeciwko! Bo to Cyryl decyduje kogo zaprasza do domu, co robi, itd. Ale mnie niech w to nie mieszają.


Tez Cie lubie ale wspolnych zdan na szczescie miec nie musimy.

2. No widzisz, ale juz w sredniowieczu o inawa

1. Masz po prostu bledne wyobrazenia. Mwisz proste prace, hmmmmm, z tym mozna sie zgodzic, tyle, ze wiezien wiezniowi nie rowny. Jedni siedza za sprawy blache inni za grube i tych na pewno nikt nie wypusci za zaklad bo oni nie maja nic do stracenia. U mnie na wsi sa pudla, gdzie rano idziesz do pracy poza zaklad, po prycy masz tam jakis czas aby pojsc i zrobic zakwieupy i wrocic. I ci ktorzy maja tam jeszczen rok czy dwa sie tego trzymaja, na weekend maja wyjscia. Zupelnie inna bajka od innych ktorzy gwalcili, mordowali czy " oswobodzali " banki.

Nie wiem jak Ty ale ja potrafie sobie zawsze znalesc zajecie czy nowe hobby i praca nie jest mi generalnie potrzebna. Gdybym nie musial sie z niej utrzymac, mialbym ja w doopie i zajmowal sie tylko tym co lubie. A juz napewno nie byl bym degeneratem ! :mrgreen:

2. Eeeeeeeeeeeeeeeee masz strasznie niesocjalne nastawienie :mrgreen: Nikt z nas nie bedzie raczej lozyl na ludzi o ktorych pisales ale spojrz moze z innej strony, ze generalnie nikt nie kradnie po to aby krasc, z wyjatkiem chorych na klaptomanie.

Zycie zmusza ludzi do roznych czynow, problem w tym, ze Ty jeszcze w tykiej sytuacji nie byles wiec nie wiesz.


Pomijam juz fakt, ze kazdy powinien w zyciu dostac minimum jedna szanse.


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Konfiskata auta

Postprzez Cyryl8 » niedziela 27 listopada 2022, 15:08

Blacksmith napisał(a):...Znam osobiście kilka osób, które siedziały i jednogłośnie mówiły.... to sanatorium...


to by się zgadzało, dla znajomego Rumuna polskie więzienia mogą w porównaniu z rumuńskimi wypadać bardzo atrakcyjnie,

we Wrocławiu jest parę rejonów o złej reputacji, dla młodych chłopaków z takich środowisk pobyt w więzieniu jest jak pewien wyczekiwany etap w życiu, coś w rodzaju szkoły średniej.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Konfiskata auta

Postprzez Blacksmith » niedziela 27 listopada 2022, 17:50

Cyryl8 napisał(a):także nie wiem jakby to wyglądało gdybyś dostał karabin i miał strzelić do człowieka w rzeczywistości,

A czy Ty rozróżniasz strzelanie do praworządnego człowieka a wykonanie wyroku rozstrzelania na terroryście, który miał przyjemność w zabijaniu innych? Ja różnicę widzę dużą, a Ty zdaje się nie widzisz.

I pytanie... Czy uczestników zamachu na Hitlera w Wilczym Szańcu też uważasz za dzieci, które miały problemy z psychiką, zero sumienia, itd.? Bo wychodzi na to, że tak. Tylko nie pisz, że Hitler to inny temat. A nawet więcej... on sam nikogo nie zabił.

Cyryl8 napisał(a):czy wiesz ile kosztuje utrzymanie więźnia, ile zarabia strażnik i ile kosztuje strażnik, jego wyszkolenie, jego wyposażenie z bronią włącznie?

No to cóż. To niech chociaż patrycypują w części kosztów.

Swoją drogą właśnie jest nowy projekt i możliwe, że od 1 stycznia 2023r. więźniowie będą musieli płacić częściowo za prąd. Co prawda moim zdaniem zbyt mała to zmiana, ale jednak na plus.

https://www.rp.pl/prawo-karne/art371136 ... eda-placic
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Konfiskata auta

Postprzez Cyryl8 » niedziela 27 listopada 2022, 18:47

jednak dziecko.

my mówimy tu o prawomocnym wyroku i jego wykonaniu, Ty o jakiś bajkach.

co ma wspólnego proces w XIX w., w czasie pokoju z zamachem na Hitlera?
możesz równie odwoływać się do wojen gwiezdnych - totalne bajki.

każdy dorosły człowiek myślący w miarę logicznie zdaje sobie sprawę z ułomności ludzkiej natury, dlatego też prawo jest ustanawiane przez grono osób, a wszystkie decyzje są podejmowane albo gremialnie, albo istnieją możliwości reklamacje.

Ty chcesz sam ustanawiać prawo jako król, oskarżać jako prokurator, wydawać wyroki jako sąd i wykonywać wyroki, wszystkie skazujące jako kat i to z przyjemnością.
instytucji adwokata nie przewidujesz.

są dwie możliwości:

1. albo jesteś wszystko wiedzącym geniuszem i jesteś przywódcą rządzącej partii (i to trochę mogłoby być), ale jak wiemy tak nie jest.

2. nikt nie poznał się na Twoim geniuszu, bo go po prostu nie ma i jesteś osobą niby dorosłą, ale z psychiką dziecka. co po wielu Twoich wypowiedziach jest, moim zdaniem, więcej niż pewne.

ps. w tym projekcie jest mowa o odpłacie za prąd ponad standard, czyli między innymi nie za światło w celach, ale za takie rzeczy jak czajnik, radio czy TV.
jeżeli jakiś więzień z tego nie korzysta - nie płaci.

ciekawy jestem jakbyś wyegzekwował większe należności np. od tych co siedzą za długi lub za nie płacenie za alimenty?
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Konfiskata auta

Postprzez Blacksmith » niedziela 27 listopada 2022, 20:15

No cóż. Dla mnie to Tyś dziecko z dziwnym światopoglądem. Poza tym znowu tradycyjnie dopowiadasz sobie swoje filozofie do moich słów.

Co do króla to oczywiście królem nie zostanę. Ale jakby wygrał wybory to byłaby demokracja dużo większa niż myślisz. W tej chwili panuje pseudo-demokracja. Przede wszystkim byłby system referendalny. To społeczeństwo głosowaniem decydowałoby jakie prawa wprowadzać. I gwarantuje Ci... Na pytanie: "Czy jesteś za tym aby więźniowie przymusowo pracowali na swoje utrzymanie?" To większość zagłosowałaby na tak. Tu na forum akurat tak wyszło, że 3 osoby macie razem podobne poglądy, ale choćby znaczna większość moich znajomych jest za tym aby więźniowie pracowali na siebie.
Zrób test... zapytaj przy okazji swoich kolegów od piłki ręcznej co sądzą na ten temat, ale nic im nie sugerując, że Ty jesteś przeciw czy coś. Możesz się bardzo zdziwić.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Konfiskata auta

Postprzez Cyryl8 » poniedziałek 28 listopada 2022, 07:08

Jaka to demokracja, po co referendum, jak Ty już znasz wynik?
To mniej więcej jak referenda na ukraińskich terenach okupowanych.

W Twoich wypowiedziach to nie Ty musisz się dopasować do rzeczywistości, ale rzeczywistość do Twoich wyobrażeń i to jest właśnie dziecinada.

Ps. Gram w siatkówkę nie w piłkę ręczną, a kolegów nie muszę pytać, bo znamy się tak długo, że znam ich poglądy.

Poza tym aby wprowadzić takie zmiany (system referendalny) trzeba zmienić konstytucję, a do tego trzeba 2/3 w sejmie.
Co innego Twoje, moje zdanie, czy naszych kolegów oraz znajomego Rumuna, tutaj liczy się głosowanie posłów.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Konfiskata auta

Postprzez gumik » poniedziałek 28 listopada 2022, 08:33

Blacksmith napisał(a):Przede wszystkim byłby system referendalny. To społeczeństwo głosowaniem decydowałoby jakie prawa wprowadzać.
No to pozamiatane. Ludzie decydowali by o sprawach o których mają blade pojęcie.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Konfiskata auta

Postprzez Cyryl8 » poniedziałek 28 listopada 2022, 08:53

gumik napisał(a):
Blacksmith napisał(a):Przede wszystkim byłby system referendalny. To społeczeństwo głosowaniem decydowałoby jakie prawa wprowadzać.
No to pozamiatane. Ludzie decydowali by o sprawach o których mają blade pojęcie.


Przecież to jest zaprzeczanie samemu sobie, w jaki sposób społeczeństwo ma decydować, jak nasz "dyktator" zna już wynik referendum, które jeszcze się nie odbyło?

tu trzeba dodać jeszcze jedną rzecz, oprócz kompletnego infantylizmu, przedstawiania wyobrażenia świata oczami dziecka, dochodzi rozdwojenie poglądów, coś w rodzaju schizofrenii.

bo jak pogodzić demokrację z uwielbianymi przez niego Fidela i Ernesto Che Gevarą?

podczas rządów Fidela, jego zdaniem w imieniu narodu, co z 2 milionami uciekinierów z Kuby, na łodziach, pontonach, a ilu z nich utonęło, ilu Fidel rękoma swojej straży granicznej zabił w imieniu narodu?
o ile świat Fidela był jeszcze troszeczkę litościwy, bo każdy kto wspomniał o referendum szedł tylko do więzienia, to świat który chciał zbudować Che był trochę bardziej radykalny i tych wspominających o referendum miano zabijać, co za życia Che praktykował zabijając ludzi o innych poglądach, bez sądów.

jesteś za demokracją - OK,
jesteś przeciw demokracji - kula w łeb.

i to jest ta "demokracja dużo większa niż myślimy".
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Konfiskata auta

Postprzez ks-rider » poniedziałek 28 listopada 2022, 09:41

Cyryl8 napisał(a):Poza tym aby wprowadzić takie zmiany (system referendalny) trzeba zmienić konstytucję, a do tego trzeba 2/3 w sejmie.
Co innego Twoje, moje zdanie, czy naszych kolegów oraz znajomego Rumuna, tutaj liczy się głosowanie posłów.


Dobra, robimy na forum referendum i przywracamy kare smierci dla terorystow i mordercow.

Dla terorystow bedzie wymierzana bez rozprywy sadowej.


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Konfiskata auta

Postprzez Cyryl8 » poniedziałek 28 listopada 2022, 10:03

ks-rider napisał(a):...Dobra, robimy na forum referendum i przywracamy kare smierci dla terorystow i mordercow.

Dla terorystow bedzie wymierzana bez rozprywy sadowej.


:wink:


ale pamiętaj jak masz głosować.

bo:
Blacksmith napisał(a):...To większość zagłosowałaby na tak...


ps. moi koledzy z siatkówki nie mają mnie jak zdziwić, bo większość, z którymi gram znam jeszcze ze szkoły, więc znamy się lepiej niż z naszymi żonami.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Konfiskata auta

Postprzez gumik » poniedziałek 28 listopada 2022, 10:26

A może kara chłosty dla palących na przystanku autobusowym?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Konfiskata auta

Postprzez Cyryl8 » poniedziałek 28 listopada 2022, 10:45

może tak w tej sprawie referendum?

ja jestem za.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Konfiskata auta

Postprzez gumik » poniedziałek 28 listopada 2022, 11:29

Nie potrzeba referendum, ponieważ ja wiem, że znaczna większość społeczeństwa zagłosowałaby "za".
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Konfiskata auta

Postprzez Cyryl8 » poniedziałek 28 listopada 2022, 12:32

może zagłosujemy za tym żeby wymierzać karę zaliczkowo.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 262 gości