Elektryczne hulajnogi w Norwegii i o rowerach w Europie

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Elektryczne hulajnogi w Norwegii i o rowerach w Europie

Postprzez Cyryl8 » poniedziałek 12 grudnia 2022, 12:05

"Od 1 stycznia 2023 hulajnogi elektryczne zostają objęte ustawą o odpowiedzialności cywilnej, a korzystanie z nich będzie wymagało ubezpieczenia OC."

to zastanowiło mnie: bo jeśli elektryczne hulajnogi są w tej chwili w przepisach razem z rowerami, to wynika z tego, że rowery w Norwegii również muszą mieć OC, a jak jest w innych krajach?

interesuje mnie to z tego względu, że wszędzie gdzie jeżdżę kamperem zabieramy rower.

zadzwoniłem do swojego pana od ubezpieczeń i co się okazało:
- w Polsce można ubezpieczyć tylko takie pojazdy, które są ewidencjonowane numerem rejestracyjnym,
- jeżeli mamy w ubezpieczeniu domu/mieszkania w pakiecie OC w życiu codziennym, to ono pokrywa to co zmalujemy jadąc czy to rowerem czy hulajnogą.
- ubezpieczenie OC w życiu codziennym, którego wartość jest określana w dolarach lub euro działa poza granicami naszego kraju.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Elektryczne hulajnogi w Norwegii i o rowerach w Europie

Postprzez ks-rider » poniedziałek 12 grudnia 2022, 15:18

U mnie na wsi hoolajnogi elektryczne sa ubezpieczone i wszystkie te ktore mozna wypozyczyc z ubezpieczalni maja numery rejestracyjne. Te ktore sa w rekach prywatnych to roznie bywa, w wiekszosci nie sa objete ale z tego co oblo mi sie o uszy, to te jezdza tylko do 25 km/h a te ubezpieczone do 25 km/h. Jak jednak jest na prawde musial bym zapytac, a to troche potrwa.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 126 gości