Pan Przemysław nie ustępuje pieszym

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Pan Przemysław nie ustępuje pieszym

Postprzez gumik » wtorek 29 sierpnia 2023, 19:02

Radhezz napisał(a):Ten temat to dramat, niemal w całości. W pewnym moemencie tak zaśmierdziało antysamochodowym miejskim aktywizmem, że musiałem odświeżacza użyć. Miasta dla ludzi, zawłaszczanie przestrzeni, strefy tempo 30 wszędzie, pieszy święta krowa.
Nie podniecaj się tak. W wielu dziedzinach jakieś rozwiązania działają nie dlatego, że są optymalne, ale dlatego, że kiedyś były dobre i ludzie do nich przywykli, przez lata śrubując i wyciskając z nich (rozwiązań) ile się da.
Zmiany nie są proste, bo ludzie mocno się przyzwyczajają do swojego trybu życia i niekiedy ciężko przekonać ich nawet do czegoś co jest gołym okiem lepsze. Im starszy tym gorzej.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Pan Przemysław nie ustępuje pieszym

Postprzez ks-rider » wtorek 29 sierpnia 2023, 23:02

Wlasnie wrocilem z nocnej jazdy zkursantka ( z Afganistanu ) Tak na oko IQ rowne obecnej temperaturze na Griraltarze lub gora Maroku.

Mialem zamiar pojechac z nia jedno skrzyzowanie - w wiekszosci przypadkow kursynty przejezdzaja to skrzyzowanie ( przejscie dla pieszych )M na czerwonym swietle.

W radiu mowili, ze jestzablokowane, bo ciezarowka rozjechala rowerzyste - mial 15 lat.

Zobaczymy, co wykaze sledztwo i co podadza,

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Pan Przemysław nie ustępuje pieszym

Postprzez Radhezz » czwartek 31 sierpnia 2023, 13:18

Cyryl8 napisał(a):1. nie bardzo rozumiesz system komunikacyjny miast.
Ja to doskonale rozumiem właśnie. Powinien być podział na dzielnice, osiedla, określone strefy, czy centra przeładunkowe na przedmieściach, itd. Tylko u nas te miasta i osiedla już stoją, tego nie da się w prosty sposób odkręcić i przeorganizować. W idealnym świecie nikt nikomu by przez osiedle ciężarówką nie musiał przejeżdżać.

Cyryl8 napisał(a):2. oczywiście masz rację, że przybyło nam dróg ekspresowych, które ułatwiają poruszanie się między miejscowościami, ale jednak 70% wypadków następuje w obszarach zabudowanych w których ginie 100% pieszych.
Myślę że trochę pieszych ginie też poza obszarem zabudowanym i tam ich śmiertelność jest zdecydowanie większa. Natomiast w mojej wypowiedzi chodziło o to, że wciąż wiele dróg tranzystowych przebiega przez miejscowości i te "obszary zabudowane". Gdyby ruch tranzytowy był wyprowadzony poza te miejscowości, automatycznie spadłaby liczba zarówno wypadków, jak i ofiar. I pod tym kątem jak spojrzymi na Polskę lat 90-tych i współczesność, to widać po prostu z czego to się wzięło. Niestety jak wyżej - nie bardzo da się naprawić błędy przeszłości i braku planowania. A przynajmniej nie szybko i nie tanio.

Cyryl8 napisał(a):4. tak miasta mają być dla mieszkańców, a Ty byś je dla kogo budował?
Jak wspominałem kiedyś, mieszkańcy to nie tylko ci co chodzą z buta, czy na rowerku, ale również ci, którzy używają samochodów w celu dotarcia do pracy lub sklepu, czy ogólnie zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych.

Cyryl8 napisał(a):jeżeli on szanuje swoje zdrowie i życie.
Mam wrażenie że jednak większość nie szanuje.

Tu nie chodzi o to że obecność pieszych czy rowerzystów na drodze mnie irytuje, albo zachowania które niekoniecznie są zgodne z prawem, ale nikomu nie szkodzą, ani nie stwarzają zagrożenia. Ale miło by było, gdyby wbrew medialnej narracji jednak zdawali sobie sprawę, że odpowiedzialność nie leży po jednej stronie.
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: Pan Przemysław nie ustępuje pieszym

Postprzez Cyryl8 » czwartek 31 sierpnia 2023, 13:34

Radhezz napisał(a):...ale również ci, którzy używają samochodów w celu dotarcia do pracy lub sklepu, czy ogólnie zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych...


z tym akurat nie ma większego problemu, bo i dotarcie i zaparkowanie pod centrami handlowymi, większymi firmami lub danymi fabrykami, gdzie dzisiaj istnieje dużo mniejszych firm wynajmujących biura czy magazyny.

ale spróbuj coś załatwić urzędowego.
po pierwsze większość urządów: ZUS, urzędy skarbowe, urzędy miejskie, wojewódzki, wydziały komunikacji są w samych centrach gdzie trudno dojechać.
po drugie spróbuj tam zaparkować, brak miejsc do parkowania, a na próbujących postawić byle gdzie na chwilę czatują tabuny straży miejskiej, których działalność chyba tylko do tego się ogranicza.

ostatnio jak załatwiałem legitymację instruktora nauki jazdy i instruktora techniki jazdy w wydziale komunikacji i w urzędzie wojewódzkim wybrałem się rowerem.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Pan Przemysław nie ustępuje pieszym

Postprzez gumik » środa 04 października 2023, 07:24

gumik napisał(a):Czyli mamy póki co dwa wyroki. Pierwszy - nakazowy - który uznał winę pana P. Drugi - po odwołaniu się pana P. - który nie uznał winy. Ciekaw jestem, czy policja się odwoła od wyroku i sprawa pójdzie dalej. Moim zdaniem tak będzie.

No i sprawa poszła dalej do sądu okręgowego. Przygotujcie popcorn.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Pan Przemysław nie ustępuje pieszym

Postprzez ks-rider » środa 04 października 2023, 20:03

Cyryl8 napisał(a):w wydziale komunikacji i w urzędzie wojewódzkim wybrałem się rowerem.


Mialbys motura, nie musialbys pedalowac ! :mrgreen: Mimo, ze podobno lubisz ! :mrgreen:


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Pan Przemysław nie ustępuje pieszym

Postprzez Cyryl8 » środa 04 października 2023, 20:59

mam rowerek elektryczny, więc pedałowanie jest symboliczne.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Pan Przemysław nie ustępuje pieszym

Postprzez maryann » czwartek 05 października 2023, 11:22

Taki z napisem "eco*" ? :o
falsum in uno falsum in toto
Avatar użytkownika
maryann
 
Posty: 3359
Dołączył(a): czwartek 22 lipca 2010, 09:38
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Pan Przemysław nie ustępuje pieszym

Postprzez maryann » czwartek 05 października 2023, 11:24

Wcześniej pisałem
maryann napisał(a):Dla mnie pieszy na przejściu, to taki który dowolną częścią ciała jest na przejściu, a więc inaczej położeniowo tłumacząc jest nad przejściem choćby paznokciem.
Dlaczego ja tak uważam? Ano tak samo jak za zmianę pasa można uznać najechanie na sąsiedni pas w najmniejszym stopniu.
Jeśli zgoda, to wchodzacym musi być chwilę wcześniej, a więc de'facto kiedy jest i wygląda jak zbliżający się do przejścia. Idąc dalej w rozumowaniu, to ktoś mający wyraźny zamiar wkroczenia na pasy. I tu ciekawostka np. dla policji i pana Przemka- na pewno jest to ktoś na wysepce separujacej, bo nijak nie można założyć że jest ona celem jego marszu albo właśnie postanowił na niej poodpoczywać. Każdy zmiata z niej jak najszybciej, a więc jest wchodzącym na pasy(na ogół) z lewej strony.

Ciekawe, jaka logikę sąd przyjmie.
falsum in uno falsum in toto
Avatar użytkownika
maryann
 
Posty: 3359
Dołączył(a): czwartek 22 lipca 2010, 09:38
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Pan Przemysław nie ustępuje pieszym

Postprzez gumik » czwartek 05 października 2023, 11:37

To jest ciekawa sprawa - jak dla mnie nieznającego się zbytnio na sądownictwie. Sąd Okręgowy skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia przez ten sąd, który już wcześniej sprawę umorzył.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Pan Przemysław nie ustępuje pieszym

Postprzez Cyryl8 » czwartek 05 października 2023, 14:40

maryann napisał(a):Taki z napisem "eco*" ? :o


obejrzałem go i jest tylko nazwa producenta. to źle czy dobrze?
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Pan Przemysław nie ustępuje pieszym

Postprzez maryann » piątek 06 października 2023, 16:34

Byłem skonsternowany i ubawiony zarazem patrząc na taką konstrukcję obarczoną akumulatorami, silnikiem i elektroniką oraz nazwą eco*cośtam! To zwykły rower już nie jest eko?? :lol:
falsum in uno falsum in toto
Avatar użytkownika
maryann
 
Posty: 3359
Dołączył(a): czwartek 22 lipca 2010, 09:38
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Pan Przemysław nie ustępuje pieszym

Postprzez Cyryl8 » poniedziałek 09 października 2023, 13:23

tak jak wspomniałem obejrzałem rower jeszcze raz i nie znalazłem żadnego napisu eco.

nie bardzo wiem o co chodzi.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Pan Przemysław nie ustępuje pieszym

Postprzez gumik » poniedziałek 09 października 2023, 13:42

Zapewne chodzi o to, czy hodowla jest naturalna, bez antybiotykowa itp.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Pan Przemysław nie ustępuje pieszym

Postprzez Cyryl8 » poniedziałek 09 października 2023, 16:50

teraz już wiem o co chodzi!

tak, mój rower jest z wolnego wybiegu.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 187 gości