Trójkołowiec na drodze co to takiego?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Trójkołowiec na drodze co to takiego?

Postprzez Darkenz » wtorek 08 lipca 2003, 09:47

Od pół roku pracuję nad zmodyfikowanym rowerem tzw trójkołowcem.
(napęd mięsniowy) Wszystko się układa pomyślnie gdyby nie przepisy.No właśnie i tu tkwi problem. Czy wolno mi wyjechać na drogę jeżeli pojazd ten ma 1 m szerokości i 2,5 dł. waży 17 kg oczywiście jest prawidłowo oświetlony .Czy jesty jakiś przepis mówiący,że nie wolno się takim pojazdem poruszać?hmm
Darkenz
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 08 lipca 2003, 09:39
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Łakom » wtorek 08 lipca 2003, 15:06

we włoszech mają samochdy trzy kołowe...... te stare miały układ kierowniczy motoru.... a nowsze juz samohcdu czyli kierownica i pedały :D.... napewno nie ma przepisu mówiącego ile ma wynościć dany pojazd kół..... niekiedy ludzie starsi którzy sa inwalidami mają take motorki z trzema kółkami....... lub też rowery w których sa też trzy koła i napędany jest siłą rąk.....( kierownica połączona z malutkimi pedałami)..... a i są jeszcze takie co wożą ludzi ( przeważnie w dużych miastach) ale zapomniałem jak to sie nazywa :P
czasmi chciało by sie modlić o istnienie boga
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

Postprzez Slawek » środa 09 lipca 2003, 10:04

Łakom napisał(a):a i są jeszcze takie co wożą ludzi ( przeważnie w dużych miastach) ale zapomniałem jak to sie nazywa :P

Riksza Łakom, riksza - i chyba nikt nie prosi o pozwolenie na jazdę nię po mieście. Co innego z wożeniem pasażerów :P
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 42 gości