SAMOCHÓD VS MOTOR

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

SAMOCHÓD VS MOTOR

Postprzez dbboeder » poniedziałek 01 września 2003, 15:26

Mam tutaj ogromną prośbę aby instruktorzy nauki jazdy niezapominali poinformowac kursantów jak bardzo trzeba być ostrożnym gdy zbliża się motocyklista. Każdy podkreśla jak trzeba być ostrożnym podczas jazdy, ale zapomina o szczególnym podkreśleniu iz gdy zbliża się motocykl ta ostrożność musi być szczególnie wysoka. Nowi kierowcy i nietylko zresztą traktują motocykl na równi z samochodem. Od 2ch miesięcy jestem posiadaczem motoru, typowe nagannne zachowania kierowców to wyjeżdzanie z uliczek tuż przed motocyklistą - kierowcy myśla ze to auto : Pomimo iz mam motor dopiero 2 miesiące,zachowania w ruchu miejskim ostrożności miałem juz kilka takich sytuacji, ktore z pewnością gdybym nie byl ostrożny mogłyby się bardzo zle skonczyc.
Tak wiec Drodzy instruktorzy, uczulajcie kursantów na motocyklistów
dbboeder
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 01 września 2003, 15:10

Postprzez scorpio44 » poniedziałek 01 września 2003, 16:51

No ja z kolei zauważyłem coś chyba odwrotnego. A mianowicie to, że ogromna liczba kierowców traktuje motocykl tak jak rower i uważają, że tak jak rower "wszędzie się zmieści". Tak więc kiedy połączymy te dwa posty, wychodzi jedno: UWAŻAJCIE NA MOTOCYKLISTÓW! :D :D :D
PS: Kiedyś w jakiejś gazecie wyczytałem słowo "motorzysta" (pan redaktor miał na myśli motocyklistę). A ja myślałem, że chodzi o maturzystę... :D
scorpio44@o2.pl
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez dbboeder » sobota 06 września 2003, 19:32

no i stalo sie. Wczoraj potrąciłem dziecko na rowerze, skonczylo sie tylko na obrazeniach głowy. Osoby ktore to widziały, w tym mama, potwierdzają iz wypadek miał miejsce z ich winy.

tak wiec naprawde, uwazajcie na motocyklistów bo to niestety nie rowerzysci. Rowerem da sie ominąć przeszkode, motorem podczas chamowania niestety nie - brak absu, nie ma sterownosci
dbboeder
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 01 września 2003, 15:10

Postprzez scorpio44 » sobota 06 września 2003, 23:39

O Matko Przenajświętsza... Normalnie się poczułem winny!
scorpio44@o2.pl
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości