"Prosta" sytuacja (uwaga ! ilustracja :-) )

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Odpowiedź

Postprzez Girl behind the wheel » sobota 20 września 2003, 21:19

Przy udzielaniu odpowiedzi na takie pytania nie trzeba zastanawiać się nad wszystkimi samochodami tylko rozważać podane możliwości. Z czasem nabierzesz wprawy. A tu wychodzimy z poziomu tylko i wyłącznie przepisów (bo odpada policjant, światła, znaki) i najważniejszej zasady prawej ręki-pierwsza jedzie jedynka bo nie ma nikogo po prawej ręce...UWAGA: nie przepuszcza tego, który jedzie z naprzeciwka na wprost!!!!!
Girl behind the wheel
 
Posty: 27
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 09:14

CD

Postprzez Girl behind the wheel » sobota 20 września 2003, 21:47

Aha, i wiesz jak kiedys rozwiązywałam niemieckie testy to tam w nagrodę za to, że odpowiesz na takie pytanie prawidłowo, otrzymujesz następne: czy to, że pierwszy jedzie 1. wynika z : i tu masz kilka mozliwości. To dopiero jest trudny test. Myslę, że gdyby u nas trzeba było takie rozwiązywac, ludzie by naprawde rozumieli co i dlaczego robią, a nie jeździli kierując się przyzwyczajeniem, bo dochodzi do tego, że coś robimy prawidłowo nie mysląćc o podstawach tej decyzji.
Girl behind the wheel
 
Posty: 27
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 09:14

Postprzez Girl behind the wheel » sobota 20 września 2003, 21:50

Kiedy rozwiązywałam niemieckie testy, tam w nagrodę, że prawidłowo odpowiesz na pytanie tego typu zaraz dostajesz pytanie z czego wynika że jedzie np. 1 jako pierwszy. To jest dopiero wbrew pozorom stopień trudności!, bo każda sytuacja jest inna...
Girl behind the wheel
 
Posty: 27
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 09:14

Re: Odpowiedź

Postprzez scorpio44 » sobota 20 września 2003, 23:51

Girl behind the wheel napisał(a):pierwsza jedzie jedynka bo nie ma nikogo po prawej ręce...UWAGA: nie przepuszcza tego, który jedzie z naprzeciwka na wprost!!!!!

No właśnie widzę tę Twoją wprawę... Jak to nie przepuszcza??????
scorpio44@o2.pl
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

NIE PRZEPUSZCZA!

Postprzez Girl behind the wheel » niedziela 21 września 2003, 10:48

Scorpio, wyluzuj się i posłuchaj. Ja też po przeczytaniu tego posta myślałam że w pierwszej zilustrowanej sytuacji jedynka przepuszcza tego z naprzeciwka, ale mi ktoś wytłumaczył, że nie. Głupawki tez dostałam, zdałam teorię bezbłędnie a teraz mnie takie rozkmniny nachodzą.

Wyobraź sobie, że jedynka jest długim dużym samochodem, a skrzyżowanie jest małe i ma wąskie uliczki-jeśli dojechałaby na środek i stanęła, nikt nie miałby możliwości ruszenia, nawet 2, które już nie ma niby nikogo po prawej stronie, ale się nie zmieści.
Ja wcale nie mam wprawy i wiele rzeczy biorę na rozum, a im więcej się myśli tym gorzej.

Czy już zdałeś teorię? Spytaj z resztą instruktora, albo kogoś kto się dobrze zna, bo ja faktycznie mogę nie być dla Ciebie autorytetem (czy moja bezbłędnie zdana teoria może to zmienić?-nie bardzo). A proszę Cię o to nie żeby udowodnić swoją rację (jak robi wielu forumowiczów nie tylko na tym forum-nasze różńi się tym, że tu chodzi często o życie ludzkiem i bezpieczeństwo, trzeba być ostrożnym i pokojowo nastawionym)-ja jej jeszcze długo nie będę pewna, ale dla Twojego i Twoich partnerów na drodze dobra. Bardzo PROSZĘ.

Są rzeczy, których nawet wasi filozofowie nie rozkminili:)-jak mawiają starożytni górale:)
Girl behind the wheel
 
Posty: 27
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 09:14

Postprzez Sławek_18 » niedziela 21 września 2003, 11:49

w sytuacji ktora jest przedstawiona 1 ustepuje 3 u ma pierwszenstwo przed 2 Nie pisze nigdy, jakie gabaryty maja te pojazdy, to sa czysto teoretyczna sytuacja. Na drodze moze byc tak jak mowisz, ale tez moze tak nie byc :) jak ktos nie lubi myslec za kółkiem :P a te testy niemieckie, ciekawe 8)
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez miros » niedziela 21 września 2003, 13:09

girl behind jakbys tak odpowiadala na egzaminie to watpie zebys miala 0 bledow. jak juz slawek-18 powiedzial sa to teoretyczne sytuacje i nikt tu nie podaje gabarytow tych pojazdow.

tylko widzisz z punktu widzenia prawa jesli dwojka nie ustapi pierwszenstwa jedynce wtedy narusza przepisy (oczywiscie tak naprawde to w przypadku ktory podalas rzeczywiscie ten dlugi samochod zablokowalby ruch)
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Girl behind the wheel » niedziela 21 września 2003, 13:45

Testy są także bardzo mylne. Ja wręcz specjalnie nauczyłam się niektórych porobionych w testach byków i podczas egzaminu odpowiadałam tak jak autorzy sobie życzą z płną świadomością, że coś tu nie pasuje.

Kolega mi opowiadał, że miał pytanie na egzaminie z którego pasa w którą stronę można jechać na skrzyżowaniu. Na lewym był namalowany znak do lewoskrętu, więc ja zawsze odpowiadałam, że z lewego w lewo, a odpowiedź brzmiała z lewego nie wolno w lewo i zawsze miałam tam błąd...zastanawiałam się czy ktoś kto układa może się aż tak pomylić.
I okazuje się, że znaki poziome, które i kolega i ja widzieliśmy na zdjęciu, nie były kompatybilne z odpowiedziami, bo twórcy nie zdążyli zaktualizować zdjęć w zestawie a pytania tak:) Ładny wałek, co?

Trzeba podchodzić z rezerwą do tych pytań, zwlaszcza jak już się zacnie jeździć, okazuje się, że teoria a praktyka znacznie się od siebie różnią.
Girl behind the wheel
 
Posty: 27
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 09:14

Postprzez scorpio44 » niedziela 21 września 2003, 15:21

No ok. Ale przyznaję, że w krzyżówkach nie znalazłem nigdy żadnego błędu i odpowiedzi do nich są dla mnie oczywiste jak 2 a 2 to 4. A z tym nieprzepuszczaniem to chyba Ci się coś pomerdało i przez to wprowadzasz w błąd innych.
scorpio44@o2.pl
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Lena » wtorek 07 października 2003, 22:34

ja moge to jasno wytlumaczyc, bo chyba wiem w czym jest problem:

otoz przy takim pytaniu nie nalezy brac pod uwage wszystkich samochodow jesnoczesnie

jak jest:"sam. 1 A) ustepuje 3", to patrzymy tylko na 1 i 3 i wtedy jst jasne -> ten co skreca w lewo ustepuje temu co jedzie prosto

jak jest:"sam. 1 B) ustepuje 2" to patrzymy tylko na 1 i 2 i wtedy 1 jest po prawej stronie 2 i ma pierwszenstwo.

mam nadzieje, ze ulatwilam sprawe, pozdrawiam!

P.S. Chyba po to jest to forum, zeby zadawac pytania, a jesli komus wydaja sie glupie, to niech nie odpowiada, a nie obraza innych!
Lena
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota 23 sierpnia 2003, 23:08

Postprzez Sławek_18 » środa 08 października 2003, 09:44

P.S. Chyba po to jest to forum, zeby zadawac pytania, a jesli komus wydaja sie glupie, to niech nie odpowiada, a nie obraza innych!

Kto tu kogo obraza ? Chyba, ze mowisz tak ogolnie co do niektorych odpowiedzi typu (luźne tlumaczenie)" czy mozna zaczackurs5 miesiecy przed osiemnastka ? " No wybacz ale tego typu musza byc choc troszke zbesztany :P :P :P :D :twisted:
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez magdagajda » czwartek 20 listopada 2003, 21:39

wiesz ja nie chcę Ci niczego sugerować ale samochód + Ty = no nie wiem, scorpio44 ma rację, jestem dziewczyną i nigdy w domu nie miałam samochodu ale pojęłam o co chodzi w tych krzyżówkach i to nie jest takie trudne, na prawdę
gajos
magdagajda
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 20 listopada 2003, 21:33
Lokalizacja: podkarpacie

Postprzez Jurek » piątek 23 stycznia 2004, 20:18

Johnny_Bravo napisał(a):
Slawek napisał(a):Odpowiedź prawidłowa: A
I nie chodzi tutaj o to kto będzie jechał pierwszy (bo w tej sytuacji kierowcy muszą się dogadać między sobą), ale o pierwszeństwo z czysto prawnego punktu widzenia.
Ale czy aby na pewno niczego nie pomyliłeś z tą sytuacja?


a mozesz mi bardziej wytlumaczyc? bo wlasnie odpowiedz A byla prawidlowa :|

te skrzyzowania to jakas porazka ;P jakby znakow nie mogli zrobic :-)

Prawa strona wolna i to jest prawidłowo.Czyli 1 jedzie do srodka bo ma prawą wolna ,zatrzymuje sie przed 3 wtedyprzejeżdza 2 bo ma prawa wolna i teraz jedzie 3 a na koncu przejeżdza 1.Tak uczylem sie na kursie ... dzieści lat temu.Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Jurek
 
Posty: 18
Dołączył(a): czwartek 24 lipca 2003, 23:24
Lokalizacja: Gdańsk

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 171 gości