Kara

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Kara

Postprzez Mmeva » środa 22 października 2003, 23:11

Miałam się na razie nie odzywać ( nie wiem, kiedy przeczytam te wszystkie zaległe posty ) ale po obejrzeniu dzisiejszej Uwagi ( może ktoś oglądał ?) coś sie we mnie zagotowało... :evil:

Otóż pewna 16-latka (bodajże ze Szczecinka) bez wiedzy rodziców pozyczyła sobie samochód (Fiestę) i postanowiła przejechac się z koleżankami. Straciła panowanie nad kierownica, uderzyła w drzewo, po drodze potracając rowerzystkę ( pani miała chyba 51 lat ) która zmarła w szpitalu. Wyrok: 20 godzin prac społecznych i kurator :!: Co Wy na to?? Rozumiem, że nieletni nie ida do więzienia, ale to jest po prostu żałosne. A ta panna dzień po całym zdarzeniu poszła sobie... na dyskotekę, mówiła, że nic jej nie zrobią, bo to była starsza kobieta, i ona jej tylko nieco skróciła życie ...;( Rece opadaja...

A niektórzy tak się podniecaja, jacy to oni nie sa odwazni, bo jeżdżą bez prawka, a policje maja gdzieś... Myślenie nie boli - ale jak się mozna przekonać od tej reguły jest duzo wyjatków - za dużo ... :cry:
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez Sławek_18 » środa 22 października 2003, 23:28

KURDE :!: :!: do poprawczaka ja ! ! !
To jest nieumyslne pozbawienie kogos zycia ! ! Ciekawi mnie co na to rodzice, no i co na to Ci, ktorzy sa tacy odwazni i rozwazni? Jeden blad i kurfa ZA KRATKI, odroczyc na CAŁE życie mozliwosc robienia prawa jazdy na wszytsko ! Nic nie wroci życia, a jezeli ta dziewczyna ma sumienie to nie wiem jak sobie poradzi.
ech :(
I nie mi nikt nie pisze, ze jeździ w nocy i tak dalej... w nocy nie chodza pijani przechodnie ? zabijecie/okaleczycie i bedzie Wasza wina nie zaleznie czy koles bedzie przechodzil na czerwonym fioletowym czy tez innym swietle, nie macie prawka i nie powinno was tam byc !
Pomyslcie cos zanim zrobicie cos nieodpowiedzialnego :!: :evil:
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Hunterus » czwartek 23 października 2003, 12:42

apokalipsa sie zbliza wielkimi krokami :? co jak wszyscy nieletni tak zaczna robić to ja sie będe bał z chałupy wyjść ale zaczne robić prawko kategorii C :twisted: jak sie dowiem ze jeździ ktoś taki to go sam umyślnie do rowu wpakuje albo w jakąś barierke ale tak żeby nie ucierpieli nie winni przujedzie palantownia (milicja) i temu komuś cofną prawko o kilka lat albo wogóle zakażą jego wyrobienia bo mogą tak zrobić za jazde bez prawka. Albo wyremontuje sobie jakiegoś Terenowego :> z duuuzym silnik i bede polował na takich kierowców :twisted: znaczek mietka se walne na masce (jako celownik) i odrazu będzie poządek na dogach :D zanim nieletni wsiądzie w samochud se pomyśli ze ja grasuje w mieście i sie zastanowi czy warto. Tylko policja bedzie miała dziwne podejzenia dlaczego to akurat ja biore udział we wszystkich wypadkach z osobami nie mającymi prawko :D ale ja będe czysty :D
Pifko Furka i Ładna Kobitka
To zupełnie do szczęścia wystarczy :D
Avatar użytkownika
Hunterus
 
Posty: 56
Dołączył(a): wtorek 21 października 2003, 11:05
Lokalizacja: Gryfino

Postprzez Łakom » piątek 24 października 2003, 13:10

za taką jazde powinno sie karać do tysiąca złotych mandatu i odroczenia prawka na 5 lat. a jak wypadek ze skutkiem śmiertelnym zakaz robienia prawka dożywotnie, dlaczego otóż gdy ta dziewczyna zrobi prawko nie bedzie przejmowała sie innymi uczestnikami ruchu, bo jak raz sie udało to i uda sie więcej, a co tam jedno czyjes życie w tą czy w tą , ale co tu jeszcze dodać to była kobieta :D
czasmi chciało by sie modlić o istnienie boga
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

Postprzez Kasia » sobota 25 października 2003, 09:45

Czy naprawdę uwżacie, że dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów pomoże w takiej sytuacji? Przecież dana osoba będzie jeździć poprostu bez prawa jazdy.....jest wiele takich przypadków....
Kasia
 
Posty: 217
Dołączył(a): niedziela 07 lipca 2002, 16:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Łakom » sobota 25 października 2003, 13:05

Kasia napisał(a):Czy naprawdę uwżacie, że dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów pomoże w takiej sytuacji? Przecież dana osoba będzie jeździć poprostu bez prawa jazdy.....jest wiele takich przypadków....
Kasiu Twój post mnie zwalił z nóg, to według Ciebie co by było najlepszą karą, pouczenie :?: tak jak jest teraz :!: albo 20 h prac społecznych, jest to śmieszne, nie wspominając juz o kuratoze, wiesz jak teraz pracuja kuratozy :?: wejdą raz na tydzień do domu posiedza nie całą godzine pogadają i wychodza...... to jest cały kurator w dzisiejszych czasach....
czasmi chciało by sie modlić o istnienie boga
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

Postprzez X » sobota 25 października 2003, 21:03

Czasami jedna sekunda zmienia dziesieciolecia. Ale do rzeczy. Bezsensem jest skazywac ta dziewczyne na kare wiezienia. Oczywiscie naturalna reakcja jest chec poslania jej tam gdzie sciany nie maja okien, ale nie o to chodzi. Dlaczego? Bo poslanie kogos do wiezienia/poprawczaka z zalozenia ma sluzyc nie tylko ukaraniu tej osoby, ale takze jej resocjalizacji. A wiezienia nie sa przygotowane w Polsce na realizacje programu 'resocjalizacji'.

Dziewczyna ma 16 lat, zalozmy ze dostalaby 5 lat:

* Czyli 2 lata w poprawczaku i 3 lata w wiezieniu.
+
* Czyli 2 lata pobierania nauk od mlodocianych przestepcow, potem 3 lata pobierania nauk od doroslych przestepcow.
=
prawdziwy przestepca :/

P.S. Koszt utrzymania wieznia wynosi +/- 1000 zl miesiecznie. Czyli jesli zalozymy, ze podatek na benzyne wynosi 2 zl, kupujac 500 litrow benzyny placimy podatek ktory jest potem przeznaczany dla jednego wieznia :(.
Ostatnio zmieniony sobota 25 października 2003, 21:54 przez X, łącznie zmieniany 1 raz
X
 
Posty: 224
Dołączył(a): czwartek 08 sierpnia 2002, 12:51

Postprzez Kordula » sobota 25 października 2003, 21:48

to jest właśnie jeden z lepszych argumentów, za podwyższaniem wieku do prawa jazdy. Większość takich dzieciaków po prostu nie umie odpowiedzialnie zachować się na drogach.
Sposób jest prosty, powinna mieć zakaz robienia prawa jazdy przez ileś lat, a poza tym powinni częściej sprawdzać dokumenty i stan kierowców.
Może to głupie, ale ja jeżdżę przez ponad rok i widziałam mało policji, nigdy mnie nie zatrzymali itp.
Zawsze się mówi, o akcjach typu :"długi weekend" czy bardziej aktualnie "znicz" ale tak naprawdę to nie widać większej ilości, może to tylko moje odczucie, aler to chyba powinno ulec zmianie.
Bo dzieciaki będą wsiadać w samochód tak długo, dopóki będą wiedzieć, że nic im za to nie grozi.
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Łakom » niedziela 26 października 2003, 13:00

X skad Ty wziełes taką teze ze podatki z bęzyny idą na wieźniów :?: przeciesz ten podatek idzie na remont/konserwacje dróg (odśnieżanie itd.)
Nie wiem jak inni ale ja odebrałem to tak ze według Ciebie to nie powinno sie wogóle karać bo kto wyjdzie po 5 czy ileś tam latach na wolność staje sie prawdziwym przestępcą...... to najlepiej niekarać wogóle tylko zapomnieć, Wiesz co by było gdyby nie karano u nas w kraju prawdziwa anarchia ( i tak juz jest ale tylko w sejmie) to po cholere ja jeszcze powiekszac :?: Niezapomni też ze jest to wypadek ze skutkiem śmiertelny a nie jakas tam kolizja :!: Postaw sie na miejscu rodziny ofiary,
Ostatnio zmieniony niedziela 26 października 2003, 16:58 przez Łakom, łącznie zmieniany 1 raz
czasmi chciało by sie modlić o istnienie boga
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

Postprzez Kordula » niedziela 26 października 2003, 14:57

Kara może odstraszyc innych, którzy chcieli by robić podobne głupoty, dlatego powinna być wysoka.
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez X » niedziela 26 października 2003, 20:29

Lakom - Jak to skąd? Jezeli podatki z benzyny ida tylko na remont/budowe drog, czemu drogi sa jakie sa? Czemu praktycznie Miller jezdzi na otwarcie kazdego kilometra nowej autostrady? Przeciez z litra benzyny podatki wynosza ponad 2 zl (ja akurat jezdze na gazie wiec nie wspieram tak bardzo budowy nowych drog ;). Gdyby z kazdego litra te dwa zeta faktycznie szlo na budowe/renowacje drog/autostrad wtedy dobiero bysmy mieli eldorado :).

Rzad wymienia samochody, bo te, ktorymi do tej pory jezdzil sa stare (srednio ponad 300 tys. km na liczniku). Zakladajac spalanie 10l/100 km. (a przeciez te limuzyny maja zdecydowanie wieksze) policz sobie ile kasy powinno byc na renowacje drogi z jednego rządowego samochodu :). A nawet jezeli zalozymy, ze podatki z benzyny ida tylko na drogi, to co z tego? I tak TY PLACISZ ZA JEJ POBYT W WIEZIENIU :)

A jesli chodzi o karanie tej dziewczyny wiezieniem - TO JEST BEZ SENSU.
Co ona takiego zrobila? Jadac samochodem (bez uprawnien) potracila rowerzystke. I to jest jej wina. I za to chcesz ja posylac za kratki? I kogo to niby ma odstraszyc??? Ja rozumiem, mozna byloby ja poslac za kratki, gdyby powiedzmy Z PREMEDYTACJA ZABILA ta kobiete. Zajechala droge rowerzystce, wyszla z samochodu, wyjela noz i ja zadzgala. Wtedy OK, do wiezienia ja. Ale nie wtedy, gdy robi to przez przypadek. Bolesna prawda, ale prawda :/.
X
 
Posty: 224
Dołączył(a): czwartek 08 sierpnia 2002, 12:51

Postprzez Kordula » niedziela 26 października 2003, 21:37

Ty chyba naprawdę wziąłeś się z kosmosu. Jak mozesz mówić że nic nie zrobiła?
To jakaś totalna idiotka, która powinna ponieść karę za to co zrobiła, bo inaczej niedługo będzie strach wyjść na ulicę, bo gówniarze będą rozbijać się samochodami rodziców.
A co do dróg, to wcale nie jest tak myślisz. Akurat wiem coś na temat budowy dróg i nie zgadzam sie z tym, co mówisz. Są takie z powodu braku pieniędzy.
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez miros » poniedziałek 27 października 2003, 00:08

ciekawe x jakbys sie poczul jakby to kogos z twojej rodziny (czego ci nie zycze) zabila ta dziewczyna.
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Sławek_18 » poniedziałek 27 października 2003, 10:36

A jesli chodzi o karanie tej dziewczyny wiezieniem - TO JEST BEZ SENSU.
Co ona takiego zrobila? Jadac samochodem (bez uprawnien) potracila rowerzystke. I to jest jej wina. I za to chcesz ja posylac za kratki? I kogo to niby ma odstraszyc??? Ja rozumiem, mozna byloby ja poslac za kratki, gdyby powiedzmy Z PREMEDYTACJA ZABILA ta kobiete. Zajechala droge rowerzystce, wyszla z samochodu, wyjela noz i ja zadzgala. Wtedy OK, do wiezienia ja. Ale nie wtedy, gdy robi to przez przypadek. Bolesna prawda, ale prawda :/.
COO ??
Przeciez ona nie miala zadnego wyrzutu sumienia. Jesli uwarzasz, ze nic nie zrobila to tez musze zlozyc Tobie uklony.
Mmeva napisał(a):A ta panna dzień po całym zdarzeniu poszła sobie... na dyskotekę, mówiła, że nic jej nie zrobią, bo to była starsza kobieta, i ona jej tylko nieco skróciła życie

Noi to grratuluje aaaaaa tam ide sobie zabic jaka starsza kobiete, no bo co mi zrobia ? przeciez to byla starsza kobieta i tylko jej skrocilem zycie,
No przeciez za takie cos by mnie nie wsadzili za kratki. Bo to nie bylo z premedytacja.
Ech x
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kordula » poniedziałek 27 października 2003, 15:56

Może od drugiej strony: skąd takie myśli, że nic jej nie zrobią? Bo przeważnie nic nie robią w takich sprawach. Dlatego gdyby zaczęli porządnie karać te nie odpowiedzialne dzieciaki, następni by się zastanowili.
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Następna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 207 gości