Kara

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Postprzez X » poniedziałek 27 października 2003, 20:23

miros napisał(a):ciekawe x jakbys sie poczul jakby to kogos z twojej rodziny (czego ci nie zycze) zabila ta dziewczyna.


Miros, tutaj wlasnie lezy roznica w moim pojmowaniu, a Twoim. Poczucie a sens. Oczywiscie, ze nie bylbym szczesliwy gdyby przejechala osobe z mojej rodziny. Jednak wysylanie jej do wiezienia jest EGOISTYCZNE, NIEPRAKTYCZNE, BEZCELOWE. Ty patrzysz przez pryzmat jednostki, a nie ogolu. Przeciez po wyjsciu zza kratek szanse na 'normalne' zycie dla tej dziewczyny bylyby rowne ZERU. Posiedzialaby pare lat z kryminalistkami. A wiesz, osoba w wiezieniu jest bardzo podatna na wplyw innych. Zalozmy, ze jestes 'normalnym' obywatelem. Starasz sie nie przeklinac, pomagasz innym ludziom w potrzebie, nigdy nie kopnalbys psa. I trafiasz za kratki. Tam, gdybys nie dostosowal sie do regul wieziennych zostalbys od razu 'zcwelony' czyli bylbys ponizany, maltretowany, robil za kobiete. I GDZIE TU WIDZISZ SZANSE NA RESOCJALIZACJE DLA DZIEWCZYNY KTORA MA 16 LAT???

A najwazniejszym czynnikiem ksztaltujacym moja opinie jest jej mlody wiek. 16 lat. Kazdy tyle mial (lub bedzie mial) i powinien wiedziec, ze w tym wieku rozne durne pomysly przychodza ludziom do glowy. A co najwazniejsze - nie sa jeszcze odpowiedzialni, nie moga (w swietle prawa) ponosic odpowiedzialnosci za swoje czyny. Przeciez majac szesnascie lat legalnie NIE MOZESZ nawet wypalic papierosa :).
X
 
Posty: 224
Dołączył(a): czwartek 08 sierpnia 2002, 12:51

Postprzez X » poniedziałek 27 października 2003, 20:27

Kordula napisał(a):Ty chyba naprawdę wziąłeś się z kosmosu.


Nie, wyskoczylem z kapusty :P.

Kordula napisał(a):Jak mozesz mówić że nic nie zrobiła?
To jakaś totalna idiotka, która powinna ponieść karę za to co zrobiła, bo inaczej niedługo będzie strach wyjść na ulicę, bo gówniarze będą rozbijać się samochodami rodziców.
A co do dróg, to wcale nie jest tak myślisz. Akurat wiem coś na temat budowy dróg i nie zgadzam sie z tym, co mówisz. Są takie z powodu braku pieniędzy.


Ile jest napadow, morderstw, wyludzen etc. Czy dozywocie dla mordercy odstraszylo innych od popelnienia tego czynu??? Czy uwazasz ze skazanie 16-latki na wiezienie odstraszy 16-latka Tadzia i 16-latke Franie od rozpoczecia rajdu po ulicach miasta????

A dlaczego nie ma tych pieniedzy? Gdzie sie 'ulatniaja'? Przeciez autostrady sa platne, niedlugo moze bede musial kupic winietke (proponuje rowniez wprowadzic je dla przechodniow - przeciez oni niszcza chodniki!). Kupujac samochod placisz vat i akcyze , naprawiajac samochod placisz za czesci (opodatkowane), placisz za usluge warsztatowi (ktory takze buli podatki), a aby jezdzic musisz jeszcze cos do auta wlac (akcyza + vat)... I tak mozna wyliczac w nieskonczonosc...
X
 
Posty: 224
Dołączył(a): czwartek 08 sierpnia 2002, 12:51

Postprzez X » poniedziałek 27 października 2003, 20:29

Sławek_18 napisał(a):
.
COO ??
Przeciez ona nie miala zadnego wyrzutu sumienia. Jesli uwarzasz, ze nic nie zrobila to tez musze zlozyc Tobie uklony.
Ech x


A Ty tylko wierzysz TV? W 10-minutowym (!!!) reportazu przedstawili nam sytuacje. Zagrali na najprymitywniejszych reakcjach czlowieka.

W TV widzielismy - O JEZU, co za straszny wypadek, dziewczyna ukradla samochod rodzicom i rozpoczela swoj szalony rajd po ulicach miasta. O JEZU, jakie to nasze sadownictwo niesprawiedliwe. O JEZU, ta dziewczyna to jakas ladacznica, ktora zadaje sie z wyrostkami w dresach. O JEZU, a kolezanka kolezanki uslyszala od drugiej kolezanki, ze ta dziewczyna sie chwalila tym, co zrobila! BOZE! Patrzysz i nie grzmisz???? Sprawiedliwosci! Chcemy sprawiedliwosci! Dozywocia!!!

A ja sie pytam JAKIM PRAWEM? JAKIEJ SPRAWIEDLIWOSCI?

'UWAGA!' zagrala na uczuciach i NIE PRZEDSTAWILA CALEJ SYTUACJI. Nawet nie podala uzasadnienia wyroku - smieszne, co? Podala wyrok, ale uzasadnienia sedziny nie podala :). A dlaczego nie podala? Bo gdyby podala, nie mialaby 'sensacyjnego charakteru programu'. Nagle mogloby sie okazac, ze rowerzystka byla pod wplywem alkoholu, 16-latka wcale nie jechala z 'niespotykana predkoscia'...

Na koniec powtarzam - dziewczyna NIUMYSLNIE spowodowala smierc tej kobiety...
X
 
Posty: 224
Dołączył(a): czwartek 08 sierpnia 2002, 12:51

Postprzez Kordula » poniedziałek 27 października 2003, 20:32

A poważniej biorąc, w takim razie, załóżmy, że idzie jakiś człowieczek i zabija drugiego. Też powiesz, że skrócił komuś życie? Na jakim ty świecie żyjesz? Gdyby nie było kar, to najprawdopodobniej błoby jeszcze gorzej niż jest.
Co do autostrad, to brakuje na nie pieniędzy, jak na wszystko w Polsce, na górnictwo, medycynę, policję i wszystko inne.
A telewizja podaje nieprawdziwe infromacje. Ostatnio np. było również w Uwadze (nie wiem kiedy dokładnie, ale chyba nie to jest istotne), na temat tego, ile to Polska dostaje pieniędzy i jak je marnotrawi, że nie jest w stanie wykorzystać tego co dostaje z Unii, a jeszcze ściąga od kierowców. Prawda niestety inna, niż podają to rządni sensancji dziennikarze.
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez X » poniedziałek 27 października 2003, 21:36

Kordula napisał(a):A poważniej biorąc, w takim razie, załóżmy, że idzie jakiś człowieczek i zabija drugiego. Też powiesz, że skrócił komuś życie?


Kordula, ja wszysko biore na powaznie :).

Z kolei tutaj lezy piesek pogrzebany :) :
A Idzie czlowiek i z PREMEDYTACJA zabija drugiego.
B Jedzie 16 latka autem i NIEUMYSLNIE powoduje smierc rowerzystki.

Doszukaj sie roznicy miedzy A i B, wtedy zrozumiesz o co mi chodzi :)

Kordula napisał(a): Na jakim ty świecie żyjesz? Gdyby nie było kar, to najprawdopodobniej błoby jeszcze gorzej niż jest.
Co do autostrad, to brakuje na nie pieniędzy, jak na wszystko w Polsce, na górnictwo, medycynę, policję i wszystko inne.
dziennikarze.


Dlaczego na gornictwo brakuje kasy ??? A dlaczego wogole gornik wyciaga lapy do rzadu ??? Jakim prawem ??? Dlaczego podatnicy MAJA placic za wydobycie czegos, czego nikt nie chce kupic ?
Minister mowi - sprywatyzujemy kopalnie. Gornicy odpowiadaja - nie, w zadnym wypadku, maja pozostac panstwowe... A dlaczego? Moze nie wiecie, ale gornik ma klawe zycie - 13 i 14 pensja, warburka, dodatek za lata przepracowane, dodatek za trudne warunki pracy, wegiel na zime... I kto za to placi??? Jak nikt nie chce kupic wegla, to kto finansuje kopalnie??? Obywatele RP!!! Tak jest!!! Jak jest nierentowne, to nalezy TO ZAMKNAC (chyba ze znajdzie sie jelen, ktory zechce kupic sobie kopalnie)...

Wszyscy placza... O JEZU, Daewoo upada, fabryke chca zamknac... I DOBRZE! Niech ja wreszcie zamkna! Jak ludzie nie chca kupowac samochodow tej firmy to PO CO JE PRODUKOWAC??? Majac do dyspozycji 20 tys. kupilibyscie Poloneza, Matiza, Tico??? Na 100% NIE! To po co to produkowac ????
* pierwszy psuje sie i rdza go zzera po roku,
* drugi mimo silnika o pojemnosci 0,8 litra pali benzyny tyle co samochod z silnikem 1,6
* trzeci jest kanciasty, wyglad ma niedzisiejszy, po prostu jezdzaca trumna...

Wszyscy placza... O JEZU, na medycyne brak $. A dlaczego ??? Bo teraz samotny 70 latek kombinuje sobie tak - no tak, dzieci poszly swiat, znowu sam zostane na swieta... To on idzie do szpitala i tam za pieniadze podatnikow spedza sobie swieta... Ma z kim pogadac, towarzystwo odowiednie... SAM SIEBIE TRUJE ABY TRAFIC DO SZPITALA!
Zaraz odezwa sie glosy - X jest be, X jest zly... Jednak X Wam otwiera oczy na swiat:). Kto placi za pobyt tych ludzi w szpitalach? MY.
Powinni do konca sprywatyzowac sluzbe zdrowia. Jak sie chcialo upadku socjalizmu, trzeba poniesc wszystkie tego upadku konsekwencje. Niestety.
X
 
Posty: 224
Dołączył(a): czwartek 08 sierpnia 2002, 12:51

Postprzez Kordula » poniedziałek 27 października 2003, 22:02

Wiesz co, nie wiem skąd masz takie informacje, ale niektóre są po prostu śmieszne. Mało mnie obchodzi gornictwo, ja muszę o drogach, na które również nie ma pieniędzy.

Co do samochodów Daewoo, to przejedź sie najpierw takim, a potem opowiadaj takie bzdury. Ja od ponad roku jeżdżę Matizem i powiem Ci tyle, może ma silnik 0.8, ale nie wiem skąd wziąłeś to że pali jak 1.6??
Wracają do autostrad, to ja chciałam tylko powiedzieć, ze brakuje na nie pieniędzy jak na wszystko w tym kraju, nie chcę osądzać górników, pisać za czy przeciw prywatyzacji, bo to nie ten temat.
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

...

Postprzez Mmeva » wtorek 28 października 2003, 01:10

Kiedyś dłużej się rozpisze, teraz powiem krótko...

Musze się w jednym miejscu zgodzić z Łakomem - też mnie zdziwiła argumentacja Kasi...

Do reszty :

1. wcale nie uwazam, że ta dziewczyna powinna byc dozywotnio wsadzona za kratki ( nie pamietam, żebym to gdzies napisała ), co najwyzej poprawczak - wiem, że w Polsce nie jest tak, jak powinno być... ( ale z 2 strony czy dlatego nie powinno sie wogole karać?) dlugo by mówić, ale gdybyście poczytali wypowiedzi 16 latków z innego forum (1 pisze, że jeździ X lat bez prawka i szuka kolegów, którzy robia podobnie - i zjawia się masa ludzi, którzy mówią, że i tak ich nie zlapia, a jak złapią to zapłaca karę i dalej) zalamac sie mozna.
A jesli juz nie poprawczak to czy nie uwazacie, że powinno byc wiecej tych prac spolecznych ( 20h to przeciez smieszne)???.

2. Zgadzam się, że czasami "TV klamie" ale wypowiadam się tylko w oparciu o to, co uslyszałam, więc przeróbcie sobie poczatek na : jesli było tak, jak mowia, to ... ( a jesli inaczej to nie...)

3. Wiem, że każdy może popelnic błąd, ale inni 16-latkowie widząc, że są bezkarni ( co nieraz udało mi się słyszeć ) będą robić tak dalej... Gdyby za jazdę bez prawka groził chocby miesiąc w poprawczaku... może coniektórzy zastanowiliby się, czy warto ryzykować...
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez Kasia » wtorek 28 października 2003, 09:33

Ja nie napisałam, że tej dziewczyny nie należy ukarać! Zadałam tylko pytanie, czy naprawdę uważacie, że jak sad orzeknie dla niej zakaz prowadzenia pojazdów to wystarczy.

Nie da się jednoznacznie stwierdzić jaka kara byłaby odpowiednia, ale będę chyba przeciwna więzieniu.....
Obserwowaliście kiedyś zachowanie ludzi na miejscu wypadku drogowego? Przez jakiś czas po oglądnięciu rozbitych pojazdów ruch się uspokaja, wszyscy zaczynają jechać trochę ostrożniej... Kiedyś strażacy "karali" osoby, które stworzyły niebezpieczeństwo pożaru - pokazywali film o pożarach i ich skutkach.....Może coś takiego zastosować w stosunku do kierowców?
Kasia
 
Posty: 217
Dołączył(a): niedziela 07 lipca 2002, 16:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez miros » wtorek 28 października 2003, 18:44

X napisał(a):Z kolei tutaj lezy piesek pogrzebany :) :
A Idzie czlowiek i z PREMEDYTACJA zabija drugiego.
B Jedzie 16 latka autem i NIEUMYSLNIE powoduje smierc rowerzystki.
Doszukaj sie roznicy miedzy A i B, wtedy zrozumiesz o co mi chodzi :)


ja roznicy nie widze zadnej. mowisz ze ona to zrobila nieumyslnie. a co moze do samochodu tez wlazla nieumyslnie?
jesli tak to dziala, to ide kupic pistolet, wyjde na ulice zastrzele kogos a potem powiem ze "przez przypadek nacisnalem spust i pistolet wystrzelil, ja naprawde nie chcialem zabic tego czlowieka"

dla mnie dziewczyna powinna poniesc kare, moze byc to i wiezienie, albo cos innego.

mowisz ze jak pojdzie do wiezienia to napewno nie odstraszy to innych. to teraz wyobraz sobie ze nie ma w ogole czegos takiego jak wiezienie, strach bylby wyjsc na dwor bo ktos z przechodniow moglby cie zastrzelic bo przeciez jemu i tak nic nie moga zrobic.

zyjemy w takim swiecie gdzie jednostki grozne dla spoleczenstwa, lub ktore wyzadzily szkode trzeba izolowac albo karac, inaczej byloby tak jak powiedzialem przed chwila.
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Kordula » wtorek 28 października 2003, 19:22

Może niekoniecznie więzienie, ale jakąś karą na pewno powinna ponieść. Może ktoś zastanowi sie zanim zrobi coś głupiego. A najgłupsze jest jej tłumaczenie, żadnej skruchy.
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Mmeva » wtorek 28 października 2003, 22:42

Kasia napisał(a):Ja nie napisałam, że tej dziewczyny nie należy ukarać! Zadałam tylko pytanie, czy naprawdę uważacie, że jak sad orzeknie dla niej zakaz prowadzenia pojazdów to wystarczy.


Oczywiscie, że polski system jest dziurawy, ale zakaz powinna przynajmniej na jakiś czas dostać - a nuz ja skontrolują... może dozyjemy kiedys tych pieknych czasów, kiedy policja będzie częściej odwiedzać delikwentów z zakazem... zresztą juz kiedys o tym rozmawialismy ( post o pijanyvh za kólkiem). jakas kara powinna byc, nie upieram się tu, że więzienie ( w końcu to nieletnia), ale same 20 h...

Kordula napisał(a):Może niekoniecznie więzienie, ale jakąś karą na pewno powinna ponieść. Może ktoś zastanowi sie zanim zrobi coś głupiego.


Kordula - z ust mi to wyjęłas ;)
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez Slawek » niedziela 21 grudnia 2003, 21:39

X - masz bardzo racjonalne spojrzenie na rzeczywistość. Gdzieś pisałeś chyba że prawko masz od roku, ale chyba nie masz 18 lat? Jeśli nie, to ile? A Karuli to nie wyjeżdżaj z prywatyzacją, bo ona nie rozumie gdzie należy spojrzeć przy zmianie pasa, a co dopiero to.
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

Postprzez X » niedziela 21 grudnia 2003, 23:13

Slawek napisał(a):X - masz bardzo racjonalne spojrzenie na rzeczywistość. Gdzieś pisałeś chyba że prawko masz od roku, ale chyba nie masz 18 lat?


Nie wiem o co chodzi, ale sie ciesze :).

Piszesz ze nie mam 18 lat =)? Hmh, pewnie wiesz lepiej =).

I sprecyzuj o co chodzi, bo nie wiem co chciales przekazac swoim postem :). Za mlody pewnie jestem =)))))))).
X
 
Posty: 224
Dołączył(a): czwartek 08 sierpnia 2002, 12:51

Postprzez Kordula » niedziela 21 grudnia 2003, 23:49

Slawek napisał(a):A Karuli to nie wyjeżdżaj z prywatyzacją, bo ona nie rozumie gdzie należy spojrzeć przy zmianie pasa, a co dopiero to.

Za długo był spokój, prawda??
Myślałam, że już zmądrzałeś, ale jak widać nie można na to liczyć.
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Slawek » poniedziałek 22 grudnia 2003, 10:53

Spier... karula!!!! Nik nie każe ci się odzywać. Co więcej - nikt tego nie chce!!
A co X-a, to wydaje mi się, że jesteś troche bardziej dojrzały niż wskazywałby na to wiek (jak widać w przyrodzie musi być równowaga).
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 139 gości