Kto ma pierwszeństwo pomóżcie bo nie wiem???

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Postprzez Slawek » poniedziałek 26 stycznia 2004, 00:12

A to jest jeszcze bardzo ciekawa rzecz dotycząca tramwajów. Przy niech nie ma zastosowania reguła prawej ręki. Na skrzyżowaniu ze światłami ma się nad nimi pierwszeństwo tylko jeśli się jedzie na wprost. Dziwnie nie jest wspomniane jak wyglądają wtedy znaki. Dlaczego? - bo w tym przypadku jest analogicznie - nie ma to znaczenia.
A co do kowala, to proponuję już nie odpisywać na posty debila - dajcie sobie z nim spokój.
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

Postprzez mostom » poniedziałek 26 stycznia 2004, 16:05

Slawek napisał(a):A co do kowala, to proponuję już nie odpisywać na posty debila - dajcie sobie z nim spokój.

W pełni się z tobą zgadzam. Tylko moim zdaniem to admin tego forum powinień takich ludzi jak pankowal wywalić - z powodu jego głupich, wymyślonych przepisów wprowadza się w błąd ludzi, którzy chcą coś z tego forum wyciągnąć. W końcu przychodzą tu osoby, które dopiero co zaczynają się uczyć przepisów i taki osobnik mocno im miesza. Co do odpowiedzi pankowala na moją krzyżówkę to wydaje mi się, że gadał ze mną na GG pytając się czy ma rację, że ten i ten samochód ma tam pierwszeństwo - oczywiście powiedziałem kto ma pierwszeństwo a co pewnie pankowal powie.
Szkoda słów na takiego człowieka.
mostom
Avatar użytkownika
mostom
 
Posty: 234
Dołączył(a): piątek 21 listopada 2003, 08:57
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez mostom » poniedziałek 26 stycznia 2004, 16:14

miros napisał(a):mostom to moze powiedz nam jak wyglada ruch na tym skrzyzowaniu? jak w rzeczywistosci samochody tam sie poruszaja.

Tak jak większość z was uważa - czyli tak jak pokazują światła i dodatkowo zasady ogólne (prawa ręka itp.) - a to czy ma się jeszcze zielone (będąc na skrzyżowaniu) widać po tym, że zapala się światło - uwaga na ludzi (bo są tam przejścia dla pieszych dodatkowo) - kiedyś było łatwiej bo mógł sobie stać sygnalizator przy zjeździe ze skrzyżowania - każdy wiedział jakie ma się światło - ale kiedy zmieniły się przepisy i nie można zjechać ze skrzyżowania jak jest światło - zdjęli sygnalizatory i założyli tylko te pomarańczowe światełka. W godzinach szczytu jest tam ciężko przejechać ale jakoś sobie wszyscy radzą - chyba, żeby pojawił się na takim skrzyżowaniu osobnik podobny do pankowal - to byłaby masakra .
mostom
Avatar użytkownika
mostom
 
Posty: 234
Dołączył(a): piątek 21 listopada 2003, 08:57
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez ella » poniedziałek 26 stycznia 2004, 16:18

wymyślonych przepisów wprowadza się w błąd ludzi, którzy chcą coś z tego forum wyciągnąć. W końcu przychodzą tu osoby, które dopiero co zaczynają się uczyć przepisów i taki osobnik mocno im miesza.


Masz rację osoby które dopiero dostały prawo jazdy albo te które się uczą to mają juz mętlik w głowie jak należy wogóle jeździć.
Jeszcze trochę a niektórzy zrezygnują z robienia prawa jazdy :D :D :D
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez pankowal » poniedziałek 26 stycznia 2004, 19:16

POST ZDUPLIKOWANY
Ostatnio zmieniony poniedziałek 26 stycznia 2004, 19:36 przez pankowal, łącznie zmieniany 2 razy
Avatar użytkownika
pankowal
 
Posty: 22
Dołączył(a): piątek 12 grudnia 2003, 19:15

Postprzez pankowal » poniedziałek 26 stycznia 2004, 19:24

Tak Łakom ja stosuję się przedewszystkim do tej zasady:(ustawa)
Art. 4. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze mają prawo liczyć, że inni uczestnicy tego ruchu przestrzegają przepisów ruchu drogowego, chyba że okoliczności wskazują na możliwość odmiennego ich zachowania.
To o co pytasz jest w ustawie:
Art. 5. 1. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani stosować się do poleceń i sygnałów dawanych przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli, sygnałów świetlnych oraz znaków drogowych, nawet wówczas, gdy z przepisów ustawy wynika inny sposób zachowania niż nakazany przez te osoby, sygnały świetlne lub znaki drogowe. 2. Polecenia i sygnały dawane przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli mają pierwszeństwo przed sygnałami świetlnymi i znakami drogowymi.
3. Sygnały świetlne mają pierwszeństwo przed znakami drogowymi regulującymi pierwszeństwo przejazdu.
W przepisach ustawy są tylko zasady ogólne:
Art. 25. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo - także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo.
2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do pojazdu szynowego, który ma pierwszeństwo w stosunku do innych pojazdów, bez względu na to, z której strony nadjeżdża.
3. Przepisy ust. 1 i 2 stosuje się również w razie przecinania się kierunków ruchu poza skrzyżowaniem.
4. Kierującemu pojazdem zabrania się:
1) wjeżdżania na skrzyżowanie, jeżeli na skrzyżowaniu lub za nim nie ma miejsca do kontynuowania jazdy,
2) rozdzielania kolumny pieszych.

Z powyższego wynika następująca hierarchia:
1 kierujący ruchem
2 światła
3 znaki
4 zasady (ogólne te z ustawy)
Jak światła nie rozstrzygały to stosujemy znaki
Jak dalej nie ma rozstrzygnięcia kto ma pierwszeństwo to zasady ogólne
jak dalej nie ma rozstrzygnięcia to negocjacje (ale to moje, tego nie napisano) :wink:

To całość przepisów regulujących - mające zastosowanie w przedstawionych sytuacjach.

TAKIE UREGULOWANIE jak co poniektórzy pisali <<światła a potem zasady ogólne>> NIE ISTNIEJE.

Ps. Zachowam się zgodnie z moją ulubioną zasadą (ąrt.4) w stosunku do niejakiego Slawka bo chłop tak się zacietrzewił aż mu na główkę poszło inie wie co mówi (z braku argumentów oczywiście). no bo cuż to za argument debil. Trzeba mu ustąpić - masz rację Sławeczku odpocznij narazie - jak ci się poprawi, to może pogadamy :lol:
Avatar użytkownika
pankowal
 
Posty: 22
Dołączył(a): piątek 12 grudnia 2003, 19:15

Postprzez Sławek_18 » poniedziałek 26 stycznia 2004, 20:00

ktory slawek ? ?

Wiesz co chcialbym cie spodkac na takim skrzyzowaniu ( dowiedzialbys sie wkoncu jak to trzeba jeździc po takich skrzyzowaniach)
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mostom » wtorek 27 stycznia 2004, 09:32

Sławek_18 napisał(a):ktory slawek ? ?

Wiesz co chcialbym cie spodkac na takim skrzyzowaniu ( dowiedzialbys sie wkoncu jak to trzeba jeździc po takich skrzyzowaniach)


Chodzi pewnie o drugiego Sławka.
Dajmy sobie spokój z tym człowiekiem (pankowalem) mięliśmy już nic mu nie odpisywać bo to nie ma sensu - jemu nic nie wyjaśnisz - pokazywałem mu co mówią przepisy ale on i tak jest na to ślepy. Sam przytacza przepisy, z których nic nie rozumie.
Jak na tym skrzyżowaniu światła nie rozstrzygają o pierwszeństwie ??? Właśnie one regulują ruch na tym skrzyżowaniu !!!
Nawet jak mu dam plik avi (z krążka na którym są wyjaśnione wszelkie przepisy łącznie z testami Winforu) przedstawiający prawie takie samo skrzyżowanie (światła, znaki) i pokazujący kto ma pierwszy jechać to i tak przecież będzie się trzymał swojej wersji. Nawet na płytkę go już zgrałem - ale nie widzę sensu wrzucania go na swoją stronkę i udostępniania.
mostom
Avatar użytkownika
mostom
 
Posty: 234
Dołączył(a): piątek 21 listopada 2003, 08:57
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez mostom » wtorek 27 stycznia 2004, 09:52

Miałem sobie olać już ciebie ale mnie szlak trafia.
Człowieku - naucz się interpretować przepisy. Przytaczasz ustawy ale nic z tego nie rozumiesz.
Gdzie jest napisane (pokaż mi taką ustawę), w której kolejność ustawia się tak jak napisałeś?


1 kierujący ruchem
2 światła
3 znaki
4 zasady (ogólne te z ustawy)


TAKIE UREGULOWANIE jak ty napisałeś NIE ISTNIEJE !!!


Tylko pierwsze 3 punkty są uregulowane ustawą jak jest kierujący ruchem to ma pierwszeństwo przed światłami, jak są światła to mają pierwszeństwo przed znakami. I to na tyle.
Ten czerwony text w twoim poście to pewnie odnosił się do mnie - dlatego odpowiadam.
Jak policjant każe ci jechać (kieruje ruchem) a palą się światła zielone i za skrzyżowaniem samochód się zatrzyma bo ma pieszych dla przykładu - to ty musisz się do świateł stosować (n.p. zielone) i wjechać gościowi w tyłek - zastanów się !!! - wtedy czekasz stosując się do przepisów ogólnych. Więc tak jak wcześniej napisałem - przepisy ogólne obowiązują cię zawsze.
mostom
Avatar użytkownika
mostom
 
Posty: 234
Dołączył(a): piątek 21 listopada 2003, 08:57
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Łakom » wtorek 27 stycznia 2004, 12:03

pankowal napisał(a):3. Sygnały świetlne mają pierwszeństwo przed znakami drogowymi regulującymi pierwszeństwo przejazdu.
Kowla to były Twoje słowa, przeczytaj je uwaznei jeszcze raz, maja pierszeństwo przed znakami regulującymi pierszeństwo, a tu chodziło o znaki regulujące te pierszestwo,
moze napisze małe sprostowanie, tak wogóle pamętacie co to jest forum :?: jest to wymina przez innych użytkowników zdań/myśli/poglądów a nie przekonywanie na siłe po czyjej stronie jest racja, mi akurat zdrowy rosądek nakazuje jeździć po staremu ( jeszcze nie byłem na taki skrzyżowaniu ale jeżeli bym był to nie stosował bym sie do zanków tylko do sygnalizacji świetlnej),
czasmi chciało by sie modlić o istnienie boga
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

Postprzez pankowal » wtorek 27 stycznia 2004, 18:44

mostom napisał(a):...................Człowieku - naucz się interpretować przepisy. Przytaczasz ustawy ale nic z tego nie rozumiesz.............
Tylko pierwsze 3 punkty są uregulowane ustawą jak jest kierujący ruchem to ma pierwszeństwo przed światłami, jak są światła to mają pierwszeństwo przed znakami. I to na tyle.........


:roll: Mostom trzy pierwsze punkty są regulowane rozporządzeniem ministra a rozporządzenie ministra mówi co ci zacytowałem i powtórzę ( z rozporządzenia) Art. 5. 1. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani stosować się do poleceń i sygnałów dawanych przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli, sygnałów świetlnych oraz znaków drogowych, nawet wówczas, gdy z przepisów ustawy wynika inny sposób zachowania niż nakazany przez te osoby, sygnały świetlne lub znaki drogowe. Reasumując zasady ogólne są w ustawie a policjant, światła, znaki w rozporządzeniu stąd kolejność jaką napisałem i ona obowiązuje.
:roll: Łakom napisał
( jeszcze nie byłem na taki skrzyżowaniu ale jeżeli bym był to nie stosował bym sie do zanków tylko do sygnalizacji świetlnej),

Łakom to się stosuj do sygnalizacji świetlnej która zezwala ci na wjazd za sygnalizator ??? i co dalej kolego ??? nie interesuje cię nic tylko tniesz do GDAŃSKA i z powrotem oczywiście z pierwszeństwem nie patrząc na nic bo miałeś zielone w Krakowie ???? a może jakąś regułę zastosujesz tylko jaką ??? :?:
Avatar użytkownika
pankowal
 
Posty: 22
Dołączył(a): piątek 12 grudnia 2003, 19:15

Do adminów tego forum.

Postprzez mostom » środa 28 stycznia 2004, 08:17

Czy nie możnaby usunąć tego wątku, ewentualnie go zamknąć - wprowadza tylko zamieszanie i normalne osoby powoli zaczynają się gubić. Jeżeli wszyscy na świecie i wszyscy, którzy się wypowiadali w tym wątku jeżdżą i interpretują przepisy poprawnie (tylko jeden niereformowalny się wyłamuje i będzie po mieście jeździł inaczej) - to chyba nie ma sensu dalej tego wątku ciągnąć.

pankowal napisał(a):Reasumując zasady ogólne są w ustawie a policjant, światła, znaki w rozporządzeniu stąd kolejność jaką napisałem i ona obowiązuje.

A ty co ?? Wyrocznia? Jeżeli tylko 3 punkty są wymienione (i one obowiązują) to dlaczego tego czwartego punktu nie dałeś na pierwszym miejscu dla przykładu? Jest gdzieś napisane, że obowiązuje on po światłach, albo po znakach? Głupoty chłopie gadasz - aż nie chce się czytać tego co napisałeś.
Co do zielonego sygnalizatora - to pozwala on na wjazd za sygnalizator (informuje, że możesz za niego wjechać) a jak jest czerwony to nie możesz za niego wjechać i to tyle - ciekawe co byś zrobił jak jest skrzyżowanie na którym sygnalizator stoi na samiutkim rogu skrzyżowania - wjechałbyś za sygnalizator stnął w poprzek drogi i czekał bo masz podporządkowaną - zastanów się. W końcu to jest skrzyżowanie kierowane sygnalizacją (a nie znakami). Specjalnie dla jednego głąba nie będą pisać w kodeksie - zezwala na wjazd za sygnalizator i przejechanie przez skrzyżowanie olewając sobie w tym momencie znaki i należy stosować się na skrzyżowaniu do tego i tego przepisu . Wiesz ile wtedy by kodeks drogowy zajmował?
Zrób sobie prawko a dopiero potem pogadamy.
mostom
Avatar użytkownika
mostom
 
Posty: 234
Dołączył(a): piątek 21 listopada 2003, 08:57
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Łakom » środa 28 stycznia 2004, 11:58

ee po co zamykac ten temat mam WSPANIAŁY pomysł :D
Kowal zapisz sie na jakieś inne forum związane z tematyką nawiązującą do motoryzacji i daj tam taki sam temat jak tutaj dałeś, Moge Ci powiedziec jakie bedą odpowiedzi, Oni Cię tam wyśmieją nie to co my............... jesteśmy wyrozumiali :) Ale pisze na serio napisz taki sam temat na innym forum i podaj nam linka, z przyjemnością bedziemy patrzec jak sie kompromitujesz,
aha jeszcze jedna sprawa, jestem już przekonany w swoich wczesniejszych przypuszczeniach, Ty nie rozumiesz tego co czytasz
czasmi chciało by sie modlić o istnienie boga
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

Postprzez miros » środa 28 stycznia 2004, 13:39

ej dajcie sobie juz spokoj. nie widzicie ze to do niczego nie prowadzi. pankowal nas nie przekona a my nie przekonamy pankowala. najlepszym rozwiazaniem byloby wydrukowanie przez kogos tych kilku krzyzowek przytoczonych w naszych postach i poszukanie patrolu drogowki. wtedy wystarczy im tylko pokazac ilustracje i spytac sie jak sie powinno jezdzic na tych skrzyzowaniach.
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Łakom » środa 28 stycznia 2004, 16:01

Miros może to i dobry pomysł ale napewno błazna z siebie przy policji robił nie będę :twisted: (nie znajomosc przepisów tez groźi mandatem :D :D ) jestem bardzo ciekaw jak inni uzytkownicy innych for ( nie wiem jak to odmienić :D /forum/ ) będą mieli na ten temat zdanie, zdaje mi sie że będą mieli dwojakie zdanie, albo go wyśmieją albo bedą miali takie zdanie jak my........
czasmi chciało by sie modlić o istnienie boga
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 193 gości