jednokierunkowa????

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Postprzez mostom » poniedziałek 02 lutego 2004, 15:52

ezka napisał(a):chcialabym poznac wasze zdanie na temat takiej sytuacji:
jest skrzyzowanie drogi dwukierunkowej z jednokierunkowa. samochod jedzie ta dwukierunkawa "od dolu" i chce skrecic w lewo. ulica "do gory" jest wiazdem na teren pkp. ulica jednokierunkowa ma dwa pasy ruchu .i tak pasy rozdzielone sa z prawej strony linia pojedyncza ciagla, na srodku skrzyzowania linia jednostronnie przekraczalna(przerywana od strony jadac "z dolu do gory")a po lewej stronie przerywana. moje pytanie czy skrecajac w lewo trzeba zajac najpierw lewy pas czy mozna od razu na prawy?? instruktor mi mowil ze ta linia przerywana jest tylko dla tych co jada prosto na teren pkp, ale na egzamienie pojechalam inaczej :)

Na mój gust możesz zająć dowolny pas - ty na skrzyżowaniu masz linię przerywaną jak jedziesz od dołu - więc możesz ją przekroczyć. A ciągła linia dotyczy tych co jadą jednokierunkową z prawej strony - jednym słowem chodzi o to, żeby jadąc prawym pasem jednokierunkowej z prawej komuś nie przyszło do głowy skręcać w lewo - w dwukierunkową. Mam nadzieję, że dobrze rozszyfrowałem opis twojej sytuacji.
mostom
Avatar użytkownika
mostom
 
Posty: 234
Dołączył(a): piątek 21 listopada 2003, 08:57
Lokalizacja: Szczecin

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 192 gości