Forum Chat #1

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » niedziela 10 października 2021, 18:44

nnie przesadzaj, we Francji, włoszech i Hiszpanii są ograniczenia prędkosci i jakoś jeżdżą tam Porsche.

nawet w Polsce, gdzie klienci sa mniej zasobni w gotówkę, również przy ograniczeniu prędkości na autostradach w 2019 roku sprzedano 1435 samochów tej marki.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » wtorek 12 października 2021, 01:26

Cyryl8 napisał(a):we Francji, włoszech i Hiszpanii są ograniczenia prędkosci i jakoś jeżdżą tam Porsche.

lecz na pewno nie jest im to na rękę.

Taki kasiasty Polak kupi sobie Porsche dla szpanu i w wolnych chwilach pojedzie "poszaleć" do Niemiec.

Na całym świecie bywają ogłoszenia turystyczne do Niemiec gdzie jedną z atrakcji (skierowaną dla miłośników szybkiej jazdy) jest udostępnienie szybkich sportowych aut, którymi można "poszaleć" na tamtejszych autostradach.

W Niemczech ograniczenie do 130km/h to raczej małe szanse, że to przejdzie. Niemcy bardzo sobie cenią stan obecny. I też wbrew pozorom Niemcy nie są takim potulnym narodem i akceptującym z pochyloną głową każdą decyzję władzy.
Cyryl8 napisał(a):w Niemczech zastanawiają się nad wrowadzeniem...

Zastanawiać się ludzka rzeczy. U nas niedawno w obozie rządzącym zastanawiali się m.in. nad wprowadzeniem akcyzy na piwo która mocno podniosłaby jego ceny. Równolegle zastanawiano się aby wprowadzić restrykcje na zakup alkoholu podobne jak np.. w Szwecji. Myślano też np. nad wprowadzeniem tzw. podatku bykowego- jaki kiedyś krótki czas funkcjonował za komuny. Ale te zastanawiania się szybko zmieciono pod dywan bo ten kto by je na naszym gruncie wprowadził by przegrał kolejne wybory z kretesem, nie mówiąc o wcześniejszych protestach.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » wtorek 12 października 2021, 06:49

Blacksmith napisał(a):...Taki kasiasty Polak kupi sobie Porsche dla szpanu i w wolnych chwilach pojedzie "poszaleć" do Niemiec....

...U nas niedawno w obozie rządzącym zastanawiali się m.in. nad wprowadzeniem akcyzy na piwo...


ja z Wrocławia mam do granicy niecałe 200km, po niby aytostradzie z dwoma pasami, bez poboczy, bez pasa awaryjnego i bez zakazu wyprzedzania ciężarówek, co powoduje, że zwykłym autem nie poszalejesz.
a jak ten kasiasty Polak mieszkałby w Elblągu, to taka wycieczka na poszalenie na niemieckich autostradach robi się dwudniową wyprawą.

poza tym w Niemczech jest dużo torów do jazdy i można sobie wynając, co wśród fanów szybkich samochodów nie jest rzadkie.
tu masz Kubicę na Nurburgring, nie na wyścigach, ale właśnie w czasie, gdy można poszaleć na torze swoim cywilnym autem, zauważ, że równolegle z nim jeżdżą inne auta po tym torze:
https://www.youtube.com/watch?v=GwCIEjdzvCk&t=351s

nie wiem czy byłeś we Włoszech, Francji czy Hiszpanii, na autostradach zwykłymi samochodami rzadko jeżdżą z dopuszczalną prędkością, która ma jakieś znaczenie symboliczne i powiedzmy szczerze, że to ograniczenie jest martwe.

"Na piwo akcyza liczona jest od tzw. stopnia Plato. Stawka akcyzy na alkohol etylowy wynosi w tej chwili 6275 złotych od 1 hl czystego alkoholu etylowego w gotowym wyrobie. Z kolei stawka akcyzy na piwo to 8 złotych i 57 groszy od 1 hl za każdy stopień Plato gotowego wyrobu (liczba stopni Plato oznacza ekstrakt zawarty w 100 kg brzeczki podstawowej)."

tak jest od 1989 roku, więc nie wiem jak tu wprowadzić coś co już jest i nad czym się zastanawiali w tym obozie rządzącym.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez waw » piątek 15 października 2021, 18:24

Cyryl8 napisał(a):w Niemczech zastanawiają się nad wrowadzeniem ograniczenia prędkości na autostradzie do 130km/h.

Z jakiego źródła masz tą wiedzę? Czy to cos pewnego? Bo dyskusję nad ograniczeniem na autostradach to Niemcy prowadzą już co najmniej 15 lat.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » piątek 15 października 2021, 20:47

waw napisał(a):
Cyryl8 napisał(a):w Niemczech zastanawiają się nad wrowadzeniem ograniczenia prędkości na autostradzie do 130km/h.

Z jakiego źródła masz tą wiedzę? Czy to cos pewnego? Bo dyskusję nad ograniczeniem na autostradach to Niemcy prowadzą już co najmniej 15 lat.


Zieloni dochodza do wladzy i znowu dyskusja, ktora notabene trwa nie15 a ponad 30 lat, tyle, ze wtedy chciano wprowadzic tempo 100 !

Richtgeschwindigkeit 130 km/h jestod lat, ale jest to dobrowolne ograniczenie doktoregomozna sie zastosowac lub tez nie.

Pies lezypogrzebany gdy dochodzi do czegokolewiek, jest sie na spalonej pozycji gdybiegly udowodni, ze predkosc byla wyzsza !


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » sobota 16 października 2021, 10:27

Z innej beczki:

"No i się doigrali...

Jutro, między 14:00 a 18:00, wielkie koncerny paliwowe (oczywiście za wyjątkiem stacji z orłem w logo) będą sprzedawać paliwo bez podatków w proteście przeciwko planom rządu, cena benzyny wyniesie wtedy 3,8 zł a oleju napędowego 3,5 zł. Oto link do listy uczestniczących stacji benzynowych: http://bit.ly/2LPIRbB"

Ja niestety nie skorzystam, jestem nad morzem śródziemnym.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez LeszkoII » piątek 22 października 2021, 19:30

Ma ktoś prawo jazdy II Rzeczypospolitej? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=bK2U2af ... =TVinfo2RP

8)
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » piątek 22 października 2021, 20:00

a co to za cudak?
nie ma mowy, kto będzie honorował te dokumenty: prawo jazdy i paszporty, ale jest mowa o kasie.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez LeszkoII » sobota 23 października 2021, 07:21

Cyryl8 napisał(a):a co to za cudak?
nie ma mowy, kto będzie honorował te dokumenty: prawo jazdy i paszporty, ale jest mowa o kasie.
Jak to kto? Legalny Prezydent II RP na uchodźstwie. A tak poważnie, to facet, którego raz na jakiś czas słucham, żeby poprawić sobie nastrój :)
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » sobota 23 października 2021, 09:22

LeszkoII napisał(a):...Legalny Prezydent II RP na uchodźstwie...


ostatni legalny prezydent na uchodźstwie przekazał insygnia władzy Wałęsie i się skończyło.

równie dobrze Ty czy ja mógłbym być takim legalnym prezydentem.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » sobota 23 października 2021, 12:19

Cyryl8 napisał(a):
równie dobrze Ty czy ja mógłbym być takim legalnym prezydentem.


Ja juz jestem,

samozwanczym, ale jestem ! :mrgreen:


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez waw » sobota 23 października 2021, 19:01

ks-rider napisał(a):
Zieloni dochodza do wladzy i znowu dyskusja, ktora notabene trwa nie15 a ponad 30 lat, tyle, ze wtedy chciano wprowadzic tempo 100 !

Richtgeschwindigkeit 130 km/h jestod lat, ale jest to dobrowolne ograniczenie doktoregomozna sie zastosowac lub tez nie.

Pies lezypogrzebany gdy dochodzi do czegokolewiek, jest sie na spalonej pozycji gdybiegly udowodni, ze predkosc byla wyzsza !


:wink:


Nie znam się za bardzo na niemieckim prawie, ale jeśli ten Richtgeschwindigkeit jest czymś o czym myślę to w zasadzie jest to obecnie czymś "mocniejszym" niż wyznaczona prędkość maksymalna. W pozostałych krajach na autostradach ciężko dostać mandat za prędkość, a jak się już ją przekroczy i doprowadzi do zderzenia to ubezpieczyciel odszkodowania wypłacać musi.
Czasy się zmieniły. 20 lat temu samochody były takie że po większości zderzeń powyżej tych 130km/h kierujący był w takim stanie że odszkodowania i likwidacja szkód to nie był już jego problem. Dzisiaj zderzenie z barierą energochłonną czy pojazdem jadącym w tym samym kierunku to w dużej mierze tylko groźnie wyglądające kolizje, nawet przy prędkościach autostradowych.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » sobota 23 października 2021, 20:30

Blacksmith napisał(a):...Cyryl napisał: "Wartość mojego kampera to około 200.000 zł".

Nieźle. W Elblągu za taką kwotę można zakupić w miarę porządne mieszkanie. Nawet chyba trzypokojowe.


polecam takie ogłoszenie:
https://www.otomoto.pl/oferta/carthago- ... E8YlC.html

ja za swojego (bez klimy postojowej, ale z automatyczną anteną satelitarną, pozostałe wyposażenie podobne, 2014 rok) przed pandemią dałem połowę wartości tego z ogłoszenia, więc dzisiejsza wartość takich pojazdów nie ma wiele wspólnego z tym ile za niego dałeś przed pandemią.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » sobota 23 października 2021, 21:34

Cyryl8 napisał(a):polecam takie ogłoszenie:
https://www.otomoto.pl/oferta/carthago- ... E8YlC.html

ja za swojego (bez klimy postojowej, ale z automatyczną anteną satelitarną, pozostałe wyposażenie podobne, 2014 rok) przed pandemią dałem połowę wartości tego z ogłoszenia, więc dzisiejsza wartość takich pojazdów nie ma wiele wspólnego z tym ile za niego dałeś przed pandemią.

Moim zdaniem ceny tych kamperów są chore. Totalnie niewspółmierne ceny do ich rzeczywistej wartości. Ciekawostką dla mnie jest to, że na kampery jest popyt a koncerny samochodowe nie idą w masową produkcje kamperów.

Nowa oferta na mieszkanie w Elblągu z Elbląskiego portalu ogłoszeniowego.. - Centrum. 68m2, 3 pokoje, piwnica, meble, sprzęt AGD.-265 tys. zł.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » sobota 23 października 2021, 23:31

waw napisał(a):
Nie znam się za bardzo na niemieckim prawie, ale jeśli ten Richtgeschwindigkeit jest czymś o czym myślę to w zasadzie jest to obecnie czymś "mocniejszym" niż wyznaczona prędkość maksymalna. W pozostałych krajach na autostradach ciężko dostać mandat za prędkość, a jak się już ją przekroczy i doprowadzi do zderzenia to ubezpieczyciel odszkodowania wypłacać musi.
Czasy się zmieniły. 20 lat temu samochody były takie że po większości zderzeń powyżej tych 130km/h kierujący był w takim stanie że odszkodowania i likwidacja szkód to nie był już jego problem. Dzisiaj zderzenie z barierą energochłonną czy pojazdem jadącym w tym samym kierunku to w dużej mierze tylko groźnie wyglądające kolizje, nawet przy prędkościach autostradowych.


Problemem Richtgeschwindigkeit jest to, ze w calych Niemczech nie znajdziesz rzeczoznawcy ktory podpisze sie pod tym, ze do wypadku doszlo byrowniezgdyby sprawca jechal wolniej.

Ubezpieczenie moze wyplacic calosc a moze wyplacic rowniez tylko jakas tam %% czesc.

Generalniepowyzej 130 km/h jedziesz na wlasna odpowiedzialnosc i ryzyko, a mimo tego sporo ludzi to robi, lacznie ze mna ( zregoly motocyklem ).


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości