Kącik miłośników książki

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Kącik miłośników książki

Postprzez Blacksmith » piątek 02 lipca 2021, 15:52

Dzięki za rekomendacje. Bezsenność z kiepskim lektorem będzie profanacją jeśli nie odda specyficznego humoru w tej książce. Ale może tylko tak mi się wydaje.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Kącik miłośników książki

Postprzez Cyryl8 » piątek 02 lipca 2021, 16:50

czyta Marcin Popczyński dobry lektor
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Kącik miłośników książki

Postprzez Cyryl8 » wtorek 06 lipca 2021, 11:29

Taki autor Ken Folett zawsze kojarzył mi się z powieściami akcji, szpiegowskimi typu Igła, która doczekała ekranizacji z Donaldem Suterladem.

Jakie było moje zdziwienie gdy trafiłem na cykl powieści historycznych Filary ziemi.

Idąc typ tropem wysłuchałem serii Stulecie.
Uważam że mimo znajomości historii powinno się ją przeczytać, bo oprócz fikcyjnych postaci na tle faktów historycznych oddaje to atmosferę XX w, przyczyny społeczne wojen, ich skutki, powstania faszyzmu, komunizmu ich upadki.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Kącik miłośników książki

Postprzez gumik » wtorek 06 lipca 2021, 14:06

Peter Wohlleben, Sekretne życie drzew.

Drzewa komunikują się ze sobą. Drzewa czują. Drzewa pamiętają. Drzewa opiekują się starszymi. Brednie? Polecam tą książkę.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Kącik miłośników książki

Postprzez Blacksmith » czwartek 08 lipca 2021, 03:47

Dzisiaj przyszła paczka z nowymi pozycjami z kolekcji Stephena Kinga. Trzeba na ścianę walnąć nową półkę po już nie ma gdzie tego wszystkiego trzymać. Do pełnej kolekcji Kinga brakuje mimo wszystko jeszcze około 60 książek.

Obrazek
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Kącik miłośników książki

Postprzez Cyryl8 » czwartek 08 lipca 2021, 07:39

Z tymi kolekcjami różnie bywa.

Kiedyś za komuny mieliśmy bardzo ograniczny dostęp również do książek. Człowiek żałował że nie mógł przeczytać więcej utworów jakiegoś autora.
Później okazywało się, że ten autor oprócz znakomitych powieści, piasł też średnie i słabe.

King ma też na koncie słabe (według mnie) utwory jak np. Oczy smoka, dlatego też zawalanie sobie półek książkami tylko dlatego, że są jakiegoś autora bez względu na ich jakość, to trochę na wyrost.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Kącik miłośników książki

Postprzez gumik » czwartek 08 lipca 2021, 11:31

Trzeba na ścianę walnąć nową półkę po już nie ma gdzie tego wszystkiego trzymać.

Polecam czytnik ebooków. Masz wszystkie książki zawsze pod ręką. Chociaż wiem, niektórzy wolą papierowe.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Kącik miłośników książki

Postprzez Blacksmith » piątek 09 lipca 2021, 22:41

gumik napisał(a):Polecam czytnik ebooków.

Jak już pisałem, mam od kilku lat. Same plusy. U mnie 95% czasu czytania to czytnik i na nim mam o wiele więcej książek niż papierowych. Ale akurat jakoś mnie wzięło aby Kinga mieć na półce. Choć jak pisał Cyryl to faktycznie niektórych pozycji nie warto brać. Np. "Regulatorów" też ostro mieszają z błotem.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Kącik miłośników książki

Postprzez Cyryl8 » czwartek 26 sierpnia 2021, 21:28

jeżeli kogoś pociąga twórczość Dona Browna, to jest autor piszący w podobnym stylu - James Rollins.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Kącik miłośników książki

Postprzez Blacksmith » czwartek 26 sierpnia 2021, 23:06

"Sztuka kobiecości", dziennikarka Aneta Borowiec rozmawia z seksuolożką i ginekolożką dr. Beatą Wróbel. Taki wywiad rzeka. Właśnie skończyłem. Dość długa książka. Ciekawa pozycja dla kogoś zainteresowanego tym jak kobiety postrzegają świat, ich stosunek do różnych rzeczy, itd. Z pewnością może być przydatne dla osób mających problemy w związku.

Teraz zabieram się za dosyć nową pozycję: "Polacy last minute. Sekrety pilotów wycieczek". Może być ciekawe. Moja opinia po przeczytaniu.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Kącik miłośników książki

Postprzez Cyryl8 » piątek 27 sierpnia 2021, 06:49

Możesz przeczytać 100 takich książek i tak nie zrozumiesz kobiety.
Moim zdaniem to strata czasu.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Kącik miłośników książki

Postprzez gumik » piątek 27 sierpnia 2021, 11:03

Gra Endera

Całkiem wciągające sci-fi. Choć temat dosyć utarty - atak Ziemii przez obcych - to fabuła i tak była zaskakująca.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Kącik miłośników książki

Postprzez Blacksmith » niedziela 12 września 2021, 12:58

"Polacy last minute. Sekrety pilotów wycieczek", Justyna Dżbik- Kluge. Polacy jadą na wycieczkę zagranicę, czyli... nadciąga totalny kataklizm. Książka zawiera zbiór opowiadań i wywiadów z byłymi i obecnymi pilotami wycieczek, przewodnikami, rezydentami i innymi ludźmi z branży turystycznej. Czytając książkę można się nieźle uśmiać ale też zażenować zachowaniem polskich turystów zagranicą. Nie brakuje też opisów mrożących krew w żyłach. Praca pilota wycieczek czy rezydenta to wbrew pozorom ciężki chleb. Niby często na koszt firmy mieszkają i jedzą w najbardziej luksusowych hotelach i restauracjach na świecie, w bajkowych miejscach, ale wszystko to często traci swój urok dzięki samym turystom. A turyści potrafią takiemu dać popalić, oj potrafią. Myślę, że nawet u naszego kolegi Cyryla- który na forum często deklaruje anielską cierpliwość i bezkonfliktowość- wywołaliby pierwotne instynkty.

Aczkolwiek nie tylko Polscy turyści potrafią dać popis zagranicą. Zagraniczni turyści w Polsce też potrafią wprawić polskich przewodników w osłupienie. Np. pytania od Amerykanów typu: "Dlaczego w Auschwitz prawnicy nie wybronili osadzonych?", "Kiedy odbędzie się najbliższa koronacja na Wawelu?", "Kto to był ten renesans?- nie są rzadkością.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Kącik miłośników książki

Postprzez Blacksmith » czwartek 21 października 2021, 18:01

Zaburzony umysł. Co nietypowe mózgi mówią o nas samych. Eric R. Kandel- Ciekawa książka o działaniu mózgu i chorobach psychicznych. Ale polecam raczej zainteresowanym tematyką.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Kącik miłośników książki

Postprzez gumik » poniedziałek 01 listopada 2021, 12:10

Dawid Myśliwiec, Przepis na człowieka

https://altenberg.pl/przepis-na-czlowie ... gIQAvD_BwE

To jest jedna z tych książek, które zmieniają to jak postrzega się świat.

Założę się, że w każde święta ktoś w Twojej rodzinie mówi o tym, że coś jest dziedziczne, że jest genetyczne. Ludzie w Twoim otoczeniu mówią o rodzinnym obciążeniu chorobami lub cechami charakteru. Tłumaczą swój aktualny stan tym, co mają w genach. I choć czasami jest to uzasadnione, to bądźmy szczerzy – nie każdy, kto ma cukrzycę jest silnie genetycznie obciążony predyspozycjami do choroby i nie każdy z takim obciążeniem dostanie cukrzycy.

Lektura pomoże Ci zrozumieć, co tak naprawdę odkrywają naukowcy na całym świecie i jak te odkrycia przekładają się na Twoje życie. Będziesz świadomy, że nasze geny nie wydały na nas wyroku i że to, czym jest człowiek, to efekt oddziaływania genów ze środowiskiem.


Niestety brak wersji e-book. :(
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości