Forum Chat #1

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Forum Chat #1

Postprzez LeszkoII » niedziela 28 listopada 2021, 07:12

Cyryl8 napisał(a):pewnie część ustawodawcó sama nie ma pojęcia, w myśl zasady najpierw robić potem myśleś, a jeszcze lepiej nie myśleć.
Byłbym skłonny złożyć hołd teorii spiskowej, wedle której w pewnych przypadkach ustawodawca pisze prawo "pod siebie". Nie muszą to być profity wprost dotyczące ustawodawcy (np. podwyżka płacy, przywileje poselskie). Częściej chodzi o interes pośredni, np. o polit-socjologiczne poparcie w ustrojach demokratycznych (np. 500+, notabene z którego korzystać mogą również sami posłowie bezpośrednio).

Tak w skrócie więc... uważam że intencją informowania znakiem drogowym o pomiarze prędkości było uniknięcie wku******* obywateli i utraty ich zaufania do władzy. Nie wykluczam pobudek instytucjonalnych, tj. honorowania umów międzynarodowych.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » niedziela 28 listopada 2021, 11:46

Jeśli odważnie założyć, że ustawodawca kieruje się celami ustawy, czyli m.in. poprawą bezpieczeństwa, to takie znaki mają sens. W końcu przy tym założeniu nie chodzi o to, żeby zarabiać na fotoradarach, ale żeby w danym miejscu był spokojniejszy ruch. I na pewno w tym konkretnym miejscu to działa. Co się dzieje za fotoradarem? :) Zapraszam do dyskusji.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez waw » niedziela 28 listopada 2021, 14:32

Ideowo jest tak jak mówi gumik.
Obecność fotoradaru miała sprawić że w danym miejscu ludzie przejadą z niższą prędkością.
Druga sprawa to fakt że gwałtowne hamowanie przed fotoradarem doprowadziło już do niejednego wypadku. Wcześniejsze oznakowanie łagodzi to zjawisko.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » niedziela 28 listopada 2021, 20:52

LeszkoII napisał(a):...uważam że intencją informowania znakiem drogowym o pomiarze prędkości było uniknięcie wku******* obywateli i utraty ich zaufania do władzy...


no dobrze, ale w innych krajach też jest podobnie z takich właśnie pobudek ustawodawców?

w Austrii, Niemczech są tablice w niektórych miejscach mrugające "Achtung Radar", w innych krajach nie zauważyłem.

najciekawsze jest to, że tam (jak i u nas) prawo zakazuje używania antyradarów i w Niemczech korzystania z aplikacji ostrzegającej o radarach, np. na smartphonach czy w systemach nawigacji w trakcie jazdy, kara 75 euro, w niektórych landach 1 punkt karny.

to trochę niekonsekwentne.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » poniedziałek 29 listopada 2021, 23:14

Ja tylko jeszcze co do Koronawirusa....

https://www.youtube.com/watch?v=fCMqIXpmcRo&t=133s

Jakże człowiek zmiennym jest :wink: ...

Profesor Simon w styczniu 2020r. : Proszę państwa zachowajmy normalność i spokój. Koronawirusy są wszędzie obecne na całym świecie. Są odpowiedzialne za chorobę przeziębieniową także u państwa i u mnie, nikt jakoś specjalnie nie umarł. Panuje medialne straszenie społeczeństwa.

Profesor Simon w roku 2021: Ludzie, ratujcie się kto może!!! OBOWIĄZKOWE SZCZEPIENIA, OBOSTRZENIA, LOCKDOWN, SROGIE KARANIE, NATYCHMIAST. Bo wszyscy umrzemy!!!

Taki to jest specjalista i jeden z naczelnych Koronawirusowych "ekspertów" siedzący w rządowej radzie medycznej
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » poniedziałek 29 listopada 2021, 23:49

ale co w związku z tym?
jakbyś był w ciężkim stanie, to zdecydowałbyś się na leczenie Simona, czy jakiegoś Kaszpirowskiego?

a zaszczepiłeś się?
wyrosły Ci rogi, może ogon?

coś z innej beczki:

Odmawiam założenia opon zimowych bo:
- mój samochód,
- mój wybór,
- moja wolność.
Skuteczność opon zimowych nie jest udowodniona, poza badaniami producentów (przypadek?).

Moja sąsiadka miała wypadek po założeniu opon zimowych.

Niektórzy mieli po kilka kompletów, co dowodzi braku ich skuteczności.

Nie wiem z czego są zrobione.

Wielcy producenci straszą nas zimą chcąc się wzbogacić.
Dodatkowo wymyślili śnieg i rozrzucają go gdy śpimy.
Dzięki temu mogą łatwo nas śledzić.

DOWIEDZCIE SIĘ, OTWÓRZCIE OCZY, PRZESTAŃCIE BYĆ OWCAMI, ZACZNIJCIE MYŚLEĆ.

W TYM ROKU OPONOM ZIMOWYM MÓWIMY ZDECYDOWANE NIE.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » wtorek 30 listopada 2021, 00:04

Blacksmith napisał(a):Ja tylko jeszcze co do Koronawirusa....

https://www.youtube.com/watch?v=fCMqIXpmcRo&t=133s

Jakże człowiek zmiennym jest :wink: ...

Profesor Simon w styczniu 2020r. : Proszę państwa zachowajmy normalność i spokój. Koronawirusy są wszędzie obecne na całym świecie. Są odpowiedzialne za chorobę przeziębieniową także u państwa i u mnie, nikt jakoś specjalnie nie umarł. Panuje medialne straszenie społeczeństwa.

Profesor Simon w roku 2021: [/size] [i]Ludzie, ratujcie się kto może!!! OBOWIĄZKOWE SZCZEPIENIA, OBOSTRZENIA, LOCKDOWN, SROGIE KARANIE, NATYCHMIAST. Bo wszyscy umrzemy!!!


Spoko, niedlugo Cie doprowadza, czy chcesz, czy tez nie ! :mrgreen:


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » wtorek 30 listopada 2021, 00:35

ks-rider napisał(a):Spoko, niedlugo Cie doprowadza, czy chcesz, czy tez nie !

Można powiedzieć, że już doprowadzili. Szczepiłem się niedawno. Strona Niemiecka przymusiła, że albo się szczepie albo nie jadę do pracy. Wyjazd mi się przez to przesunął o 10 dni.

Teraz jeszcze się dowiedziałem, że 2 tygodnie po przyjeździe mam na miejscu przyjąć szczepionkę uzupełniającą i musi to być mRNA. Johnson&Johnson którym się zaszczepiłem już im nie wystarczy :shock:
Cyryl napisał(a):Ale co w związku z tym?

Jest trochę pocieszne, że facet z naczelnego uspokajacza społeczeństwa wkrótce zamienił się w naczelnego straszącego. W styczniu 2020 roku chciał się wybić jako ekspert, że nic się nie dzieje i strachy na lachy a potem nagle ekspert od straszenia i gorący zwolennik obostrzeń, karania, itd. Jeśli w styczniu 2020 nie przewidział jak to może się rozwinąć to co to za ekspert.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » wtorek 30 listopada 2021, 08:40

ale gdyby Cię napadł COVID czy inna choroba zakaźna, to odmówiłbyś leczenia u tego faceta?

bo teraz możemy sobie pisać rzeczy, które niezobowiązują i nie będą miały pokrycia w rzeczywistości, ale jaki byłby Twój wybór w prawdziwie groźnej sytuacji?
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » wtorek 30 listopada 2021, 09:34

Gdybym miał tylko wybór między Simonem a Kaszpirowskim - którego leczenie sprowadzało się do klaśnięcia w dłonie- to wybrałbym pewnie Simona.

Ale jak bym miał większy wybór to wybrałbym Bodnara.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » wtorek 30 listopada 2021, 10:06

a co za nim przemawia?
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » wtorek 30 listopada 2021, 10:43

Wierzy w to co robi i jest stabilny w poglądach.

Co do Simona to obejrzyj filmik z linku który wcześniej wkleiłem i obejrzyj nowe filmiki prof. Simona.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » wtorek 30 listopada 2021, 11:10

Blacksmith napisał(a):Profesor Simon w roku 2021: Ludzie, ratujcie się kto może!!! OBOWIĄZKOWE SZCZEPIENIA, OBOSTRZENIA, LOCKDOWN, SROGIE KARANIE, NATYCHMIAST. Bo wszyscy umrzemy!!!
Nie za bardzo Cie rozumiem. Przed chwila sluchalem wywiadu z prof. Simonem sprzed tygodnia. Mowil tam - "jestem przeciwnikiem calkowitego lockdownu".
Przedstawial jak sytuacja wyglada. Wiecej pacjentow z dusznosciami, to mniej miejsc dla pacjentow z chorobami niezagrazajacymi w tym momencie zyciu. Tylko ze odciaganie leczenia przyniesie negatywne skutki w przyszlosci. Jak mozna pomoc? To proste. Stosowac sie do bardzo prostych zalecen. Mycie rak, dystans maseczki. Ja obecnie widze, ze coraz mniej ludzi nosi maseczki. Nie tak duzo jest tez zaszczepionych. Jesli spoleczenstwo liczy na cuda i ze problem sie sam rozwiaze, to co poradzic.

Blacksmith napisał(a):Jakże człowiek zmiennym jestj

Nie wiem na ile dokladnie sledzisz doniesienia medyczne nt. covid. Od poczatku byla mowa, ze sytuacja moze byc dynamiczna i zmienna, bo takie sa tego typu wirusy. Ja tu specjalnie nie widze sensacji.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » wtorek 30 listopada 2021, 11:24

Blacksmith napisał(a):...Co do Simona to obejrzyj filmik z linku który wcześniej wkleiłem i obejrzyj nowe filmiki prof. Simona.


ja nie muszę oglądać filmków z prof. Simonem, ja go znam, leżałem na jego oddziale, on mnie leczył, rozmawiałem z nim codziennie podczas wizyt przez miesiąc oraz znam rezultaty jego leczenia na sobie i na innych leczonych w tym czasie.

to tak jakbyś radził moim byłym kursantom oglądać moje filmiki na YT, po co?
oni przeszli cały cykl szkolenia i doświadczyli tego na żywo.
Ostatnio zmieniony wtorek 30 listopada 2021, 11:29 przez Cyryl8, łącznie zmieniany 2 razy
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » wtorek 30 listopada 2021, 11:26

Blacksmith napisał(a):Wierzy w to co robi...


Ty też apelując o możliwość zdawania na pojazdach, na których szkolili się zdający wierzyłeś w to co robisz, dopóki ja nie zadzwoniłem do paru OSK w Elblągu i nie uzyskałem informacji, że taka możliwość jest od dawna.

także ta wiara to żaden argument.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości