Forum Chat #1

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » wtorek 30 listopada 2021, 12:57

Cyryl8 napisał(a):Ty też apelując o możliwość zdawania na pojazdach...

Ale trzeba sporo za to zabulić. Tu chodzi o to jak to w Niemczech funkcjonuje. Ale prosiłbym już abyśmy nie wracali do tego konkretnego tematu który był już wałkowany wielokrotnie.
Cyryl8 napisał(a):a zaszczepiłeś się?
wyrosły Ci rogi, może ogon?

Póki co nie wyrosły. Pisałem, że skutki mogą zacząć pojawiać się z opóźnionym zapłonem, np. za 4 lata.

Natomiast mocno zwolnił mi internet w telefonie.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » wtorek 30 listopada 2021, 15:53

Apelując o możliwość zdawania na pojeździe OSK, nic nie pisałeś o modelu niemieckim.
Inaczej: pisałeś nie sprawdziwszy czy polskie przepisy to dopuszczają.
Byłeś święcie przekonany, że takiej możliwości nie ma.

To o tej wierze.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » wtorek 30 listopada 2021, 16:50

Wiedziałem, że jest taka możliwość, więc nie wmawiaj mi czegoś czego nie powiedziałem.

Natomiast gdy wybierałem szkołę jazdy to jeszcze nie zdawałem sobie sprawy, że sprzęgło i hamulec mogą tak bardzo się różnić w zakresie czułości między pojazdem szkoleniowym a egzaminacyjnym. Mimo, że niby ta sama marka i model.

............

Chciałbym jeszcze wyrazić swoją opinię na temat ostatniej głośnej sprawy z galą walki na "plaskacze" Punchdown i śmiercią zawodnika Artura "Walusia" Walczaka. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Są mocne głosy aby zakazać w Polsce takich gali. Głośno się tego domaga choćby Najman. Ale w tym wypadku nie zgadzam się z tym...
To są dorośli ludzie, którzy uczestniczą w takich wydarzeniach z własnej woli i myślę, że znają ryzyko (a szczególnie teraz znają już na pewno) i jak to może się skończyć. Nikt ich nie zmusza. Więc dlaczego zakazywać? Ktoś może nazwać to patologią... I co z tego? To są dorośli ludzie. Ilu martwych wynosili z ringu w czysto "sportowej dyscyplinie" jaką jest boks? Ba, nawet kolega Cyryl może podczas meczu siatkówki dostać mocniej piłką w głowę i może to się nieprzyjemnie skończyć. Dajmy dorosłym ludziom być dorosłymi.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » wtorek 30 listopada 2021, 18:20

Ja się nie zgadzam. Dopóki społeczeństwo płaci za hospitalizację typka, to powinno być to zabronione. W siatkówce jednak trenujesz, aby za wszelką cenę unikać kontuzji. Walenie po mordzie, to celowe narażanie się na utratę zdrowia lub życia.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » wtorek 30 listopada 2021, 18:27

moim zdaniem co innego jest sport, w którym może zdarzyć sie kontuzja, a co innego sporty w których chodzi o kontuzjowanie, możliwie najcieższe przeciwnika, a to są wszelkie sporty walki, gdzie nawet wygyrwający jest poszkodowany.

sam co prawda oglądam od czasu do czasu boks, MMA już nie koniecznie, ale uważam, że wchodzenie na ring w celu wzajemnego walenia się w mózg za coś niepojętego dla mnie.

co innego pokrywać koszty kogoś, kto zapadł na Parkinsona wbrew sobie, a kto zprezentował takie coś ustawicznym waleniem w łeb przez przeciwników rewanżując się tym samym.
nie tylko sam jest przyczyną swojego leczenia, ale też pomaga w upośledzeni innym.

ps. nie chce mi się szukać postów, ale byłeś szczerze zdziwiony gdy dowiedziałeś się, że polskie prawo dopuszcza zdawanie na pojazdach OSK od dłuższego czasu, a potem jeszcze bardziej gdy zadzowniłem do OSK w Elblągu i okazało się, że tamtejsze OSK oferują taką usługę.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » wtorek 30 listopada 2021, 22:30

gumik napisał(a):Dopóki społeczeństwo płaci za hospitalizację typka, to powinno być to zabronione

Ja mogę zaraz wyskoczyć z 3 piętra i będę zapewne hospitalizowany. I jak temu zapobiegniesz? Zakazać okien na trzecich piętrach? Poza tym jeśli nastąpi zakaz oficjalnej gali to będą się tłuc "plaskaczami" w "podziemiu". Mają widać taką potrzebę i tyle.

P.S- A mnie bardzo uwiera, że ja i masa innych osób musimy się zrzucać na 500+ innych ludzi. I co mam powiedzieć?
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » wtorek 30 listopada 2021, 22:49

nie zrozumieliśmy się:
są ludzie wierzący, choć nie mówimy o religii i są nie wierzący, ja się do nich zaliczam.

Ty piszesz i wierzysz w to co piszesz, choć najczęściej nie sprawdzasz stanu faktycznego.
ja przed napisaniem sprawdzam, bo jestem niewierzący i opieram się na źródłach.

dlatego argument, że dr. Bodnar wierzy w to co robi, nie jest dla mnie żadnym argumentem.

ps.

a po co masz skakać z 3 piętra?
idź na takie zawody polegające na biciu się po ryjkach, podobnież jesteś pełnoletni, a efekt będzie podobny.

będziemy kibicować i tu jestem pewnien, że mówię nie tylko za siebie.
jak będzie PAY-PER-VIEW zapłacimy ciepłą rączką.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » środa 01 grudnia 2021, 08:38

Blacksmith napisał(a):
gumik napisał(a):Dopóki społeczeństwo płaci za hospitalizację typka, to powinno być to zabronione

Ja mogę zaraz wyskoczyć z 3 piętra i będę zapewne hospitalizowany. I jak temu zapobiegniesz? Zakazać okien na trzecich piętrach? Poza tym jeśli nastąpi zakaz oficjalnej gali to będą się tłuc "plaskaczami" w "podziemiu". Mają widać taką potrzebę i tyle.

Uważam, że społeczeństwo powinno się składać na leczenie ofiar wypadków. Choćby wypadek był spowodowany przez umysł samego poszkodowanego.
Więc chyba masz rację. Zawody nie powinny być zabronione. Natomiast każdy kto spróbuje wziąć udział powinien być poddany leczeniu psychiatrycznemu.

Blacksmith napisał(a):P.S- A mnie bardzo uwiera, że ja i masa innych osób musimy się zrzucać na 500+ innych ludzi. I co mam powiedzieć?
Możesz się wyżalić. Co właśnie zrobiłeś. :)
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » środa 01 grudnia 2021, 14:13

gumik napisał(a):...Zawody nie powinny być zabronione. Natomiast każdy kto spróbuje wziąć udział powinien być poddany leczeniu psychiatrycznemu...


powiedzmy sobie szkody w skali państwa wynikłe w skutek obrażeń takich zawodów są nikłą, ale jak już mamy przeprowadzać badania psychiatryczne, to zacząłbym od ludzi władzy.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » czwartek 02 grudnia 2021, 21:50

https://wiadomosci.wp.pl/maseczka-albo- ... 551442016a

Przymuszania różnymi sposobami do szczepień ciąg dalszy. Jeśli chodzi o pracowników komunikacji miejskiej to jako pierwsze wybiło się miasto naszego kolegi Cyryla.

Ciekawostką jest to, że szczepienie absolutnie nie powoduje, że zaszczepiony się nie zakazi i nie przenosi wirusa dalej. A więc w tym wypadku maseczka (traktowana tutaj jako kara w wypadku nie zaszczepienia) byłaby dużo lepszym rozwiązaniem.

P.S- Prośba do kolegi Cyryla (zapewne zna środowisko i ma dojścia) o późniejsze informacje jaki % pracowników MPK się zaszczepiło.

To, że
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez mp0011 » czwartek 02 grudnia 2021, 22:10

Jakbyś miał firmę, która zatrudnia kilkuset kierowców mających kontakt z pasażerami (mającymi często gdzieś maseczkę i inne obostrzenia) wolałbyś zrobić wszystko, żeby zmniejszyć ryzyko nagłego przejścia połowy kadry na L4.
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » czwartek 02 grudnia 2021, 23:35

powiem tak:

ja przeszedłem COVID-a jeszcze przed szczepieniem.
zważywszy na wiek i inne choroby można rzec, że bezobjawowo, bo przeleżałem w łóżku tydzień z lekko podwyższoną temperaturą, jak zwykła grypa.
ale gry po kwarantannie wróciłem na salę, to czułem się jakby ktoś mi wykręcił wentylek z tyłka. wydolność która w wysiłku codziennym była wystarczająca, w sporcie - katastrofa. wracałem do sprawności, a dokładniej wydolności 2 miesiące.

parę tygodni temu moich dwóch kolegów zaraziło się COVID-em, ale już po szczepieniu. przebieg choroby ja u mnie, ale po zakończeniu kwarantanny wrócili na salę i grali, tak jakby nie mieli przerwy. bez żadnych szkód dla wydolności.

w tej chwili mamy na kursie kat. C ratowników, bo karetki jak wszystkie pojazdy tyją. mamy coraz więcej wyposażenia, a to waży i przeciętna karetka na bazie Mercedesa Sprintera waży 4-4,1t.
mamy we Wrocławiu chyba 10 nowych karetek, które nie mogą wyjechać, więc ratownicy robią kat. C.

otóż nie ma obowiązku szczepienia się pracowników służby zdrowia i jak wszędzie zdarzają się nawiedzeni antyszczepionkowcy wśród ratowników.
efekt jest taki, że trzeba łatać za nich dyżury, a co ciekawsze stanowią oni zagrożenia dla ratowanych pacjentów.
co jest totalnym absurdem, bo wszędzie w cywilizowanych krajach pracownicy służby zdrowia mają obowiązek szczepień.

natomiast jeżeli chodzi o wrocławskie MPK, to chyba kolega Autobusiarz będzie miał bardziej wiarygodne dane, ja mogę powiedzieć na podstawie wypowiedzi paru instruktorów z OSK MPK i pracowników, ale to też nie jest pewne, bo pracodawca nie ma prawa zapytać o szczepienia pracownika, kolejny absurd.
z tego co wiem, większość kierowców starszych wiekiem zaszczepiło się, w jakim dokładnie procencie - nie wiem, ale szacuję na 80-90%.
wśród młodych miesza się antyszczepionkowość z wiarą w młodość, wydaje mi się, że jakieś 60-70% jest zaszczepionych.

oczywiście są to tylko moje szacunki na podstawie subiektywnych wypowiedzi pracowników MPK, pewnie jakbym się spytał antyszczepionkowców z MPK, to powiedzieliby, że zaszczepiło się 10% załogi.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » piątek 03 grudnia 2021, 16:05

Blacksmith napisał(a):Ciekawostką jest to, że szczepienie absolutnie nie powoduje, że zaszczepiony się nie zakazi i nie przenosi wirusa dalej.
Ba! Co więcej, zaszczepienie nie powoduje, że osoba, która zachoruje nie umrze!

Ale

Jedno Ci umknęło.

Minimalizacja ryzyka, zmniejszanie prawdopodobieństwa. Zwał jak zwał. Przemyśl.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » piątek 03 grudnia 2021, 16:19

Mnie to trochę dziwi, obawiasz się raka na skutek szczepionki, co nie jest udowodnione, ale palenie, które na pewno może być przyczyną raka Ci nie przeszkadza.

A ja właśnie po trzeciej dawce.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » piątek 03 grudnia 2021, 17:38

Jak pomysle jaki scheiß jest w jedzeniu ktore wytwarza przemysl spozywczy a mywszyscy to zremy jak malpa kit, to sie naprawde zastanawiam jakimi kategoriami mysla osoby ktore do tej pory sie jeszcze nie zaszczepily.

Wiem jedno, przedzej czy pozniej i tak wszyscy umrzymy, jedyne pytanie to kiedy iw jaki sposob-

JA w moim zyciorysie mam wpisany zawal ( na mlodej doopie w momenciewytrysku :mrgreen: ) wiec nic mi nie straszne ! :mrgreen:

Jezeli bedzie mialo byc inaczej to ludzec sie nadzieja, ze sie do szafy jakos doczolgam i ktoras z zabawek wyciagne i bede mial jeszcze na tyle sily aby podniesc klamke i zaspust pociagnac ! ....

W Niemczech ma byc niedlugo obowiazek przymusowego szczepienia !

I bardzo dobrzem notabene !

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 80 gości