Forum Chat #1

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » piątek 03 grudnia 2021, 20:57

ks-rider napisał(a):...JA w moim zyciorysie mam wpisany zawal ( na mlodej doopie w momenciewytrysku :mrgreen: ) wiec nic mi nie straszne ! :mrgreen:...


nawet seks?
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » niedziela 05 grudnia 2021, 14:08

ks-rider napisał(a):W Niemczech ma byc niedlugo obowiazek przymusowego szczepienia !

I bardzo dobrzem notabene !

Może byłbym za tym gdyby sytuacja wyglądała tak, że zaszczepieni nie przenoszą wirusa.... A tak niestety nie jest.
Szczepienie chroni samego zaszczepionego (choć też nie zawsze) przed ciężkim przebiegiem infekcji.
Dlatego jestem za wolnym wyborem w tym temacie a nie zmuszaniem.

Są teorie, że za kilka lat z zaszczepionymi może zacząć się coś dziać niedobrego (dajmy nawet tylko choćby 10% z nich). Dajmy nawet śladowe prawdopodobieństwo, że to będzie prawda.... Wtedy wszyscy zachęcający do szczepień i zwolennicy przymuszania schowają głowy w piasek. Prof. Simony i inni zaczną krzyczeć, że przecież oni nikogo nie szczepili na siłę z pistoletem przy głowie i każdego to była wolna wola. Cyryle i gumiki znikną z tego forum. Nikt za to odpowiedzialności nie weźmie.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » niedziela 05 grudnia 2021, 15:01

Cyryl8 napisał(a):
ks-rider napisał(a):...JA w moim zyciorysie mam wpisany zawal ( na mlodej doopie w momencie wytrysku :mrgreen: ) wiec nic mi nie straszne ! :mrgreen:...


nawet seks?


Nawet sex mi nie straszny ! :mrgreen:

Blacksmith napisał(a):Są teorie, że za kilka lat z zaszczepionymi może zacząć się coś dziać niedobrego (dajmy nawet tylko choćby 10% z nich). Dajmy nawet śladowe prawdopodobieństwo, że to będzie prawda.... Wtedy wszyscy zachęcający do szczepień i zwolennicy przymuszania schowają głowy w piasek. Prof. Simony i inni zaczną krzyczeć, że przecież oni nikogo nie szczepili na siłę z pistoletem przy głowie i każdego to była wolna wola. Cyryle i gumiki znikną z tego forum. Nikt za to odpowiedzialności nie weźmie.


Tez znikne wtakim razie, alemysle, ze za 10 lat bedzie mi to i tak obojetne :mrgreen:


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » niedziela 05 grudnia 2021, 15:55

Ciekawy artykuł.... https://autokult.pl/43190,od-2022-r-sys ... ie-dzialal

Co o tym myślicie? Wymuszanie na kierowcy jazdy z obowiązującymi prędkościami za pomocą systemów bezpieczeństwa obowiązkowo instalowanych w autach od Lipca 2022r.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » niedziela 05 grudnia 2021, 23:11

Blacksmith napisał(a):Są teorie, że za kilka lat z zaszczepionymi może zacząć się coś dziać niedobrego (dajmy nawet tylko choćby 10% z nich).
Co za teorje i na czym oparte?

Ja mam teorję, że z zaszczepionymi zaczną się dziać dobre rzeczy. Lepsza kondycja, lepsza i częstsza erekcja, więcej siły, mniejsza potrzeba snu. W czym moja teorja jest gorsza od tych innych?

Blacksmith napisał(a):zaszczepieni nie przenoszą wirusa.... A tak niestety nie jest.
No to napiszę wprost. Zaczepieni rzadziej i krócej chorują. Przez to pośrednio przenoszą wirusa rzadziej.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » niedziela 05 grudnia 2021, 23:53

gumik napisał(a):No to napiszę wprost. Zaczepieni rzadziej i krócej chorują. Przez to pośrednio przenoszą wirusa rzadziej.

To ja zapytam wprost...Skąd te dane? Od firmy Pfizer, od ministra Niedzielskiego? A może od Prof. Simona który jeszcze na początku 2020r. krzyczał, że to zwykły niegroźny wirus którym nie ma co się przejmować?
gumik napisał(a):Ja mam teorję, że z zaszczepionymi zaczną się dziać dobre rzeczy. Lepsza kondycja, lepsza i częstsza erekcja, więcej siły, mniejsza potrzeba snu.

Daj nam Panie Boże. Też bym tak chciał.

I jeszcze taka ciekawostka... Średnia zgonów od ostatniego poniedziałku do piątku była 500 zgonów na dobę. Ale w sobotę już była 45 zgonów. A jutro wyniki z niedzieli wykażą pewnie z 15 zgonów. O ile jeszcze mniejszą ilość samych testów w weekendy idzie zrozumieć to drastycznie mniejsza ilość zgonów z powodu covid-19 w weekendy jest już dla mnie ciekawostką. Czyżby wirus w weekendy robił sobie wolne (tak jak większość ludzi) ? Może ktoś wyjaśnić?
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » poniedziałek 06 grudnia 2021, 00:44

Kwestia aktualizacji danych. W weekendy czasem nie ma kompletu dokumentów. Tak było i pre-covid tylko nikt wtedy takich danych nie podawał

Blacksmith napisał(a):To ja zapytam wprost...Skąd te dane?
Z badań.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » poniedziałek 06 grudnia 2021, 06:43

Teraz nie o teorii, ale o prawdziwych danych.
Osoby palące zapadają na raka płuc, a to Ci nie przeszkadza?

Jeżeli dbasz o swoje zdrowie, to o wiele mniejszym zagrożeniem raka jest szczepienie niż dalsze palenie.

Moim zdaniem Twój lęk przed zaszczepieniem nie wynika z obawy o zdrowie, które skutecznie niszczysz paląc, tylko z jakiś nieracjonalnych przesłanek.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » poniedziałek 06 grudnia 2021, 07:59

Blacksmith napisał(a):Ciekawy artykuł.... https://autokult.pl/43190,od-2022-r-sys ... ie-dzialal

Co o tym myślicie? Wymuszanie na kierowcy jazdy z obowiązującymi prędkościami za pomocą systemów bezpieczeństwa obowiązkowo instalowanych w autach od Lipca 2022r.


Na forum motocyklistow pisalem o tym dokladnie15 laz temu, ipacz pan ! Weszlo szybciej niz ktos moglby siespodziewac, no moze nie tak wszystkodokonca jak pisalem, ale weszlo !


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » poniedziałek 06 grudnia 2021, 08:35

Blacksmith napisał(a):...Może ktoś wyjaśnić?


Wracając jeszcze do Twojej opinii o prof. Simonie:

W zasadzie to Twój kolega po fachu, choć on działa w chorobach zakaźnych, a Ty w geriatrii.
Jakbyś nie zauważył, to on nie jest zwykłym lekarzem, ale profesorem, ordynatorem, członkiem PAN i innych organizacji międzynarodowych medycznych, a Ty czymś w rodzaju salowego.

Ale jest jeszcze ważniejsza różnica między Wami:
On mógłby z powodzeniem pracować w Monachium lub w innym miejscu za dużo większe pieniądze, bo język nie jest przeszkodą (ma publikacje w angielskim i niemieckim), ale leczy za mniejsze pieniądze w swoim mieście, w swoim kraju, swoich rodaków, a Ty?
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » poniedziałek 06 grudnia 2021, 09:11

Cyryl8 napisał(a):Ale jest jeszcze ważniejsza różnica między Wami:...

Ja pisze o jednej konkretnej kwestii a Ty wyskakujesz z czymś zupełnie innym.

Na pewno Prof. Simon nie zarabia mniej ode mnie. Nie znam jego zarobków ani stanu konta ale z pewnością zarabia wielokrotnie większe pieniądze. Jeśli pójdziesz do niego na NFZ to nie znaczy, że on za to pieniędzy nie dostaje. A zapewne przyjmuje też prywatnie. Poza tym profity za zasiadanie w różnych radach, za publikacje, itd.

Jeśli chodzi konkretnie o moją pracę to jednak w Polsce mało którego emeryta stać na całodobową opiekę. Zarabiał bym tyle, że co najwyżej zaspokajał bym bieżącą egzystencje, ale nie oszczędził bym na nic.

Może i nie zajmuje się rodakami, ale za to mimo pracy na terenie Niemiec podatki płacę w Polsce i tutaj wydaje znaczną większość (jakieś 95%) zarobionych pieniędzy. A więc biorę od Niemców a daje Polakom. Czysty zysk dla państwa. Więc chyba nawet to bardziej patriotyczne niż w Twoim przypadku gdzie co prawda wydajesz w Polsce ale wcześniej z rąk Polskich te pieniądze bierzesz.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » poniedziałek 06 grudnia 2021, 11:38

Blacksmith napisał(a):Poza tym profity za zasiadanie w różnych radach, za publikacje, itd.
Coooo? :D
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » poniedziałek 06 grudnia 2021, 15:54

Zaskoczony? Eksperci biorą pieniądze za pisanie artykułów do pism tematycznych, itp. No chyba, że robią to non-profit. Czy Simon bierze... nie wiem.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » poniedziałek 06 grudnia 2021, 17:45

Szczerze, to nie słyszałem, żeby brali za to pieniądze. Opublikowanie pracy dla naukowca w szanującym się czasopiśmie jest benefitem samym w sobie. Zarabiają na tym dokładnie 0zł.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » poniedziałek 06 grudnia 2021, 18:38

Blacksmith napisał(a):Zaskoczony? Eksperci biorą pieniądze za pisanie artykułów do pism tematycznych, itp. No chyba, że robią to non-profit. Czy Simon bierze... nie wiem.


pisałem jakiś czas do czasopism braniżowych takich jak TSL (https://tsl-biznes.pl/), Sammochody Specjalne (https://samochody-specjalne.pl/), Wrocławski Informator Motoryzacyjny (już nieistniejący).
szczerze mówiąc to dokładałem do tego.
gdybym pisał na okrągło do 5-6 czasopism, gdybym miał sprzęt i umiał profesjonalnie fotografować, to może mógłbym się z tego utrzymać, ale pod warunkiem, że część z nich byłyby o bardzo dużych nakładach.

nie wspomnę kursu na którym musiałem się uczyć zanków korektorskich.

co do wypowiadania się, byłem cytowany w Gazecie Prawnej jeszcze w paru i żadnych pieniędzy z tego nie dostałem, ale szczerze powiedziawszy, też nie oczekiwałem.

Blacksmith napisał(a):...mimo pracy na terenie Niemiec podatki płacę w Polsce i tutaj wydaje znaczną większość (jakieś 95%) zarobionych pieniędzy. A więc biorę od Niemców a daje Polakom. Czysty zysk dla państwa. Więc chyba nawet to bardziej patriotyczne niż w Twoim przypadku gdzie co prawda wydajesz w Polsce ale wcześniej z rąk Polskich te pieniądze bierzesz.


w większości Twoje posty wywołują uśmiech politowania, ale po tym nie wiem czy śmiać się czy płakać, bo to jest logika nie nastolatka, ale przedszkolaka.

pracujesz jak wielu Polaków za granicą, wszyscy robią to dla pieniędzy, bo mają kredyty, bo mają potrzeby, bo chcą mieć więcej i to jestem w stanie zrozumieć.
ale Ty jeden robisz to z patriotyzmu, tak sam piszesz.
gdyby w Polsce było 38 milionów taki patriotów jak Ty, to wszyscy pracowalibyśmy w Niemczech, Anglii, USA czy Norwegii, a Polska zniknęłaby z mapy świata nie na skutek rozbiorów, wojny, czy okupacji, ale na skutek patriotyzmu w Twoim pojmowaniu.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 32 gości