Forum Chat #1

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » czwartek 18 sierpnia 2022, 19:14

Cyryl8 napisał(a):Każdy zostanie wierzącym na łożu śmierci.


1. Nie kazdy

2. Nie kazdy umiera majac pelna swiadomosc i nie kazdy umiera w lozku, w przypadkach naglej smierci nie masz szansy na zostanie wierzacym,

Pomijam juz fakt w fakt samozaploddnienia ktory od 2tysiecy lat objawia Ku Klux Klan w czarnych sukienkach - wlasciwie to jest to obraza ludzkiej inteligencji. Podobny cod mial jeszcze miejsce w Star Wars :mrgreen:


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » czwartek 18 sierpnia 2022, 21:19

ks-rider napisał(a):
Cyryl8 napisał(a):Każdy zostanie wierzącym na łożu śmierci.


1. Nie kazdy

2. Nie kazdy umiera majac pelna swiadomosc i nie kazdy umiera w lozku, w przypadkach naglej smierci nie masz szansy na zostanie wierzacym...


1. Czy masz jakieś doświadczenia w tym względzie?

2. Pisałem o tych na łożach śmierci.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » czwartek 18 sierpnia 2022, 22:53

Jest możliwe, że u wielu niewierzących na tzw. łożu śmierci nagle pojawia się chęć wiary bo boją się niebytu. Ale to bardziej "chęć" niż prawdziwa wiara. I z pewnością nie dotyczy każdego.

Natomiast jestem święcie przekonany, że na łożu śmierci nikt nie powie: "Za mało pracowałem, za mało siedziałem w biurze/na budowie/w fabryce/za kierownicą, itp., tylko powie: "Mogłem więcej czasu spędzać z rodziną, przyjaciółmi, na hobby, mieć więcej czasu wolnego dla siebie, itd. A znam takich co tyrają cały czas jak woły w pogoni za pieniędzmi i twierdzą, że tak powinien każdy.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » piątek 19 sierpnia 2022, 12:43

Tesla autopilot nielegalny? Filmik w linku. Co o tym myślicie? Czy Tesla za wolno zwalnia?

https://www.youtube.com/shorts/z0-_RQ8kbhY
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » piątek 19 sierpnia 2022, 14:03

Goowno, nie auto !


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » sobota 20 sierpnia 2022, 01:05

ks-rider napisał(a):Goowno, nie auto !

Powiem szczerze, że ekspertem nie jestem, ale Tesle to chyba obecnie i tak najlepsze elektryki na rynku. ?
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » sobota 20 sierpnia 2022, 07:47

Blacksmith napisał(a):
ks-rider napisał(a):Goowno, nie auto !

Powiem szczerze, że ekspertem nie jestem, ale Tesle to chyba obecnie i tak najlepsze elektryki na rynku. ?


trudno się z tym nie zgodzić.

to wiadomości z przed 10 lat, gdy Tesla od 2008 roku była jedynym samochodem elktrycznym i nie miała konkurencji.

dzisiaj każdy większy producent ma w swojej ofercie pojazdy z takim napędem.
Audi e-tron, BMW i, Mercedes EQ, czy VW ID to serie modeli z napędem elektrycznym tylko niektórych znanych europejskich producentów.

dzisiaj Tesla wśród tych bardziej prestiżowych jawi się prawie jak ubogi krewny.

porównaj sobie AUDi e-tron GT quatrro, Mercedesa EQS czy BMW i7 z Teslą dowolnego modelu.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » sobota 20 sierpnia 2022, 15:58

jutro przed południem w Monachium polska para Bryl/Łosiak gra półfinał mistrzostw Europy w siatkówce plażowej.
piasek wysypali na Königsplatz.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » wtorek 23 sierpnia 2022, 01:01

Cyryl8 napisał(a):jutro przed południem w Monachium polska para Bryl/Łosiak gra półfinał mistrzostw Europy w siatkówce plażowej.
piasek wysypali na Königsplatz.

20 sierpnia akurat wracałem do Polski autokarem.

Podróż miałem chyba najgorszą w karierze. W miasteczku w jakim pracuje musiałem wsiąść w pociąg do Monachium. Pojechałem na dworzec taksówką i akurat było w tym momencie oberwanie chmury i zmokłem jak pies w drodze z klamotami na dworzec. W pociągu większość czasu byliśmy ściśnięci jak sardynki w puszcze bo akurat był zaraz koncert w jednym miasteczku w drodze do Monachium. W pociągu miałem też duży stres bo zapomniałem zabrać maseczki FFP2 ( w Niemczech w pociągach dalej obowiązuje) i bałem się dostać kilku tysięcy euro kary. W autokarze do Polski zaraz za mną była matka Polka z dwoma dzieciakami. Wszyscy głośni, dzieciaki jak nie rzygały to darły m... buzie. W Polsce w Tczewie w końcu "matka Polka" z dzieciakami wysiadła i wychodząc na chwilę na papierosa cieszyłem się, że chociaż tą jeszcze godzinę podróży do Elbląga będę miał spokojną. Ale moja radość nie trwała długo bo jakieś ptaszysko narobiło mi mocno na głowę, że aż wręcz zabolało. Myślałem przez chwilę, że ktoś we mnie czymś rzucił. Ogólnie bardzo pechowa podróż. Choć oczywiście nie mówię, że tragedia bo tragedia to była w Chorwacji.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » piątek 26 sierpnia 2022, 23:14

Dzisiaj nasza reprezentacja wygrała pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata z Bułgarią 3:0.

Co ciekawe reprezentacja przyjechała na halę autobusem wodorowym grupy Polsat.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » niedziela 28 sierpnia 2022, 00:25

Dzieje się psychoza. Tzw. "poprawność polityczna" postępuje i raczej z tego co widać nie ma granic.

W Niemczech wydawnictwo wydające książki Karola Maya o Winnetou więcej już tych książek nie wyda, a Niemiecka telewizja już nigdy nie pokaże słynnych filmów o Winnetou jak np. "Skarb w srebrnym jeziorze", (zresztą Niemieckiej produkcji). Powody? Niemiec Karol May przed napisaniem swoich książek nigdy nie był w Ameryce na dzikim zachodzie. W jego książkach występuje wyidealizowany obraz dzikiego zachodu i nie ma tam informacji o tragedii rdzennych mieszkańców dzikiego zachodu USA.

Z tym ostatnim na pewno się nie zgodzę bo w książkach Maya akurat kiedyś bardzo się zaczytywałem np. pamiętam dokładnie fragment z mojej ulubionej książki Karola Maya pt. "Skarb w srebrnym jeziorze" gdzie jedna z postaci przyznaje ze wstydem, że tereny Indian zostały zagrabione a Indianie są terroryzowani. Karol May wykazywał w swoich książkach wielki szacunek do Indian, a to, że jakaś stworzona przez niego postać wypowiadała się o Indianach negatywnie to ta postać zazwyczaj sama była w książce postacią negatywną (bandziorem, itp.).
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » niedziela 28 sierpnia 2022, 07:21

Zabawnym argumentem jest to, że Karol May przed napisanim książek o Winnetou nigdy nie był w Ameryce.

I co teraz zrobić z twórczością np. Stanisława Lema, który nigdy nie był w przyszłości, czy Henryka Sienkiewicza, który nigdy nie był w przeszłości?

Również R. R. Martin nigdy nie był krainie gdzie dzieje się Gra o tron, czy Ród smoka przed napisaniem książek.

Cała ta sytuacja przypomina to co działo się w komunistycznym Wietnamie w latach '80-tych.
Wtedy pisarze zarejestrowani w ichniejszym związku literatów mogli pisać tylko o pracy wietnamskich robotników.
Więc jeśli taki pisarz chciał napisać o spawaczu czy ślusarzu, zgłaszał się do związku i dostawał skierowanie do takiej pracy na dwa lata, aby ją poznał i nie pisał bzdur.
Każdy wytwór wyobraźni autora jego interpretacja rzeczywistości były traktowane jako wynaturzenia.

Teraz pytanie co zrobić z malarstwem, bo według tego powinno się zakończyć na Rembrancie i to nie wiadomo, bo modelki traktowano trochę seksistowsko.
Natomiast impresjonizm, kubizm, surrealizm itp. to wykrzywiony obraz rzeczywistości.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » niedziela 28 sierpnia 2022, 08:45

A jak wydawnictwo ma ochotę nie wydawać czegoś, to ich sprawa. Przecież to prywatne firmy. Ludzie zawsze potrafią sformułować karkołomne tezy, a nawet ich zacięcie bronić. Co poradzisz.
Prawda jest zapewne taka, że za kulisami poszło gdzieś o pieniądze.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » niedziela 28 sierpnia 2022, 13:42

Ja nie mogę zrozumieć, że książki Karola Maya a potem filmy tyle lat nikomu nie przeszkadzały a teraz nagle komuś przeszkadzają. A wytaczane argumenty są absurdalne. Przecież to tylko opowieści a nie reportaże o dzikim zachodzie.
Oby ta głupota pozostała tylko w Niemczech i nie rozlała się na inne kraje.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » niedziela 28 sierpnia 2022, 16:48

z tego co czytam dotyczy to jednego wydawnictwa, a nie jest jakimś przepisem odgórnym ogólnokrajowym.

tak przynajmniej ja to zrozumiałem.

wydaje mi się, że tytuły "Winnetou zakazany w Nimczech" w mediach mają przyciągnąć większą ilość czytelników.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości