Forum Chat #1

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » piątek 12 kwietnia 2024, 20:59

no pozamykałem szkolenia, będę miał parę rzeczy online i jutro zaczynamy wakacje.
zobaczymy gdzie nas oczy poniosą.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » sobota 13 kwietnia 2024, 09:07

Cyryl8 napisał(a):....albo kursant chce aby szkolenie wyglądało lekko, łatwo i przyjemnie, bez włożonej własnej pracy.

...uczę jeździć tylko dlatego, że sprawia mi to frajdę.


I tu chyba leuy sedno sprawy, ze wszedzie mowi sie o FUN'ie podczas nauki jazdy. W realu wyglada to juz zupelnie inaczej. Ludzie zaczynaja zauwazac, ze jest to ciezka praca a co wazniejsze, ze nie sa orlami, jak im sie wczesniej wydawalo.

Starszych kursantow pytam czy pamieteja, czy gdy robili zawod, czy nauka i praktyka przynosila im FUN i frajde. Wiekszosc odpowiadala, ze NIE.

Mowie, PJ to tez nauka zawodu a frajde czy FUN zaczyna przynosic dopiero, gdy juz czegos sie nauczyles i zaczynasz dawac sobie rade z pojazdem !

Cyryl, ja juz dawno pozbylem sie przekonania, ze kazdy kto zaczyna kurs musi go skonczyc i zdac ten
egzamin.

Nie, nie kazdy musi zdac egzamin i nie kazdy musi pozniej brac udzial w ruchu drogowym !

Zbiorkom tez musi zarobic ! :mrgreen:

Mi frajde sprawia gdy mam kumatego kursanta, ktory chce sie czegos nauczyc


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » sobota 13 kwietnia 2024, 18:27

ks-rider napisał(a):...Ludzie zaczynaja zauwazac, ze jest to ciezka praca...


gdy gość po pierwszej, drugiej jeździe pyta mnie jak mu poszło, odpowiadam:
nauka jazdy to ciężka praca polegająca na popełnianiu błędów i wyciąganiu z nich wniosków.
na razie błędy popełnia pan/pani koncertowo, ale jakie wnioski pan/pani z tego wyciągnie, a to dopiero zobaczymy.

popełnianie błędu jest stresujące, frustrujące, wkurzające, więc nie ma nauki jazdy lekkiej łatwej i przyjemniej.
chyba że poprzeczka jest tak nisko ustawiona, że nie ma jak popełnić błędów, ale wtedy nie ma mowy o nauczeniu się czegoś.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » niedziela 14 kwietnia 2024, 16:20

Cyryl,

problem w tym, ze obecny mlodziez ma wlasnie ochote na lekko, latwo i przyjamnie.

Nie rozumieja, ze nauka jazdy polega na popelnianiu bledow i ich nastepnej eliminacji.

Owszem mozna kursantowi juz wczesniej podpowiadac, ale wtedy ten przestaje myslec i koncentruje sie na samodzielnym mysleniu a na wykonywaniu polecen.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » niedziela 14 kwietnia 2024, 17:40

ks-rider napisał(a):...Owszem mozna kursantowi juz wczesniej podpowiadac, ale wtedy ten przestaje myslec i koncentruje sie na samodzielnym mysleniu...


ja to tłumaczę tak:
jest taki moment w uczeniu jeżdżenia na rowerze dzieciaka, w którym musisz puścić siodełko.
oczywiście wywróci się nie raz potłucze kolana, popłacze i tobie będzie przykro, ale bez tego nigdy nie nauczy się jeździć.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » niedziela 14 kwietnia 2024, 18:47

Cos w tym guscie :mrgreen:

Tylko autem ciezko sie przewrocic :mrgreen:


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » sobota 20 kwietnia 2024, 17:28

Jesteśmy teraz w Andorze. Zwiedzamy na piechotę, bo nie ma gdzie zaparkować. Poznajemy Andorę oczami pieszego i trzeba stwierdzić, że daleko im do nas. Jeżeli liczymy, że kierowca nas przepuści czekając przed prześciem, możemy się przeliczyć.

Jedyne co mają fajne, to sekundniki przy sygnalizacji świetnej dla pieszych.
Załączniki
20240420_160232_copy_800x600.jpg
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » sobota 20 kwietnia 2024, 22:50

Cyryl8 napisał(a):trzeba stwierdzić, że daleko im do nas.


Sa dalej niz jakikolwiek kraj na tym padole !

Kazdy rezydent zobowiazany jest do posiadania broni. Jezeli nie stac go na jej zakup, to panstwo sponsoruje !

JAk juz wyjedziecie to polecam w kierunku poludniowo zachodnim w strone Hiszpani, mozeciezachaczyc o miejscowosc o nazwie JEZUS ! :mrgreen:


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » niedziela 21 kwietnia 2024, 06:43

Ponieważ dzisiaj ma być fajna pogoda, a w poniedziałek deszcz, jedziemy w poniedziałek i zaczynając od Barcelony będziemy jechać wybrzeżem na południe.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » niedziela 21 kwietnia 2024, 20:24

Kolejne zaskoczenie w oznakowaniu dróg.
W Andorze jak we Francji ronda są powszechne, problem w tym że parę metrów przed skrzyżowaniem o ruchu okrężnym są zwykle przejścia dla pieszych, a nanich jest sygnalizacja świetlna.
Jednak dla kierujących nie miejscowych jest znak A7 i sygnalizacja, więc naturalnym jest stosowanie się do sygnalizacji, która jednak dotyczy tylko przejścia, a nie skrzyżowania, a to nie jest takie jasne.
Załączniki
20240421_125950_copy_800x600.jpg
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Poprzednia strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 232 gości