Forum Chat #1

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » poniedziałek 01 lipca 2024, 07:38

nie jestem w tej dziedzinie biegły, ale i kalkulator i robot podający w knajpie to tylko maszyny wykonujące nieskomplikowane polecenia.
kalkulator to liczydło choć elektronicznie,
jedzenie w knajpie może Ci dostarczyć zdalnie sterowany model pojazdu lub nawet nakręcany odpowiednio nakierowany.

natomiast robot w knajpie proponujący Ci potrawę, napój, muzykę czy miejsce na sali na podstawie Twojego wyglądu, zakładanego pochodzenia czy przypuszczalnych upodobań to już AI.
Cyryl8

Postprzez Blacksmith » poniedziałek 01 lipca 2024, 09:41

Cyryl8 napisał(a):natomiast robot w knajpie proponujący Ci potrawę, napój, muzykę czy miejsce na sali na podstawie Twojego wyglądu, zakładanego pochodzenia czy przypuszczalnych upodobań to już AI.

A tak robi ten robot we Wrocławiu?

..............................................

Mała rewolucja na Niemieckich autostradach. Od dzisiaj (1 lipca 2024) na Niemieckich autostradach za przejazdy płacą już nie tylko pojazdy od 7,5 tony ale także pojazdy o DMC od 3,5 tony. I niestety to zła wiadomość m.in. dla Polskiego biznesu transportowego.

https://businessinsider.com.pl/gospodar ... ow/vck5cgz
Blacksmith

Postprzez Cyryl8 » poniedziałek 01 lipca 2024, 18:30

nie mam pojęcia, nie korzystałem z tej knajpy.

nie podejrzewam, wydaje mi się to tylko zdalnie sterowaną (lub programowaną) tacą, potrafiącą dostarczyć z A do B z omijaniem przeszkód.

w robocie sprzątającym jest więcej "myślenia".
Cyryl8

Postprzez Blacksmith » wtorek 02 lipca 2024, 09:13

Mniszek lekarski wydaje się bardzo obiecujący w walce z nowotworami. Także gdyby (nie życzę) zachorował ktoś z was lub bliskich/znajomych to miejcie na uwadze tą roślinę. Polecam artykuł.

https://zywienie.abczdrowie.pl/uwazany- ... -w-dwa-dni
Blacksmith

Postprzez Cyryl8 » wtorek 02 lipca 2024, 13:46

gdy zachorujemy na coś to nie lepiej szukać lekarza, który wyleczył najwięcej chorych na to schorzenie?
Cyryl8

Postprzez Blacksmith » wtorek 02 lipca 2024, 14:17

Cyryl8 napisał(a):gdy zachorujemy na coś to nie lepiej szukać lekarza, który wyleczył najwięcej chorych na to schorzenie?

Oczywiście, że tak. Nikt nie mówi aby w przypadku zachorowania nie szukać pomocy tylko polegać na tej roślinie. Ale co zaszkodzi przy okazji pić napary z mniszka lekarskiego?
Dalsze badania są w toku. I kto wie, może dojdzie do przełomu w leczeniu nowotworów. Koncerny farmaceutyczne szukają i pracują nad wymyślnymi lekami, a lekarstwa na nie daje nam często sama natura, która skrywa jeszcze wiele tajemnic.
Blacksmith

Postprzez Cyryl8 » wtorek 02 lipca 2024, 14:29

moim zdaniem na wszelki wypadek możesz już teraz pić wywar z tej roślinie.

ale są jeszcze inne działania profilaktyczne przeciw chorobom bardzo skuteczne, np. rzucenie palenia.
Cyryl8

Postprzez gumik » wtorek 02 lipca 2024, 22:07

Cyryl8 napisał(a):nie mam pojęcia, nie korzystałem z tej knajpy.

nie podejrzewam, wydaje mi się to tylko zdalnie sterowaną (lub programowaną) tacą, potrafiącą dostarczyć z A do B z omijaniem przeszkód.

w robocie sprzątającym jest więcej "myślenia".

Robot podający jedzenie, to zależy jak jest zbudowany. Można sobie wyobrazić takiego robota co z AI ma tyle wspólnego co koza z trąbą. Może też być bardziej wyrafinowany robot, który stosuje jakieś metody AI do np. rozpoznawania obrazu i omijania przeszkód w ten sposób.

W ogóle - termin AI jest bardzo szeroki. To obejmuje setki różnych zagadnień.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik

Poprzednia strona

Powrót do Luźna gadka