HI FI

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: HI FI

Postprzez Cyryl8 » piątek 25 listopada 2022, 19:49

Słuch jak ćwiczymy starzeje się wolniej, podobnie jak wzrok.
Cyryl8
 
Posty: 2455
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: HI FI

Postprzez ks-rider » piątek 25 listopada 2022, 20:18

Inna bajka, ze na dobrym sprzecie trzeba sie nauczyc od nowa sluchac.

Wczoraj podczas testu zauwazylem, ze moj nie jest jednak taki zly, ale musze tez przyznac, ze zrodlo dzwieku bylo nad wyraz wysokiej jakosci ! Przecietne CD niestety dooy nie urywa !

Dzisiaj kupilem kabel o przekroju 2,5mm2 Jest w zupelnosci wystarczajacy, 4 mm juz jest za duzy, tak przynajmniej twierdzi inzynier z fabryki Canton, ktory to wlasnie zarekomendowal mi te 2,5mm2.


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3809
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: HI FI

Postprzez Cyryl8 » piątek 25 listopada 2022, 20:56

moje pierwsze spotkania z dobrym sprzętem niestety odbywały się na koncertach, głównie Jazz nad Odrą i wyjazdowe Jazz Jamboree w Warszawie z czasów szkoły średniej.
jednak później miałem okazję zostać pomocnikiem akustyka w klubie studenckim Pałacyk.
mieliśmy taki DDR-owski sprzęt, jak na tamte czasy rewelacyjny marki Vermona (skopiowany zachodnioniemiecki Dynacord).

gdy nagłaśnialiśmy koncert "Test znowu razem" (taki okazyjny koncert z cyklu reunion starego wrocławskiego zespołu), wszyscy muzycy mieli własne wzmacniacze i kolumny, a nasze nagłośnienie szło tylko na perkusję (6 mikrofonów) i wokal.

samodzielnie puszczano mnie na nagłośnienie jakiś posiedzeń czy akademii tych, którzy wynajmowali którąś z sal klubu.

to trwało dość krótko - chyba niecałe dwa lata, ale dało mi pojęcie o sprzęcie, zasadach nagłośnienia oraz ogólnie o muzyce i dźwięku.
a to pozwoliło mi lepiej ocenić kupowany sprzęt.
Cyryl8
 
Posty: 2455
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: HI FI

Postprzez ks-rider » środa 04 stycznia 2023, 11:39

gumik napisał(a):Czy średnica kabla ma znaczenie przy cyfrowym przesyle? Są przecież kable optyczne. Czy cyfrowy przesył też jest rozroznialny przez ten niewielki promil osób?


Gumik

to o czym piszesz to tzw Connector czyli polaczenie zrodla dzwieku ze wzmacniaczem. Kable ida z wzmacniacza do kolumn i sygnal nie jest digitalny / cyfrowy a ANALOGOWY !

Oczywiscie, ze mozna miesiacami dyskutowac, czy jest sie w stanie wysluchac roznice miedzy kablem
" woodoo " a zwyklam kablem miedzianym, ktorego sa minimum trzy rodzaje. Nie wszystko gdzie pisze MIEDZ jest miedzia.

Update

Wzmacniacz wymienilem, CD rowniez. Generalnie odplynolem na calkiem sporo kasy, ale mysle, ze za rok nie bedzie to mialo wiekszego znaczenia. W domu stoja wiec wzmacniacz i CD ktore najprawdopodobniej pojda do PL Gdzie tego sprzetu mam juz w UJ ! Mimo tego, na plus jest, ze mam sporo szafek na sprzet, wiec i ten znajdzie w nich miejsce.

A jak bedzie gralo, pozyjemy, zobaczymy !

22.02. jade na Targi HiFi ktore beda o 12 minut oddalone od mego miejsca zamieszkania :mrgreen:


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3809
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: HI FI

Postprzez Cyryl8 » piątek 06 stycznia 2023, 23:13

gdybym nie pozbył się kolekcji moich płyt winylowych, to próbowałbym namówić Cię na taki gramofon:

https://audiotrendt.com.pl/gramofony-z- ... black_gold

z podstawą Rack i myślę, że wersja pozłacana to już zbytek.
Cyryl8
 
Posty: 2455
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: HI FI

Postprzez ks-rider » sobota 07 stycznia 2023, 15:32

Cyryl8 napisał(a):gdybym nie pozbył się kolekcji moich płyt winylowych, to próbowałbym namówić Cię na taki gramofon:

https://audiotrendt.com.pl/gramofony-z- ... black_gold

z podstawą Rack i myślę, że wersja pozłacana to już zbytek.


Nawet fajny, ale za tani

tu masz ciut lepsiejszy, i tez nie najdrozszy

https://www.hifi-schluderbacher.de/de/p ... erk-16867/

Jest bez wkladki / systemu wiec jeszcze 24 000 € mozesz dozucic :mrgreen:

Zaraz jade odebrac moj, w sumie do tego ktory wstawiles, to troche smietnikowaty ale mysle, ze bedzie dawal rade !


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3809
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: HI FI

Postprzez ks-rider » sobota 18 lutego 2023, 18:24

Wlasnie wrocilem z kolejnych targow. Bylo zayebiscie, osluchalem sie na naprawde dobrym sprzecie, najdrozsze kolumny cos

150 000 Jurkow z diamentowymi costam.....

Na jednych pylo tak wyexponiowane, generalnie najlepszy sprzet na ktorym sluchalem muzyki ( na najdrozszym byl to zestaw cos kolo 270 000 € )

Trzeby by sie na nowo uczyc na czyms takim sluchac, ale trzeba przyznac, ze troche sztucznnie ale efekt byl nieziemski !


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3809
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: HI FI

Postprzez Cyryl8 » sobota 18 lutego 2023, 21:14

pozazdrościć.

ja kupiłem buty takie w jakich gra nasza kadra w siatkówkę, ale dalej gram jak grałem.
nie widzę poprawy.
Cyryl8
 
Posty: 2455
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: HI FI

Postprzez ks-rider » niedziela 19 lutego 2023, 10:36

Cyryl8 napisał(a):pozazdrościć.

ja kupiłem buty takie w jakich gra nasza kadra w siatkówkę, ale dalej gram jak grałem.
nie widzę poprawy.

Zdradze Ci pewna tajemnice ktora odkrylem wczoraj wlasnie na tych targach.

75 % to wlasny sluch a 25 % to sprzet !

Pociesz sie, ze wprzyszlosci bedziesz gral coraz gorzej i nie pomoze obowie z prawdziwego kauczuku i kolce. Po prostu jestes na rowni pochzylej i leci Ci z gorki !

Ja widze i obserwuje to w kazda Niedziele na strzelnicy. Fakt, ze raz jest lepiej, raz jest gorzej ale zupelnie lepiej jest wykluczone.

Wzrok sie niestety z wiekiem raczej sie nie poprawia, co najwyzej pogarsza stad u mnie gorsze wyniki.


:wink:


:)
ks-rider
 
Posty: 3809
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: HI FI

Postprzez gumik » niedziela 19 lutego 2023, 11:50

Słuch też. :(
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3461
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: HI FI

Postprzez Cyryl8 » niedziela 19 lutego 2023, 12:12

i na tej strzelnicy tępisz sobie słuch?
Cyryl8
 
Posty: 2455
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: HI FI

Postprzez ks-rider » niedziela 19 lutego 2023, 16:38

Cyryl8 napisał(a):i na tej strzelnicy tępisz sobie słuch?


Wiesz tylko debile nie zakladaja sluchawek tlumiacych + faceci ktorzy zuja pszczoly ! :mrgreen:

Ja z regoly strzelam w podwojnej ochronie uszu i kosci zausznych.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3809
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: HI FI

Postprzez Blacksmith » poniedziałek 20 lutego 2023, 02:28

Jak strzelać na strzelnicy to tylko w słuchawkach tłumiących albo broń z tłumikiem.

A właśnie, ks-rider, masz też tłumiki do swojej broni? Swoją drogą nie wiem czy one w ogóle są legalne dla cywili, przynajmniej jeśli chodzi o Europę.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2055
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: HI FI

Postprzez ks-rider » poniedziałek 20 lutego 2023, 16:35

Blacksmith napisał(a):Jak strzelać na strzelnicy to tylko w słuchawkach tłumiących albo broń z tłumikiem.

A właśnie, ks-rider, masz też tłumiki do swojej broni? Swoją drogą nie wiem czy one w ogóle są legalne dla cywili, przynajmniej jeśli chodzi o Europę.


Tlumiki w Niemczech sa dostepne jedynie dla mysliwych, nikt inny niema prawa ich zakupu, sa uznane za przedmiot nielegalny i idzie sie za nie do pudla.

Tak wiec ja nie posiadam, chociarz moglbym sobie sam zrobic, zaden problem !


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3809
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: HI FI

Postprzez ks-rider » poniedziałek 20 lutego 2023, 16:38



Tak apropo, to mam wlasnie Trans Rotor'a :mrgreen:

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3809
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 12 gości