Forum Chat #1

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » piątek 30 września 2022, 19:56

Oczywiście, że policja i inne służby do tego upoważnione mogą zatrzymywać pojazdy bez podejrzenia złamania przepisów.
Jest to ujęte w przepisach.

Jeżeli masz wątpliwości i nie chce Ci się sprawdzić w przepisach zastanów się na jakiej podstawie policja lub ITD może zatrzymywać pojazdy ciężarowe, dostawcze lub inne w celu ważenia?

Nawet nie chce mi się oglądać tego przekazu.
Cyryl8
 
Posty: 2455
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » sobota 01 października 2022, 13:31

Cyryl8 napisał(a):Oczywiście, że policja i inne służby do tego upoważnione mogą zatrzymywać pojazdy bez podejrzenia złamania przepisów.
Jest to ujęte w przepisach.

Jeżeli masz wątpliwości i nie chce Ci się sprawdzić w przepisach zastanów się na jakiej podstawie policja lub ITD może zatrzymywać pojazdy ciężarowe, dostawcze lub inne w celu ważenia?

Nawet nie chce mi się oglądać tego przekazu.


Cyryl, jako, ze Cie lubie, to z przekory zapytam, czy przeczytwles ten § 14 i 15 - ty ?

Moze ITD ma inne prawa ( inaczej napisane i skonstruowane ) i ci moga.

Zapytam tez na jakiej podstawie prawnej policjant zada od Ciebie otworzenia bagaznika, bo on chce tam zajrzec ? Z tego co wiem tojuz zupelnie inna bajka iaby to zrobic musi miec nakaz sadowy podpisany przez sedziego.

Iprosze nie przytaczaj tu praw sluzb celnych / celnikow, boci maja zupelnie inne prawa i musisz im ten bagaznik otworzyc.

U mnie na wsi, policja zatrzymujec pytala o trojkat ostrzegawczy i apteczke kzore zregoöy sa w bagaznku. W ten sposob egzekwowali prawo do jego sprawdzenia.

Ja od lat woze jedno i drugie pod fotelem kierowcy ( ciezkowyciaga sie te przedmioty, gdy ktos wjedzie Ci w doope :mrgreen: :mrgreen: ).

Szczesliwi nie sa, przelykaja sline i natym sie konczy !

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3809
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » sobota 01 października 2022, 13:59

Prawa do kontroli są takie same.
Nie musi być podejrzenie wykroczenia.
Przy zatrzymaniu policjant powinien podać powód zatrzymania, np. w związku z przekroczeniem prędkości, albo kontrola rutynowa.

Chociaż to chyba się rok temu zmieniło i nie trzeba podawać powodu zatrzymania, nie mogę teraz tego sprawdzić, bo w dalszym ciągu jesteśmy na wyjeździe.

W 2013 roku podczas Mistrzostw Świata w Siatkówce Plażowej w Starych Jabłonkach wszyscy kierowcy wyjeżdżający byli sprawdzani alkomatem. Nawet mnie jadącego na rowerze nie ominęli.

Ostatnio rano gdy na wyjeździe do Wrocławia tworzą się korki również policja sprawdza trzeźwość.

Zaglądanie do bagażnika to osobna sprawa.
Mnie to nie dotyczy, bo nie wożę tam ani zwłok, imigrantów, broni czy koksu.
Cyryl8
 
Posty: 2455
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » sobota 01 października 2022, 19:16

Cyryl8 napisał(a):Prawa do kontroli są takie same.
Nie musi być podejrzenie wykroczenia.
Przy zatrzymaniu policjant powinien podać powód zatrzymania, np. w związku z przekroczeniem prędkości, albo kontrola rutynowa.

Chociaż to chyba się rok temu zmieniło i nie trzeba podawać powodu zatrzymania, nie mogę teraz tego sprawdzić, bo w dalszym ciągu jesteśmy na wyjeździe.

W 2013 roku podczas Mistrzostw Świata w Siatkówce Plażowej w Starych Jabłonkach wszyscy kierowcy wyjeżdżający byli sprawdzani alkomatem. Nawet mnie jadącego na rowerze nie ominęli.

Ostatnio rano gdy na wyjeździe do Wrocławia tworzą się korki również policja sprawdza trzeźwość.

Zaglądanie do bagażnika to osobna sprawa.
Mnie to nie dotyczy, bo nie wożę tam ani zwłok, imigrantów, broni czy koksu.


Cyryl,

zacznijmy od tego, ze nie sa takie same.

Inne prawa ma policja, inne straz graniczna inne celnicy ( ci maja najwieksze i najwiecej )

Co innego gdy jest akcja typu trzezwy poranek a co innego wyciagniecie kogos z kolumny pojazdow, co notabene jest zabronione.

Rutynowej kontroli niema ( nawe w Niemczech ). Kiedys milicjant mial prawo kazac Ci wysiasc z auta, sam siadal za kolkiem i robil jazde probna, czy auto jest bezpieczne :mrgreen:

Na szczescie sie zmienia i chlopaki ucza sie, ze nie szczela sie w ISTRYBUTOR ! :mrgreen:


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3809
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » sobota 01 października 2022, 19:25

Cos kolo 2 tygodni temu, postanowilem zmienic w domu sprzet grajacy. Pozamawialem troche gratow.

Aby posluchac kolumn pojechalem prawie 400 km w jedna strone. Oczywiscie kupilem.

Fakt, ze nie zmiescily mi sie do auta ( Mazda CX 30 ) no ale w efekcie koncowym, przewizlem, nic sie nie uszkodzilo, .nic nie zadrapalo, na 42 litrach zrobilem 929 km :mrgreen: FAkt, ze 100 km/h przekraczalem zadko.

Rozstawilem kloki ( kazdy wazy 57 kg) niestety aby zmiescil sie tam, gdzie byl przewidziany, musialem TV przemontowac wyzej. Cieeeeeeeeeeeeeeezko amemu sciagnac 65 cali, pomagal dzis kumpel.

Po zawieszeniu TV porozstawialem 2 komponenty, trzeci przyjdzie we Wtorek lub Srode.

Probny rozruch i pierwsze " docieranie " kolumn mam juz poza soba, gra b. neutralnie i ma przepiekny niski bas, ktorego nie jest za duzo - w am raz !

Jutro ciag dalszy " docierania " zobaczymy jak bedzie gral na moich ulubionych CD.

Zaraz bede szukal na ebay'u Bolerro Ravel'a

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3809
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » niedziela 02 października 2022, 01:02

Cyryl8 napisał(a):NATO jako takie nie posiada broni atomowej, oosiadaja tylko USA, GB, F I to nie jest do ogólnego użytku.

No właśnie. Polska przez wzgląd na swoją sytuacje i położenie także powinna posiadać arsenał własnych rakiet nuklearnych. Jeśli bym teraz nagle zaczął rządzić Polską to byłoby to pierwsze co bym nakazał aby wybudowano. O Wałęsie można różnie myśleć i różne głupoty gadał... ale jednak kiedyś mądrze jedno powiedział, że jeśli jedna strona stawia przy granicy atom to druga strona też powinna.
Cyryl8 napisał(a):Nawet nie chce mi się oglądać tego przekazu.

No widzisz. Lenistwo wzięło górę. A jak byś obejrzał to na tym filmiku wypowiada się Policjant we własnej osobie (znany z YT Sierżant Bagieta), że nie ma czegoś takiego jak rutynowa kontrola samochodu osobowego bez wskazania żadnego powodu kontroli.
ks-rider napisał(a):Aby posluchac kolumn...

Jakie kolumny? Jakiej marki? Za ile?
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2056
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » niedziela 02 października 2022, 07:26

Ja nie polegam na przekazach YT czy "od znajomego Rumuna", ale wiadomości o przepisach czerpię z ustaw i rozporządzeń.
Czy to lenistwo - nie wiem?
Wolę informacji szukać u źródeł, nie u pośredników.

Może i Ty stań się w końcu leniwy i przeczytaj PoRD Dział V - Kontrola ruchu drogowego, Rozdział I - Uprawnienia policjanta I innych organów.

Ps. Ja nie wypowiadałem się na temat tego filmiku, bo jak przyznałem, nie oglądałem go, ale na temat przepisów.
Cyryl8
 
Posty: 2455
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » niedziela 02 października 2022, 09:06

Blacksmith napisał(a):Jeśli bym teraz nagle zaczął rządzić Polską to byłoby to pierwsze co bym nakazał aby wybudowano.
Heh. Chyba nie wiesz jak działa polityka międzynarodowa. Nawet takiemu prezydentowi nie wszystko wolno w swoim własnym kraju co sobie wymyśli.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3461
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » niedziela 02 października 2022, 09:14

Cyryl8 napisał(a):1. Ja nie polegam na przekazach YT czy "od znajomego Rumuna", ale wiadomości o przepisach czerpię z ustaw i rozporządzeń.

2. Wolę informacji szukać u źródeł, nie u pośredników.
Może i Ty stań się w końcu leniwy i przeczytaj PoRD Dział V - Kontrola ruchu drogowego, Rozdział I - Uprawnienia policjanta I innych organów.

3. Ps. Ja nie wypowiadałem się na temat tego filmiku, bo jak przyznałem, nie oglądałem go, ale na temat przepisów.


1. Ja obejrzalem. Czy zmarnowalem czas, nie wioem, leze wdomu chory, wiec mam go sporo.

2. Oczywiscie, tyle, ze prawo niekoniecznie jest tylko w jednym artykule, paragrafie czy rozporzadzeniu
Ja np. nie wiedzialem, ze PoRD reguuluje prawo policji dokontroli. A jako ze jestem len smierdzacy, nawet nie bede tego sprawdzal.
3. Policja zatrzymuje tego goscia, chce wylegitymowac a on, ze NIE ! Na koncu filmu policjant po wyjsciu z radiowozu przeprosilgoscia, i nie wylegitymowal

Mozesz zastawiac sie wiec ustawami a dla mnie prostego czlowieka jest jasne, ze policjant odstapil, bo tamten mial racje i prawo za soba. Moze gdyby policjant uzyl innych " argumentow " sprawa wygladala by nieco inaczej. W tym przypadku zjadla rutyna i musial odpuscic.

Moj kolega dzieki ktoremu zostalem szkolacym, mial podobne zajscie. Jest b. biegly w przepisach i tez policjant zostal zagoniony w kozi rog.

Mnie kiedys policja chciala skroic na predkosc goscia ktory jechal przedemna ( BMW 735 i ) tyle, ze do niego nie zdazyli wysiasc z auta. Zatzrymali wiec mnie. i zaczela sie gadka.

Wysmialem ich, ze szukaja jelania , odczekalem i w koncu, gdy do nich doszlo, odpuscili. I nawet nie bede pisal ile razy chcieli mnie skroic i w jakich sytuacjach

Najsmieszniejsze bylo, jak mowilem w j. niemieckim a jeden z trzech powiedzial

- powiedz mu, ze nastepnym razem jak bedzie tak szybko jechal, to mu auto zabierzemy ! :mrgreen:

Sytuacja miala miejscie w roku 1994 - totak aby uscislic, ze wtedy takich praw nei mieli.


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3809
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » niedziela 02 października 2022, 09:16

Blacksmith napisał(a):Jakie kolumny? Jakiej marki? Za ile?


Dobre, a nawet b. dobre, na najlepsiejsze niestetynie bylo mnie stac. :mrgreen:

Elysian 4

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3809
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » niedziela 02 października 2022, 09:18

Blacksmith napisał(a):Jeśli bym teraz nagle zaczął rządzić Polską...


Na szczęście nic takiego nam nie grozi.
Ale gdyby coś takiego się stało, to ludzie zatęsknikiby za obecną ekipą, która wydawałaby się ekipą fachowców najwyższej półki.

Ps. Prezydent lub premier poznają swoje kompetencje z ustawy zasadniczej, a nie z YT lub "od znajomego Rumuna".
Cyryl8
 
Posty: 2455
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » niedziela 02 października 2022, 09:28

Oczywiście każdego można zagiąć, z każdego można zedrzeć łach, ale po co?

Jestem zwykłym obywatelem, który rzadko łamie prawo.
Mogę się obkuć i przy każdej kontroli mieszać policjantom w głowach, może tak zrobić większość kierowców, ale po co?

Efekt będzie taki, że policjant pomny poniżenia na następnego kontrolującego (np. na Ciebie) wsiądzie z przesadną drobiazgowością, albo kogoś kto rzeczywiście ma poważne rzeczy na sumieniu puści bezkarnie.

Nie jestem za samowładctwem policji, którą w uzasadnionych przypadkach należy dyscyplinować, ale bez przyczyny rozregulowanie tego systemu prędzej czy później obróci się przeciw nam.
Cyryl8
 
Posty: 2455
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » niedziela 02 października 2022, 09:39

ks-rider napisał(a):...Czy zmarnowalem czas, nie wioem...


Ja wiem, w moim przypadku czas byłby zmarnowany.

Przykład:
Jeżeli wiesz co znaczy znak A-1 (z dzienników ustaw) dokładnie, bo to co jakiś czas powtarzasz na wykładach, to oglądanie zdania osób, które na YT wyrażają swoje zdanie na ten temat jest stratą czasu.

W tym czasie możesz jeszcze raz przejrzeć akty prawne, gdy masz wątpliwości lub pogadać że znajomymi na platformach społecznościowych lub forach.
Cyryl8
 
Posty: 2455
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » niedziela 02 października 2022, 10:01

Cyryl8 napisał(a):Ja wiem, w moim przypadku czas byłby zmarnowany.

Przykład:
Jeżeli wiesz co znaczy znak A-1 (z dzienników ustaw) dokładnie, bo to co jakiś czas powtarzasz na wykładach, to oglądanie zdania osób, które na YT wyrażają swoje zdanie na ten temat jest stratą czasu.

W tym czasie możesz jeszcze raz przejrzeć akty prawne, gdy masz wątpliwości lub pogadać że znajomymi na platformach społecznościowych lub forach.


Cyryl, obydwaj wiemy jek jest w zyciu i na forach.

Nie twierdze, ze wszystko co jest na YT to akty prawne i cala prawda, ale przypadki sie zdazaja.

Swego czasu potrebowalem filmik o nauce przejazdu slalomu szybkiego

YT az kipi z ta tematyka !

Wyobraz sobie, ze nie znalazlem ! Zaden autor nie pokazal tego w sposob jaki powinno to byc wykonane.


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3809
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » niedziela 02 października 2022, 10:17

Cyryl8 napisał(a):Oczywiście każdego można zagiąć, z każdego można zedrzeć łach, ale po co?

Jestem zwykłym obywatelem, który rzadko łamie prawo.
Mogę się obkuć i przy każdej kontroli mieszać policjantom w głowach, może tak zrobić większość kierowców, ale po co?

Efekt będzie taki, że policjant pomny poniżenia na następnego kontrolującego (np. na Ciebie) wsiądzie z przesadną drobiazgowością, albo kogoś kto rzeczywiście ma poważne rzeczy na sumieniu puści bezkarnie.

Nie jestem za samowładctwem policji, którą w uzasadnionych przypadkach należy dyscyplinować, ale bez przyczyny rozregulowanie tego systemu prędzej czy później obróci się przeciw nam.


Cyryl,


Wiesz ile razy bylem kontrolowany w ruchu drogowym w Niemczech przez policje w ciagu ostatnich 41 lat ?

Na palcach jednej reki moglbys policzyc. Przyznam tez, ze w polowie tych kontroli prowadzilem jednoslad a jezdze na nim od dokladnie 20 la t. Tyle, ze kontrole jednosladow sa duzo bardziej intensywne niz kontrola aut.

W PL jestem kontrolowany notorycznie, lacznie z tym, ze pan policjant " lowi " mnie na ISKRA 2 z odleglosci 600 m tzrymajac to ustrojstwo wjednej rece.

Instrukcja obslugi ISKRA 2 mowi, ze pomiaru dokonuje sie z odleglosci gora 70 m. Pomijam juz, ze laserowe radary pokazuja przy " odpowiedniej " obsludze, ze domy na ulicy poruszaja sie z predkoscia 15 km/h :mrgreen:

Polska policja szuka jeleni i dyma kazdego ez i mydla, wiec nie mow mi prosze, o poszanowaniu prawa i temu podobnych, boza stary wrobel jestem aby dac sie na to nabrac.

w 1996 r taki uj zlapal na jedna i ta sama predkosc 3 auta. Wtedy zarabialem troche inaczej i zaplacilem ta kare, mimo, ze jechalem prawidlowo, dzis ten <&%#$@> wyladowal by na prokuraturze !


:wink:

:)
ks-rider
 
Posty: 3809
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości