Jak każdy dobrze wie w roku 2011 wchodzą nowe przepisy dotyczące początkujących kierowców. Pozwolę sobie teraz zacytować jedną stronę internetową.
Trudniejsze życie będą mieli początkujący kierowcy. Po uzyskaniu prawa jazdy pierwsze dwa lata będą dla nich okresem próbnym. Na przedniej i tylnej szybie ich samochodu pojawi się dobrze znany zielony listek. Jeśli popełnią dwa wykroczenia, trafią na kurs i badania psychologiczne. A gdy odmówią, bądź popełnią jeszcze jedno wykroczenie stracą prawo jazdy i wrócą na kurs.
I tutaj pojawia się moje pytanie.
Prawo jazdy zdałem 27 grudnia 2010r. Dopiero wczoraj zmienił mi się status na stronie http://www.kierowca.pwpw.pl
(1/5/11) Prawo Jazdy:: Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne.
Chodzi mi o to czy na moim dokumencie będzie widniał rok 2011 czy 2010. Z tego co wiem (większość moich znajomych zdaje np. prawko 31, a na dokumencie jest napisane, że data wydania uprawnień jest późniejsza niż data zdania egzaminu praktycznego w WORD) Czy na moim dokumencie uprawniającym mnie do kierowania samochodem osobowym będzie jako data wydania uprawnień 5 styczeń 2011r.?
Pozdrawiam serdecznie