Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez RossoneriDevil » wtorek 23 października 2012, 03:22

Jak w temacie.

Nie mam na myśli konkretnej marki ni modelu oraz nie zamierzam nic kupować.
Pytam czysto teoretycznie.
Czy wydawanie kasy ok 60 000 ma sens czy lepiej kupić sobie jakiegoś pięciolatka za około 25 000.
A może jeszcze lepiej szukać jakiegoś samochodu nawet do 15 000-17 000?
RossoneriDevil
 
Posty: 1053
Dołączył(a): sobota 02 czerwca 2012, 20:05

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez Borys68 » wtorek 23 października 2012, 08:17

W tej sprawie ludzie mają różne poglądy i często wyrażają sie z sekciarskim zacietrzewieniem.
Gdy będę miał pieniądze kupię nowy. Już się dałem wydymać - raz handlarzowi a raz salonowi. Choć jako "działalność gospodarcza" mogę też skorzystać z dzierżawy (powszechnie zwanej "lizingiem") lub długoterminowego wynajmu.
Borys
PJ ("1.06"; "78") odebrane 4.V.2009
Borys68
 
Posty: 1057
Dołączył(a): czwartek 23 kwietnia 2009, 06:22
Lokalizacja: Warszawa-Bielany, Rzeczpospolita Polska

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez aguusia88 » wtorek 23 października 2012, 08:38

nie wiem jak to wyglada w przypadku czesci, ale auto traci na wartosci i musisz duzo wlozyc aby go jakos wypozazyc

nie wydalam duzo a mam w pelni wyposazone auto, serwisowane
Prawo Jazdy B - 2009r za I razem
Avatar użytkownika
aguusia88
 
Posty: 157
Dołączył(a): poniedziałek 22 października 2012, 16:26
Lokalizacja: raj

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez BOReK » wtorek 23 października 2012, 08:44

Zakładając posiadanie odpowiednich środków jest to wyłącznie kwestia gustu. Jeśli komuś zależy na nowiutkiej tapicerce czy silniku, który jeszcze nie dostał po wydechu, to woli kupić nówkę albo coś z minimalnym przebiegiem (bo ktoś kupił nówkę 4 lata temu i stała w garażu - zdarza się). Jeśli ktoś (jak ja) uważa, że utrata paru dziesiątek tysięcy w trzy lata to kiepski interes albo (jak ja) że dzisiejsze samochody nie mają charakteru, to woli kupić coś starszego.

Z tym charakterem to lekko przesadzam - za takie samochody z paroma wyjątkami uważam pojazdy z lat ok. 97-06, są one w dużej większości brzydkie i mają zupełnie nijakie osiągi. Pewnie to kwestia przejęcia projektowania przez księgowych :P. Przed tym okresem oraz w ostatnich latach widać znowu porządne zacięcie inżyniersko-artystyczne.
Avatar użytkownika
BOReK
 
Posty: 3051
Dołączył(a): niedziela 25 lutego 2007, 13:02

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez RossoneriDevil » wtorek 23 października 2012, 09:46

Hmm....przekalkulowałem sobie....i wymyśliłem że opłaca się kupić samochód z przebiegiem do 60 000 w granicach 25 000zł przy moim zapotrzebowaniu do pracy i z powrotem..... oraz na inne sporadyczne okazje :P
RossoneriDevil
 
Posty: 1053
Dołączył(a): sobota 02 czerwca 2012, 20:05

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez BOReK » wtorek 23 października 2012, 09:59

Patrzenie w tym kraju na przebieg to duży błąd, patrz na wiek i zużycie. ;)
Avatar użytkownika
BOReK
 
Posty: 3051
Dołączył(a): niedziela 25 lutego 2007, 13:02

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez RossoneriDevil » wtorek 23 października 2012, 10:04

Czyżby wszyscy oszukiwali ? :P
RossoneriDevil
 
Posty: 1053
Dołączył(a): sobota 02 czerwca 2012, 20:05

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez BOReK » wtorek 23 października 2012, 10:30

Niestety można tak założyć. Znaczy sprzedawcy tacy "prywatni", którzy po prostu pozbywają się swojego samochodu to może nie, ale handlarze, komisy... Jak mówili "anonimowo" w niejednym wywiadzie - polski klient chce być oszukiwany. To wynik mitu, że im mniejszy przebieg tym lepszy stan samochodu i działa to jak wyrocznia. Ma to oczywiście sens jeśli porównujemy przebieg 20k i 200k, ale przy porównaniu 170k do 250k to już nie jest takie oczywiste.

Dodatkowo celujesz w chyba najpopularniejszą kategorię używanych samochodów, więc masz największą szansę na wała. Nawet jeśli kupisz od takiego normalnego zbywcy i on Cię nie oszukuje, a sam kupił samochód od handlarza, to jest szansa że sam został zrobiony w trąbę i nawet tego nie wie.

Dlatego jak już upatrzysz sobie model, to obejrzyj kilka takich z pewnym przebiegiem, żebyś mógł ocenić co się jak zużywa dla porównania. Ja mam przykładowo Lancię z 2000 z przebiegiem 400k, a fotele i kierownica (wciąż oryginalne) są znacznie mniej powycierane niż w Civicu z 1991 z przebiegiem 270k - i to zużycie stanowczo nie wynikało z wieku.
Avatar użytkownika
BOReK
 
Posty: 3051
Dołączył(a): niedziela 25 lutego 2007, 13:02

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez RossoneriDevil » wtorek 23 października 2012, 15:28

W niektórych warsztatach można zrobić przegląd przed kupny, Czy tam wykryją że samochód zrobił więcej niż ma na liczniku?
RossoneriDevil
 
Posty: 1053
Dołączył(a): sobota 02 czerwca 2012, 20:05

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez BOReK » wtorek 23 października 2012, 15:37

Mogą tylko podpowiedzieć, że na oko licznik im się nie zgadza ze zużyciem. Musisz jedynie wziąć poprawkę na to, że metoda jest "na oko", a mogą mieć jeszcze mniej pojęcia o tym niż Ty. ;)
Avatar użytkownika
BOReK
 
Posty: 3051
Dołączył(a): niedziela 25 lutego 2007, 13:02

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez RossoneriDevil » wtorek 23 października 2012, 17:58

To nie zły warsztat musibyć jak ich oko jest bardziej trefne od mojego :D.

Dzisiaj dowiedziałem się że za około dwa lata będę musiał się szykować na złomowanie.

Jak to mój samochód został określony..."żal go podnosić" :D
RossoneriDevil
 
Posty: 1053
Dołączył(a): sobota 02 czerwca 2012, 20:05

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez mesta » wtorek 23 października 2012, 19:13

jakbym dostala 60 tys to zapewne wolalabym nowe pachnace autko prosto z salonu - w sumie to ja nie lubie uzywanych rzeczy po kims :roll: ale jak sobie pomysle jakie piekne audi bym za te 60 kola dostala to chyba wole jednak uzywane a lepsze :P :twisted:
Kat. B,
1 egzamin, 11.09.2012:
Teoria + Plac + Miasto - 52 min walki zakonczone niepowodzeniem :(

2 egzamin 01.10.2012
Plac + Miasto+ 53 min walki zakonczone sukcesem :D
mesta
 
Posty: 180
Dołączył(a): czwartek 13 września 2012, 15:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez RossoneriDevil » wtorek 23 października 2012, 19:36

Wiadomo, nówka to nówka:)
Chociaż jak kiedyś ( ok 5 lat temu) powiedziałem że chciałbym sobie kupić nową Yariskę za 56k to zostałem zjechany nie miłosiernie.... raz że ponoć Babski samochód :) bez obrazy dla płci przeciwnej, oraz że za taką kasę można kupić na prawdę porządne używane auto.


I tak się zastanawiam że chyba roboty to za wiele nie ma przy 6-7 latku....
RossoneriDevil
 
Posty: 1053
Dołączył(a): sobota 02 czerwca 2012, 20:05

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez mesta » wtorek 23 października 2012, 19:54

RossoneriDevil napisał(a): chciałbym sobie kupić nową Yariskę za 56k to zostałem zjechany.. że ponoć Babski za taką kasę można kupić na prawdę porządne używane auto.

1)56 kola na yariska - hmmm nie dziwie sie ze cie zjechali :spoko: :twisted: choc co kto woli :)
2)no babski :mrgreen: mi tam by sie taki przydal no ale nie za 56 kola :P
3) faktycznie za ta kase mozna na prawde dostac dobre uzywane auto.

Ostatnio mi mama swojego niespelna 1,5 rocznego Grande Punto chciala oddac, samochod wziety na kredyt z salonu ( pozostawie to bez komentarza ) oczywiscie z pelnym wyposazeniem we wszystko co mozliwe, oczywiscie to co juz splacila jakies tam nascie tysiecy byloby gratis mialabym go tylko splacac dalej jak to policzylam to stwierdzilam ze dziekuje za takie prezenty :P hehehe
Kat. B,
1 egzamin, 11.09.2012:
Teoria + Plac + Miasto - 52 min walki zakonczone niepowodzeniem :(

2 egzamin 01.10.2012
Plac + Miasto+ 53 min walki zakonczone sukcesem :D
mesta
 
Posty: 180
Dołączył(a): czwartek 13 września 2012, 15:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czy opłaca sie kupić nowy samochód?

Postprzez BOReK » wtorek 23 października 2012, 19:54

Jak możesz wydać 60k na nowy samochód segmentu A czy B, to fajniej według mnie wydać pół tego na starszy samochód klasy E i dorzucić parę tysi na serwis. Ale ja nie potrzebuję samochodu do pracy, jedynie rekreacyjnie. ;)
Avatar użytkownika
BOReK
 
Posty: 3051
Dołączył(a): niedziela 25 lutego 2007, 13:02

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości