Pręgierz ortograficzny.

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Pręgierz ortograficzny.

Postprzez gumik » czwartek 28 marca 2019, 22:15

Henq napisał(a):
gumik napisał(a):
Henq napisał(a):stolycy

Brak takiego słowa w słowniku PWN.
https://sjp.pwn.pl/szukaj/stolyca.html
gwara a takie słowo jest? co za nieuk perfidny!

Czyli mogę pisać w gwarze śląskiej i będzie to OK? ;-)
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Pręgierz ortograficzny.

Postprzez Henq » czwartek 28 marca 2019, 22:21

Cyryl napisał(a):troszeczkę nieszczęśliwe użycie wyrazów: "nieuk perfidny"

mniej więcej co to jest nieuk to rozumiem, ale jak może nieuk być w tej dziedzinie perfidny (przewrotny, podstępny, chytry i złośliwy, przebiegły)?

wynika z tego, że ten nieuk w sposób przewrotny, podstępny, chytry, złośliwy i przebiegły w stosunku do własnej osoby, unikał nauki stając się nieukiem.

trochę to trudne do zrozumienia.
Czyli twoim zdaniem nieuk nie może być podstępny? :hmm:
I ciekawi mnie skąd sobie jakąś dziedzinę wymyśliłeś? albo znów nie doczytałeś, albo znów coś wymyślasz :help:

-----------------
gumik napisał(a):Czyli mogę pisać w gwarze śląskiej i będzie to OK? ;-)
a to jest jakiś zakaz? wskażesz pkt regulaminu zakazujący używania gwary? :wow: Coś masz chłopczyku dziwną tendencję do wymyślania sobie zapisów które nie istnieją :hmm:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Pręgierz ortograficzny.

Postprzez gumik » czwartek 28 marca 2019, 22:37

Henq napisał(a):
gumik napisał(a):Czyli mogę pisać w gwarze śląskiej i będzie to OK? ;-)
a to jest jakiś zakaz? wskażesz pkt regulaminu zakazujący używania gwary? :wow: Coś masz chłopczyku dziwną tendencję do wymyślania sobie zapisów które nie istnieją :hmm:

OK. I will write in English then. Because it's not forbidden. What's not forbidden is allowed. ;-)
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Pręgierz ortograficzny.

Postprzez Henq » czwartek 28 marca 2019, 22:42

gumik napisał(a):OK. I will write in English then. Because it's not forbidden. What's not forbidden is allowed. ;-)
exactly :spoko: tylko pamiętaj: pkt 14. Na forum należy starać się pisać zgodnie z zasadami polskiej ortografii. Uczestnicy powinni używać polskich znaków, interpunkcji, a także nie pisać WIELKIMI LITERAMI, gdyż jest to uznawane za krzyk.
staraj się bez: ' bo w polskiej ortografii tego nie ma :spoko:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Pręgierz ortograficzny.

Postprzez gumik » czwartek 28 marca 2019, 22:44

Skoro piszę po angielsku, to zasady polskiej ortografii mnie nie dotyczą.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Pręgierz ortograficzny.

Postprzez Henq » czwartek 28 marca 2019, 22:49

gumik napisał(a):Skoro piszę po angielsku, to zasady polskiej ortografii mnie nie dotyczą.
pkt 14 regulaminu który akceptowałeś wymaga używania polskich liter i polskiej ortografii nie istotne w jakim języku - nie jest to sprecyzowane :spoko: co znów nie doczytałeś?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Pręgierz ortograficzny.

Postprzez gumik » czwartek 28 marca 2019, 22:51

Tak, tak. To używaj sobie zasad polskiej ortografii w języku angielskim. Powodzenia! ;)
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Pręgierz ortograficzny.

Postprzez Henq » czwartek 28 marca 2019, 22:54

gumik napisał(a):Tak, tak. To używaj sobie zasad polskiej ortografii w języku angielskim. Powodzenia! ;)
mi wystarczy, że taki omnibus jak ty nie używa (ą ę ł ć ż ź) polskich znaków, a piętnuje wypowiedzi userów robiących to samo - czy to nie hipokryzja?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Pręgierz ortograficzny.

Postprzez szerszon » czwartek 28 marca 2019, 23:15

Henq napisał(a):mi wystarczy, że taki omnibus jak ty nie używa (ą ę ł ć ż ź) polskich znaków, a piętnuje wypowiedzi userów robiących to samo - czy to nie hipokryzja?
Czytam posty gumika i jakoś nie widzę, aby czegoś nie używał. Natomiast ty, szanowny userze Heniu powinieneś zacząć używać tego, co masz między uszami. Mam nadzieję, że nie jest to styropian.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Pręgierz ortograficzny.

Postprzez Henq » czwartek 28 marca 2019, 23:35

gumik napisał(a):Wlasnie Dworak nigdy nie argumentowal


tak bywa jak się czytać nie umie, a mówią, że w Polsce wyplewiono analfabetyzm :eek2: widocznie nie tam gdzie trzymają tego sierściona :help:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Pręgierz ortograficzny.

Postprzez gumik » czwartek 28 marca 2019, 23:51

Henq napisał(a):
gumik napisał(a):Tak, tak. To używaj sobie zasad polskiej ortografii w języku angielskim. Powodzenia! ;)
mi wystarczy, że taki omnibus jak ty nie używa (ą ę ł ć ż ź) polskich znaków, a piętnuje wypowiedzi userów robiących to samo - czy to nie hipokryzja?

Nigdy nie zgłosiłem tu błędu polegającego na nie użyciu polskich znaków.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Pręgierz ortograficzny.

Postprzez szerszon » piątek 29 marca 2019, 08:25

Henq napisał(a):
gumik napisał(a):Wlasnie Dworak nigdy nie argumentowal


tak bywa jak się czytać nie umie, a mówią, że w Polsce wyplewiono analfabetyzm :eek2: widocznie nie tam gdzie trzymają tego sierściona :help:
Przynajmniej nie wali takich rzeczy...
szerszon napisał(a):
Henq napisał(a):Wykożystują
Śmiesznie wygląda zgrywanie wielkiego znawcy j. polskiego, gdy samemu wypisuje się takie kwiatki. Przypomnieć ci Heniu inne twoje wyczyny ? :lol: :lol: :lol:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Pręgierz ortograficzny.

Postprzez Cyryl » piątek 29 marca 2019, 10:48

Henq napisał(a):...Czyli twoim zdaniem nieuk nie może być podstępny?...


niby tak, ale moim zdaniem podstęp wymaga abstrakcyjnego myślenia i chociaż śladu inteligencji.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pręgierz ortograficzny.

Postprzez Henq » sobota 30 marca 2019, 00:09

Cyryl napisał(a):niby tak, ale moim zdaniem podstęp wymaga abstrakcyjnego myślenia i chociaż śladu inteligencji.
czyli co? uważasz, że nieuk nie posiada inteligencji? No to poszukaj w polskich legendach i podaniach kto zgładził bazyliszka podstępem? kto zgładził smoka wawelskiego podstępem? Na myślicieli ci bohaterowie nie wyglądali :lol: :lol: :lol:
nieuk - osoba niewykazująca zainteresowania w poszerzaniu swoich horyzontów intelektualnych
:spoko:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Pręgierz ortograficzny.

Postprzez gumik » niedziela 07 kwietnia 2019, 10:47

Henq napisał(a):abyć

Chyba, że pozwalamy pisać językiem sprzed kilku wieków.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 76 gości