Pręgierz ortograficzny.

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Pręgierz ortograficzny.

Postprzez LeszkoII » czwartek 14 stycznia 2016, 18:38

LeszkoII napisał(a):Omijanie i wyprzedzanie, PdP o ruchu niekierowanym
Razem czy osobno?
"Specjalista to ktoś, kto wie wszystko o czymś i nie wie nic o czymkolwiek innym. W miarę postępów specjalizacji, to w końcu specjalista będzie to ktoś taki, kto wie wszystko o niczym i nie wie niczego o wszystkim" - śp. Józef Kossecki
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Pręgierz ortograficzny.

Postprzez dylek » czwartek 14 stycznia 2016, 20:34

LeszkoII - zarówno łącznie jak i rozdzielnie może być poprawnie - zależy od kontekstu.
Piszemy ruch jest niekierowany, albo np.:
Ruch jest nie kierowany, tylko jakiś inny .
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Pręgierz ortograficzny.

Postprzez szymon1977 » czwartek 14 stycznia 2016, 20:43

"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Pręgierz ortograficzny.

Postprzez szerszon » sobota 16 stycznia 2016, 08:42

szymon1977 napisał(a):Więc upożądkujmy:

.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Pręgierz ortograficzny.

Postprzez szerszon » sobota 16 stycznia 2016, 23:02

szymon1977 napisał(a):Przecierz to Ty ....
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Pręgierz ortograficzny.

Postprzez szerszon » niedziela 17 stycznia 2016, 09:28

szymon1977 napisał(a): Coś tam było o cieniótkich, a że Ustawodawca rozróżnia tylko grube i cienkie to wychodzi na to, że kolor Cię zmylił.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Pręgierz ortograficzny.

Postprzez pasqudek » niedziela 17 stycznia 2016, 12:43

szymon1977 napisał(a):Oczekujesz, że kierowcę amatora uczy się wyhodzenia z poślizgów innym sposobem niż robi to kierowca rajdowy? BTW. Czasem warto lekcje rozpocząć od przejażdżki na fotelu pasażera, inaczej amator nie jest w stanie sobie nawet wyobrazić na co prawa fizyki pozwalają.


i

szymon1977 napisał(a):Coś tam było o cieniótkich, a że Ustawodawca rozróżnia tylko grube i cienkie to wychodzi na to, że kolor Cię zmylił. Ustawodawca nie rozróżnia krech ze względu na kolory więc i Ty tego nie rób.

Zresztą Twoje twierdzenie, że na znaku e-1 widzisz tylko 3/4 obwiedni jest niezgodne nie tylko z moją teorią ale i z teorią Twoja, o narysowanym na skrzyżowaniu przebiegu pierwszeństwa i trasach. A może przebieg pierwszeństwa i trasa już mogą być "ruchome"? Oczywiście konsekwentny nie będziesz gdy głupoty Twojego autorstwa nie tylko z moją ale i z Twoją teorią się rozmijają. Tak jest Szerszon, pierwszeństwo przebiega tylko przez 3/4 obwiedni i na dodatek te 3/4 jest "ruchome" w zależności od drogi, którą a na skrzyżowanie się wjeżdża.


oraz

szymon1977 napisał(a):4). Popracuje trochę nad treścią możliwych do zaznaczenia opcji. Dla przykładu (a propos ostatniej ankiety) w każdej z opcji zacznij od pory dnia, następnie informacji czy droga jest oświetlona a na końcu to o co właściwie pytasz, czyli czy i które światła są włączone. Obecna forma jest nieco chaotyczna co utrudnia zorientowanie się w różnicach pomiędzy opcjami.

PS. Chcę dobrze więc daj znać czy w ogóle czytasz moje porady. Jak masz w d... tylko dlatego, ze ja jestem ich autorem to więcej nie będę się produkował.


a także

szymon1977 napisał(a):
LeszkoII napisał(a):Nie skorzystam a innym odradzam skorzystanie
Rzałói! Przez wszystkie lata edukacji z matematyki byłem najlepszy w szkole... z polskim szło mi gorzej.


i do tego

szymon1977 napisał(a):Wspaniała rzecz! Archiwalne zdjęcia nałożone na współczesne a do tego suwak, którym możemy sobie przesuwać ile zdjęcia archiwalnego a ile współczesnego chcemy oglądać. Wiem, że opis mi nie wyszedł... dlatego polecam kliknąć i spróbować. Mnie wciągnęło!

http://www.dawnotemuwkrakowie.pl/miniatury/92-ulica-krakowska-fragment-placu-wolnica/


oraz

szymon1977 napisał(a):Jeżeli coś jest śmiertelnie niebezpieczne i śmiertelnie niekulturalne a przy okazji po prostu niezgodne z PoRD to omijanie lub wyprzedzanie pojazdu, który zatrzymał lub zatrzymuje się celem przepuszczenia pieszego.
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Pręgierz ortograficzny.

Postprzez dylek » poniedziałek 18 stycznia 2016, 00:10

szymon1977 napisał(a):....
szerszon napisał(a):...zostało zakwestionowane.
Tak, zostało zakfestionowane to Twoje autorskie stwierdzenie (...)


P.S. - pasqudek - to nie jest pręgierz interpunkcyjny tylko ortograficzny. :D
Chcesz się bawić w piętnowanie interpunkcji to załóż oddzielny temat - sądzę, że grubo ponad 50% postów z forum będziesz musiał tam wklejać :D.
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Pręgierz ortograficzny.

Postprzez pasqudek » poniedziałek 18 stycznia 2016, 00:45

dylku Z calym szacunkiem, ale: http://pl.wikipedia.org/wiki/ortografia
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Pręgierz ortograficzny.

Postprzez LeszkoII » czwartek 21 stycznia 2016, 22:47

LeszkoII napisał(a):Kiedy są dobrze widoczne, to obowiązuje Art. 24.4.

...że jeszcze nikt na to nie zwrócił uwagi :hmm: Błąd robię notorycznie niemal od początku mej aktywności na Forum.
"Specjalista to ktoś, kto wie wszystko o czymś i nie wie nic o czymkolwiek innym. W miarę postępów specjalizacji, to w końcu specjalista będzie to ktoś taki, kto wie wszystko o niczym i nie wie niczego o wszystkim" - śp. Józef Kossecki
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Pręgierz ortograficzny.

Postprzez szymon1977 » czwartek 21 stycznia 2016, 23:35

Zwróciliśmy uwagę - tylko w oczy to nie kuje, w przeciwieństwie do pisanie "tobie" z małej litery przez co poniektórych. Nie chcę mi się szukać cytatów - jak tu trafią może wezmą sobie do serca.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Pręgierz ortograficzny.

Postprzez dylek » piątek 22 stycznia 2016, 00:04

szymon1977 napisał(a): Nie chcę mi się szukać cytatów - jak tu trafią może wezmą sobie do serca.
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Pręgierz ortograficzny.

Postprzez szymon1977 » piątek 22 stycznia 2016, 00:09

Ja - chcę,
On/ona/ono - chce.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Pręgierz ortograficzny.

Postprzez dylek » piątek 22 stycznia 2016, 00:16

Jak ci piszę, że się nie pisze jak napisałeś, to zaufaj zamiast się ośmieszać... (nie tylko w kwestii ortografii zresztą :D )
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Pręgierz ortograficzny.

Postprzez jasper1 » piątek 22 stycznia 2016, 00:34

szymon1977 napisał(a): tylko w oczy to nie kuje

Raczej nie chodzi o kowala? :wink:
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości