Badania lekarskie

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Badania lekarskie

Postprzez mizer95 » wtorek 19 kwietnia 2016, 19:09

Witam, 3 lata temu zdobyłem prawo jazdy na kategorię A2 i wreszcie zebrałem się aby zrobić pełne A. Tu następuje moje pytanie: jeżeli podczas robienia kursu miałem wydane prawo jazdy ważne na 5 lat (wada wzroku) to teraz do złożenia dokumentów w starostwie potrzebuję nowych badań czy skoro te sprzed 3 lat są ważne można nie robić ich ponownie już teraz? Jestem studentem więc kolejne 200zł do kosztów prawka to dla mnie spory wydatek ;)
Pozdrawiam
mizer95
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 19 kwietnia 2016, 19:04

Re: Badania lekarskie

Postprzez pasqudek » środa 20 kwietnia 2016, 15:48

Mozesz isc na egzamin bez nowych badan.
Chyba, ze zmienilo sie cos co wymaga powtornych badan np. masz wpisane okulary a chodzisz w soczewkach.
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Badania lekarskie

Postprzez LeszkoII » piątek 22 kwietnia 2016, 09:15

Eee? Jak przystępuje się do kursu, to trzeba złożyć orzeczenie lekarskie (w/s przeciwwskazań) w ośrodku a ten przekazuje dalej informacje do wydziału komunikacji starostwa. Nie widzę możliwości obejścia badań lekarskich.

Natomiast autor prędzej czy później i tak będzie musiał zrobić nowe badania. Jeżeli zrobi teraz kat. A, to wydłuży mu się okres ważności (starszą datę orzeczenia się pomija).
w przypadku prawa jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1, B, B+E i T – za datę stosowaną do określenia daty ważności tych uprawnień przyjmuje się jedną datę określoną w najpóźniej wydanym orzeczeniu lekarskim
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 90 gości