Bezpieczny samochód !!!!!!!!!!!!!!!!!

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Bezpieczny samochód !!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez złośliwy » sobota 31 maja 2003, 13:58

Jeden z specjalistów z dziedziny bezpieczeństwa ruchu drogowego powiedział W dniu w którym wymyśli się bezpieczny samochód skończy się bezpieczeństwo na drogach. Co o tym sądzisz?
złośliwy
 
Posty: 105
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 21:41

Postprzez Sławek_18 » sobota 31 maja 2003, 15:53

O mam bezpieczny samochód moge nie zwazac na innych a i mi sie nic nie stanie.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

mam nadzieję ...

Postprzez Mmeva » niedziela 01 czerwca 2003, 23:23

Mam nadzieję, że jednak tak się nie stanie ... ;)
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez miros » poniedziałek 02 czerwca 2003, 00:57

dziwne troche to jego podejscie. watpie zeby kiedykolwiek wymyslono bezpieczny samochod przynajmniej w takiej formie jakim sie teraz poruszamy.
dopoki czlowiek bedzie siedzial za kierownica bedzie bezpiecznie. w momencie kiedy samochod zacznie przejmowac wieksza kontrole nad samym soba zacznie zanikac bezpieczenstwo. wiadomo komputer to rzecz zawodna i nie do konca przewidywalna.

ale do takiego stanu rzeczy jeszcze dluga droga. predzej zostanie wymyslony lepszy srodek transportu i samochody znikna z drog niz wymysli sie bezpieczny samochod.
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez MikeTNK » poniedziałek 02 czerwca 2003, 15:34

miros napisał(a):dopoki czlowiek bedzie siedzial za kierownica bedzie bezpiecznie. w momencie kiedy samochod zacznie przejmowac wieksza kontrole nad samym soba zacznie zanikac bezpieczenstwo. wiadomo komputer to rzecz zawodna i nie do konca przewidywalna.


A tutaj to sie mocno zdziwilem :) Komputer sam w sobie jest o wiele bardziej niezawodny niz czlowiek. Nie meczy sie dluga jazda, nie rozglada na boki za ladnymi paniami/panami czy innymi rozpraszaczami uwagi... Zawodnosc komputerow wynika tylko i wylacznie z ludzkiej zawodnosci i popelnianych przez czlowieka bledow !

Miros zaprzeczasz wszystkim podstawowym cechom komputerow :) Widac za bardzo wzorujesz sie na windowsach itp ... ale bledy w nim wystepujace nie pojawiaja sie z winy komputera tylko czlowieka ktory tenze system napisal. Jak komputerowi kazesz dodawac 1+1 w nieskonczonosc to bedzie to robil dotad az starczy mu pamieci ... wiec jest calkiem przewidywalny... natomiast nigdy nie przewidzisz co zrobi czlowiek po np 4 godzinach jazdy w ciezkich warunkach. Nie wiadomo czy zareaguje prawidlowo na niespodziewana sytuacje czy tez nie. Komputer - jesli tylko mu zaprogramujemy odpowiednie rzeczy zawsze zachowa sie tak jak mu kazalismy

No chyba ze Twoja wypowiedz miala byc ironiczna a ja tego nie zalapalem ... to sorry :)

Ogolnie w temacie wydaje mi sie ze inteligentne bezpieczne samochody maja szanse powstac... Moze beda zasilane innym paliwem, beda mialy zupelnie inny silnik, inne podwozie (moze w formie poduszkowca magnetycznego np ;) ) ale zawsze beda jakies pojazdy do transportu...

Zreszta - juz sa testowane systemy majace ulatwic jazde kierowcy przekazujac wiele zadan komputerowi "pokladowemu". Kontrola toru jazdy na podstawie obserwacji kamerami, utrzymywanie bezpiecznej odleglosci... to wszystko juz dziala ... moze na razie w warunkach laboratoryjnych ale dziala. Wystarczy poogladac Discovery zeby zobaczyc testy aut jadacych w ogole bez udzialu kierowcy (pani za kolkiem czytala sobie gazetke) I wydaje mi sie ze takie auto bedzie o wiele bezpieczniejsze... szczegolnie jesli kierowca nie bedzie dotykal "przyrzadow" sterowniczych ... utrzyma bezpieczna dozwolona predkosc, odleglosc od innych pojazdow... zahamuje w odpowiednim momencie, odpowiednio przelaczy swiatla (ta technologia juz w drozszych autach jest)
MikeTNK
 
Posty: 17
Dołączył(a): wtorek 22 kwietnia 2003, 01:53

Postprzez miros » poniedziałek 02 czerwca 2003, 17:27

niby wszystko jest ok ale raczej malo prawdopodobne ze uda sie zaprogramowac w komputerze cos takiego jak doswiadczenie i przeczucie. doswiadczeni kierowcy potrafia przewidywac co sie zaraz stanie na drodze obserwujac uczestnikow ruchu. samochod i ruch drogowy w takiej formie jak teraz mamy nigdy nie bedzie bezpieczny.

moze kiedys wymysli sie niezawodny, bezpieczny samochod ale napewno nie w takiej formie jaka znamy dzis, a mi wlasnie o dzisiejsza forme samochodu i sposobu w jaki sie porusza po drodze chodzilo.
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

"na własne zyczenie ..."

Postprzez Mmeva » wtorek 03 czerwca 2003, 20:26

A moim zdaniem najniebezpieczniejszy element samochodu to ... KIEROWCA . Niestety, ale większość wypadków to wypadki "na własne życzenie", człowiek się pomyli i bum ... Jak zaczynałam robić prawko usłyszałam takie zdanie : " nie bój się, on cię bedzie słuchał ... " - i zgadzam się z tym w 100%, przecież nieliczne są przypadki, gdy samochód odmówi posłuszeństwa ( inna sprawa, że coniektórzy o swoje auta po prostu nie dbają, ale nie wdawajmy się w szczegóły ) , zdecydowana wiekszośc wypadków powodowana jest niestety przez czlowieka - " na własne życzenie" ...
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez Kasia » środa 04 czerwca 2003, 12:12

Tak to już w życiu jest, że błędy są popełniane przez ludzi.... Nawet jeśli błąd popełnia maszyna to przecież stworzył ją człowiek.....
Nawet najlepszy, wyposażony w liczne "cuda techniki" pojazd nie zastąpi w myśleniu kierującego.....
Owszem, urządzenia typu ABS, ESP itp. pomagają w jeździe....ale czasami bezpieczniejszy jest pojazd bez "bajerów". On wcześnie ostrzega, że na drodze jest źle.....
Jestem za postępem i rozwijaniem techniki samochodowej. Żeby jeszcze ktoś wymyślił takie urządzenie, które będzie uczyć kierowców myślenia....
Kasia
 
Posty: 217
Dołączył(a): niedziela 07 lipca 2002, 16:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 95 gości