Błędne informacje w Centralnej Ewidencji Kierowców

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Błędne informacje w Centralnej Ewidencji Kierowców

Postprzez KrisTzn » wtorek 18 kwietnia 2017, 15:37

Witam forumowiczów

W dniu 16.04.2017 r. miałem rutynową kontrolę policji, w trakcie kontroli funkcjonariusze stwierdzili, iż moje uprawnienia do kierowania zostały zatrzymane. Chcąc wyjaśnić tą sytuację w dniu dzisiejszym udałem się do wydziału komunikacji w którym usłyszałem, że w systemie nic nie widnieje lecz polecono mi udać się do Komendy Wojewódzkiej Policji po dokładniejsze informacje. Na w/w komendzie powiedziano mi, że nie posiadam żadnych wykroczeń, punktów karnych, żadne mandaty w ostatnim czasie nie był na mnie nakładane, lecz w CEK (Centralna Ewidencja Kierowców) widnieje wpis z dnia 31.12.2012 r. o zatrzymaniu uprawnień. Tego dnia owszem byłem sprawcą kolizji drogowej, prawo jazdy zostało mi odebrane lecz w terminie 2 tyg od zdarzenia odebrałem je w prokuraturze rejonowej (w aktach sprawy znajduje się potwierdzenie odbioru dokumentu) a jedyną sankcją jaka została na mnie nałożona była grzywna w wysokości 500 zł co mam ujęte na wyroku sądu. Stąd moje pytanie, kto może dokonać korekty tego wpisu do CEK, zarówno w wydziale komunikacji jak i w komendzie powiedziano mi "nie mamy możliwości edycji, usuwania, bądź korekty danych w prowadzonych do CEK".
Proszę was forumowicze o pomoc, ponieważ nie wiem co mam już zrobić a w przypadku jakiekolwiek kontroli drogowej istnieje ryzyko, że moje uprawnienia zostaną mi odebrane na podstawie w/w wpisu.
KrisTzn
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 18 kwietnia 2017, 15:23

Re: Błędne informacje w Centralnej Ewidencji Kierowców

Postprzez rpa » niedziela 23 kwietnia 2017, 09:49

Zadzwoń do MSW, to oni zajmują się CEPiK.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Błędne informacje w Centralnej Ewidencji Kierowców

Postprzez LeszkoII » niedziela 23 kwietnia 2017, 15:20

Możliwe że zawalił prokurator nie powiadamiając starosty o zwróceniu dokumentu (np. sprawa została umorzona). Albo ktoś inny (policjant) wnioskował do sądu o postanowienie o zatrzymaniu PJ i starosta to uwzględnił otrzymując postanowienie sądu. Później przekazano z jakiś względów sprawę do prokuratury (może sąd zmienił kwalifikację czynu?) łącznie z dokumentem PJ. Prokurator nie wiedział, że wydano formalne postanowienie o zatrzymaniu PJ lub po prostu uznał, że nie należy do jego kompetencji ingerowanie w postanowienie sądu (tylko sąd mógł zmienić to postanowienie) i tylko zwrócił dokument fizycznie a dane pozostały w systemie.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości