od czego zacząć?

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

od czego zacząć?

Postprzez magdalenkar79 » czwartek 25 stycznia 2018, 12:47

Witam,
pytanie może trochę bez sensu.. ale ... muszę się czymś zająć... podjęłam decyzję że będzie to .. spełnienie marzenia o Prawie Jazdy.
Pytanie.
Od czego zacząć?
chcę się pouczyć .. przed zapisem na kurs. Z zasady.. czy to w ogóle "dla mnie"...
od czego zacząć naukę? jak ..."zachęcić" się do tego by zdać kurs? (chcę wewnątrz, ale na razie brak mi samozaparcia)
Ile czasu trwa kurs? jazdy... i czy tak ... trudne są testy jak się czasem słyszy?
interesuje mnie Warszawa..
czy są bardziej ..lub mniej przyjazne miejsca.. do zapisu, nauki i ukończenia?
gdzie z jakich "materiałów" pouczyć się zasad?
i czy ma ktoś coś... w pdf lub link do udostępnienia... żeby na razie zobaczyć to z ciekawości? czy dam radę?
dziękuję za wszelaką pomoc
pozdrawiam
:D
magdalenkar79
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 25 stycznia 2018, 12:29

Re: od czego zacząć?

Postprzez monta » sobota 10 lutego 2018, 22:01

ja zaczynałam od pierwszej z brzegu książki przygotowującej do egazminow :D
motywowala mnie myśl o samodzielnym poruszaniu się po miescie :D
monta
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 10 lutego 2018, 21:57

Re: od czego zacząć?

Postprzez kazimierzo » środa 21 lutego 2018, 09:51

a czy wogole Cie ciagnie do samochodu?
może zachec kogos by z toba pojedzil na jakism placu, by pokazalVi samochod " od srodka"
by pogadal z Toba o przepisach i sprawdz czy załapiesz bakcyla
kazimierzo
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 21 lutego 2018, 09:49

Re: od czego zacząć?

Postprzez makkam » poniedziałek 26 lutego 2018, 14:34

Moim zdaniem prawo jazdy to bardzo ważna rzecz. Każdy powinien go mieć, nawet jeśli nie ma własnego samochodu. Ja nie zaczynałam od niczego. Po prostu wykupiłam kurs prawa jazdy i poszłam na pierwsze spotkanie.
makkam
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 26 lutego 2018, 14:08

Re: od czego zacząć?

Postprzez Karolina1994 » czwartek 15 marca 2018, 16:01

Zacznij od zapisania się na kurs, tam dostaniesz materiały do nauki. Moją motywacją była sama chęć samodzielności, polubiłam to dopiero gdy dostałam plastik do ręki, na kursie miałam wzloty i upadki, ważne aby się nie poddawać. U mnie zrobienie pj trwało dwa miesiące, u innych dłużej, to zależy też od osku.
Egzamin teoretyczny 02.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny (71/74)
Egzamin praktyczny 16.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny
Karolina1994
 
Posty: 354
Dołączył(a): czwartek 08 października 2015, 09:10

Re: od czego zacząć?

Postprzez LeszkoII » czwartek 15 marca 2018, 19:17

magdalenkar79 napisał(a):Pytanie.
Od czego zacząć?
Zdecydowanie zacząć trzeba od teorii. Poleciłbym więc jakiś lekki podręcznik choćby np. autorstwa p. Zbigniewa Drexlera, podręcznik który co prawda chyba nie jest już wznawiany (i z tego powodu może być nieaktualny), ale nie zmieniło się aż tak wiele. Ale jeszcze lepszym rozwiązaniem wstępnym będzie oglądnięcie wszystkich odcinków programu Jedź Bezpiecznie (ich ilość jest dość pokaźna: 680+).
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: od czego zacząć?

Postprzez szerszon » czwartek 15 marca 2018, 23:40

LeszkoII napisał(a): Ale jeszcze lepszym rozwiązaniem wstępnym będzie oglądnięcie wszystkich odcinków programu Jedź Bezpiecznie (ich ilość jest dość pokaźna: 680+).
Oszalałeś ? Może te o rondach, albo mu D-1 nagle znika. "Kierowca doskonały" z płytą z testami Próchniewicza.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: od czego zacząć?

Postprzez Blacksmith » piątek 16 marca 2018, 00:19

szerszon napisał(a): "Kierowca doskonały" z płytą z testami Próchniewicza.

Akurat tutaj się zgodzę i też polecam. Za pierwszym razem 74/74. Brawo Ja.

p.s- Tylko to było w czasach gdy jeszcze były te debilne pytania. Teraz już to pozmieniali.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: od czego zacząć?

Postprzez Cyryl » piątek 16 marca 2018, 06:05

zadałaś pytania z dwóch, że tak powiem, płaszczyzn:
1. jak się zmotywować? czy dam radę? i czy to w ogóle dla mnie?
2. od czego zacząć?

1. na to nikt Ci nie odpowie.
ale na pewno wcześniej stawiałaś przed sobą różne cele i dążyłaś do zrealizowania ich, jak każdy z różnymi skutkami, więc masz jakieś doświadczenie i z tego musisz czerpać. postępować tak jak w przypadku celów, które osiągnęłaś, a unikać takiego postępowania, gdzie poniosłaś porażkę.
natomiast: czy to dla Ciebie?
większość ludzi na świecie ma PJ i prowadzi jakieś pojazdy, jednym przychodzi to łatwiej innym trudniej, ale jest to w zasięgu przeciętnego człowieka.
ze swojego doświadczenia muszę powiedzieć, że bardzo niewielki odsetek nie powinien ubiegać się o PJ, jednak zdecydowana większość może, po włożeniu w to odpowiedniego nakładu pracy. jeżeli jesteś gotowa włożyć w to pracę, to czemu nie, ale jeżeli Tobie się nie chce, to najlepszy instruktor Ci nic nie pomoże.

2. tak jak wspomniał jeden z kolegów, najlepiej zacząć od przygotowania teoretycznego.
powinnaś się uczyć dwukierunkowo:
- żeby zdać testy,
- żeby poznać przepisy.
niestety zdanie testów nie gwarantuje znajomości przepisów.
na kursie na pewno podadzą z czego najlepiej przygotowywać się do testów, ale przepisy najlepiej poznać zasięgając do aktów prawnych, które możesz bezpłatnie ściągnąć z sieci w formie plików tekstowych, a będą obowiązywać Cię:
Ustawa - Prawo o Ruchu Drogowym,
rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów na drodze,
rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów i ich niezbędnego wyposażenia,
Ustawa o kierujących pojazdami.
jeżeli chcesz wiedzieć jakie są kryteria oceny na egzaminie możesz przeczytać rozporządzenie w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości