Ubezpiczenie OC

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Ubezpiczenie OC

Postprzez darekimick0912873 » piątek 03 kwietnia 2020, 12:10

Dzień Dobry !

Mam 26 lat i prawo jazdy od 7 lat. Kończy mi się ubezpieczenie OC na samochód osobowy. Właśnie dostałem propozycję od firmy HDI. Nie powiem ciekawa oferta.

Ale martwi mnie jeden w niej zapis
INFORMACJE DODATKOWE O UMOWIE
“Do kierowania pojazdem nie będzie upoważniona osoba, która nie ukończyła 25. roku życia i/lub posiada uprawnienia tego typu pojazdem krócej niż 36 miesięcy”

Przyznam,że mój brat który ma 21 lat i prawo jazdy od 2 kwietnia 2018 roku czyli w tym momencie równe 2 lata i 1 dzień bardzo często jeżdzi moim samochodem. I co w

przypadku, gdy on spowoduje wypadek/stłuczkę albo gdy jak on będzie za kierownicą ktoś w jedzie mu w tyłek lub itp. Problemy z wypłaceniem bedą czy jak ?
darekimick0912873
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 03 kwietnia 2020, 12:09

Re: Ubezpiczenie OC

Postprzez waw » poniedziałek 06 kwietnia 2020, 14:18

Musisz popytać w firmie ubezpieczeniowej. Gdy jest polisa OC firma nie może odmówić wypłaty odszkodowania z takiego powodu. Jedyne co to jak brat będzie sprawcą to możecie zapłacić karę albo odszkodowanie regresem z własnej kieszeni, ale chyba to pierwsze.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Ubezpiczenie OC

Postprzez Radhezz » wtorek 07 kwietnia 2020, 20:17

Tak naprawdę cholera wie - niby na regres ani kary na pierwszy rzut oka opcji nie ma... A jednak, po kolizji-wypadku ubezpieczalnie szukają przysłowiowej dziury w całym: potrafią się dopier*lić o to że w samochodzie były koła na który dany model nie miał homologacji (średnica obręczy). A w razie gdy w aucie był wymieniony silnik a nie zgłoszony... uuu... Także tego - nikogo nie interesuje że to nie miało związku ze zdarzeniem, zawsze znajdzie się podstawa żeby zedrzeć kasę. Niestety, taki mamy klimat prawny w PL, że ubezpieczalnia jest uprzywilejowana względem klientów.
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości